Ben mi abartiyorum? Site hayati

Dea_Tacita15

Kenan'ım çölde vaha gibi, oğlum
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2010
1.568
1.000
35
İyi geceler kızlar. 7 yıl müstakil sayılacak bir evde oturdum. Üçümüz de kiracıydık. Komşularım benden büyüktü. Çok iyi anlaşırdık. Sonra 2 yil once onlar ev aldılar. Oturduğumuz ev çok eskiydi. Biz de siteye taşındık. Fakat sevmedim burayı. Sitede kapı önüne ayakkabı konulamaz diye bir kural yok. Bizim de bazen ayakkabılarımız kalıyor. 2 yildir dengesizin biri ayakkabılarımı kendince düzeltiyor. Gecen hafta yazı astım. Karşı komşum zili bastı bendim dedi. Bu hafta karşı komşum yok yine dengesizin biri düzeltmiş ayakkabımı. Eve yarim saatliğine giriyorum. Hop ayakkabılar düzeltilmiş. Biri duzeltince sanki sen ne bicim kadinsin kapinin önünü bile düzeltmiyorsun diyor gibi geliyor. Eşimle oğluma da 2 yıldır hayati dar ettim. Sadece kullandiklari ayakkabiyi kapinin önünde birakabiliyorlar. Onu bile duzeltiyor bu dengesizler. Bakiyorum diger kapilarin onunu duzeltip duran yok. Ustelik daha fazla ayakkabi var onlarin kapisinin onunde. Kapının onu ayakkabi dolu olur anlarım ama taş çatlasin 3 çift ayakkabi oluyor. İyice sinirimi bozuyor bu durum artik.
Ben mi abartiyorum bilemedim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-01-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 41 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 31-33 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2000-2200 gr. aralığında. Bebeğinizin hızlı büyümesi vücut oranlarını değiştirdi. Örneğin, bebeğinizin karaciğeri 9. haftada bebeğinizin toplam ağırlığının %10 kadar iken şimdi toplam ağırlığının sadece %5 kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Dea_Tacita15

Kayıtlı Üye
30 Aralık 2010
1.568
1.000
35

Bebeğinizin boyu yaklaşık 31-33 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2000-2200 gr. aralığında. Bebeğinizin hızlı büyümesi vücut oranlarını değiştirdi. Örneğin, bebeğinizin karaciğeri 9. haftada bebeğinizin toplam ağırlığının %10 kadar iken şimdi toplam ağırlığının sadece %5 kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hatun Diyoki

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2016
1.048
2.669
Başkasının ayakkabısına dokunamam
Bunlar kendilerine hizmet edinmiş

Eşinize çocuğunuza neden hayatı dar ediyorsunuz?
Başkalarının sizin için ne düşündüğü neden bu kadar umrunuzda ?
Sanırım takıntılı birisiniz

Ben olsam hiç umrumda olmazdı
Mıncıklayıp dursunlar ayakkabılarımı
Çokta sorun ediyorsanız portatif plastik ayakkabılık koyun kapı önüne

Dea_Tacita15

Kayıtlı Üye
30 Aralık 2010
1.568
1.000
35

incirzeytin

sus, cahilliğin içinde kalsın..
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2016
218
643
Bence siteye kapı önüne ayakkabı koyulmaması için kural koyun. Yanlış anlamayın ben de koyuyorum fakat sitede oturmuyorum. Kapımın önü sadece bana ait gelen geçen de yok. Sitede ya da apartmanlarda gerçekten güzel durmuyor bu ayakkabı olayı. Antreniz varsa hemen antreye ayakkabılık yaptırıp orada ayakkabınızı çıkartabilirsiniz, yani hemen girişte.
Düzelten komşuya gelince gerçekten gereksiz, o kim ki sizin ayakkabılarınıza dokunabiliyor? Bence kapıya okkalı bir yazı asın, kibar falan olmayın. Ya da kamera koyabilirsiniz. Bir derdi varsa gelsin anlatsın, kapıcı gibi ayakkabılarınızı düzeltip durmaya devam eder yoksa boşverin.

KurkmantoluSero

Canımın Çiçeği 👧🏼🌸
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2019
10.653
29.854
O düzeltmeden siz düzeltseniz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-03-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 98 gün kaldı.

Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

benneyanginlargordum

İyi bir insanım ama, herkese değil.
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2015
17.393
86.586
36
Demedim biraz değişik bir kadın. Bir de sadece o değil gibi geliyordu. Bu hafta o yok yine düzeltilmiş ayakkabilar.
Istedıgı kadar degısık olsun, neden diye sormanız lazımdı cunku sızın memnun olmadıgınız bısey yapıyor. Sormazsanız da devam edecek buna.

Calcifer

Howls Moving Castle
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
24 Ekim 2014
16.139
62.436
İyi geceler kızlar. 7 yıl müstakil sayılacak bir evde oturdum. Üçümüz de kiracıydık. Komşularım benden büyüktü. Çok iyi anlaşırdık. Sonra 2 yil once onlar ev aldılar. Oturduğumuz ev çok eskiydi. Biz de siteye taşındık. Fakat sevmedim burayı. Sitede kapı önüne ayakkabı konulamaz diye bir kural yok. Bizim de bazen ayakkabılarımız kalıyor. 2 yildir dengesizin biri ayakkabılarımı kendince düzeltiyor. Gecen hafta yazı astım. Karşı komşum zili bastı bendim dedi. Bu hafta karşı komşum yok yine dengesizin biri düzeltmiş ayakkabımı. Eve yarim saatliğine giriyorum. Hop ayakkabılar düzeltilmiş. Biri duzeltince sanki sen ne bicim kadinsin kapinin önünü bile düzeltmiyorsun diyor gibi geliyor. Eşimle oğluma da 2 yıldır hayati dar ettim. Sadece kullandiklari ayakkabiyi kapinin önünde birakabiliyorlar. Onu bile duzeltiyor bu dengesizler. Bakiyorum diger kapilarin onunu duzeltip duran yok. Ustelik daha fazla ayakkabi var onlarin kapisinin onunde. Kapının onu ayakkabi dolu olur anlarım ama taş çatlasin 3 çift ayakkabi oluyor. İyice sinirimi bozuyor bu durum artik.
Ben mi abartiyorum bilemedim
Simetri takıntısı olan biri olabilir

theblackswan

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2020
50
254
Bizim aile apartmanında bile ben izin vermiyorum kiracılarıma. Ayakkabı dizilir mi kapı önüne bir kere koku yapar, ikincisi çirkin bir görüntü. Hangi köyden ya da müstakil evden geldinizse geldiniz de apartman kültürü denen bir şey var. Ben uyardığım halde yapanın ayakkabılarını attım bir daha yapmadı. Kusura bakmayın haksızsınız, kibar bile davranmışlar.

missnow

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2020
400
645
37
Bazı böyle düzen hastaları vardır , tüm apartmanın sahibiymiş gibi hisseder kendilerini. Yaşadığım ev ikişer katlı binadan oluşuyor bende alt katta oturuyorum , müstakil gibi nerdeyse kendi bahçem falan var ama yinede başkalarıyla aynı binada yasamak zor oluyor. Üstekinin torunları kalıyor arada hafta sonları ve bende gececi olduğum için gündüz uyumak zorundayım ayak seslerinden gürültüden uyuyamıyorum onlar gelince . Müstakil evde yaşayıp sonra apartmana geçmek ve alışması biraz zaman alıyor

Dea_Tacita15

Kayıtlı Üye
30 Aralık 2010
1.568
1.000
35
Kendinize delirin bence.inadiniz niye ısrarla dışarda bırakıyorsunuz

içeri alın ayakkabinizi
Kv ile yakin oturuyorum. Gecen gun kv me gittim eve bir sey almak icin geldim yarim saat sonra geri ciktim. Hop benim ayakkabi yine duzelmis. Zaten uzun süreçlerde iceri aliyorum. Kendi ayakkabilari da kapilarinin onunde oluyor cogu zaman.

Dea_Tacita15

Kayıtlı Üye
30 Aralık 2010
1.568
1.000
35
Bizim aile apartmanında bile ben izin vermiyorum kiracılarıma. Ayakkabı dizilir mi kapı önüne bir kere koku yapar, ikincisi çirkin bir görüntü. Hangi köyden ya da müstakil evden geldinizse geldiniz de apartman kültürü denen bir şey var. Ben uyardığım halde yapanın ayakkabılarını attım bir daha yapmadı. Kusura bakmayın haksızsınız, kibar bile davranmışlar.
Koyden gelmedim ki gelebilirdim bu sizin boyle konusmanizi gerektirmez. Yaziyi dikkatle okursaniz sitede boyle bir kural yok. Kendisi de dahil herkesin ayakkabisi kapisinin onunde. Benim kapimin onunde en fazla 3 cift ayakkabi olur. O da bu aralar egilip ayakkabilari almakta zorlandigim icin. Bir kural olsaydi uyardim. Hayatim apartmanda gecti.

Dea_Tacita15

Kayıtlı Üye
30 Aralık 2010
1.568
1.000
35
Bazı böyle düzen hastaları vardır , tüm apartmanın sahibiymiş gibi hisseder kendilerini. Yaşadığım ev ikişer katlı binadan oluşuyor bende alt katta oturuyorum , müstakil gibi nerdeyse kendi bahçem falan var ama yinede başkalarıyla aynı binada yasamak zor oluyor. Üstekinin torunları kalıyor arada hafta sonları ve bende gececi olduğum için gündüz uyumak zorundayım ayak seslerinden gürültüden uyuyamıyorum onlar gelince . Müstakil evde yaşayıp sonra apartmana geçmek ve alışması biraz zaman alıyor
Zaten üst kat ayrı bir facia. Cocuklari gunduz kanepeden yere atlayip koridor boyunca kosuyorlar. Geceleri uyuyamiyorum ben de gunduz tam biraz uyuyacağım imkani yok