Ben mi çekingenim çevremdekiler mi yüzsüz, insanlar beni pasif mi görüyor?

Cicek kiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2018
2.272
4.620
Kitaplarım benim icin cok kıymetli, zamanında bi kaç kişiye verdim okusun getirsin diye. Aradan 3 4 ay sonra kaybettim cevabı alıp onun yerine asla okumayacağım tarzda kitaplar getirdiler. Hatta bitanesi umursamadı bile kaybetti ve ozur bile dilemeden benimle hic birşey olmamış gibi görüşmeye devam etti. Uzun zamandır kimseye vermem o yüzden. Kıtaplarınızı alin ve birdaha kimseye vermeyin.

Dahliadivin

Ayar saniyenin peşinde koşmaktır 🕑
Pro Üye
21 Ocak 2018
4.260
10.741
28
Zaten arkadasin tavri cok itici ne demek hepsini getir oldu pasam sende vermissin. Hemen ona bu sekilde okumamasini eger boyle yaoacaksa hepsini geri istedigini yiprattikalrininda yenisini almasini söyle bende nefret ederim kitabimin hor kullanilmasindan

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-06-2021

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 209 gün kaldı.

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin el tırnakları, ayak tırnakları ve saç kökleri görülecektir. Bütün bunlar derinin üst tabakasının özel bölümleridir. Bu süre zarfında bebeğiniz artık daha dik bir duruş sergileyecektir. Artık bebeğinizin embriyo olarak gelişimi sona erdi. Bundan sonra bebeğiniz doğana kadar bebeğiniz teknik olarak fetüs veya cenin olarak adlandırılacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

cokguzelolsun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2017
2.556
8.653
şimdi de buraya kaç kitabı olduğunu kitaplarına ne kadar değer verdiğini, kitapların hayatı olduğunu abartı cumlelerle belirtip kendini övenler gelecek.
insanlar çok tahmin edilebilir.
guluyorum ben.

ne olacak allaşkına ayraç olarak kıvırmış insanlar yuzsuz falan, bir kitabı on kere mi okuyosunuz nedir?

Yellowpepper

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2014
1.021
1.341
Kitaplarinizi kolay kolay vermeyin.
Cunku giden kitap ya geri gelmez ya da boyle gelir.
Kitaplarinizi aldiktan sonra daha kitap vermeyin siz de almayin. Konusmak da cozum olmaz, yanlis da anlayabilir karsi taraf

Sindiyrella

O benim pıt pıt atan ikinci kalbim❤️👨‍👩‍👧
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2017
1.363
5.768
Merhaba arkadaşlar geçen arkadaşın evindeyken kitaplar hakkında konuşurken ara sıra kitap değiş dokuşu yapmaya karar verdik ben de o sırada kütüphanesinden bir kitabı çok beğendim utana sıkıla zar zor ödünç almak istediğimi söyleyebildim sonrasında en yakın zamanda kendisinin de benim kitaplarımdan beğenip alması için evime davet ettim. Ertesi gün beni aradı ve kitaplarımın hepsini istediğini okuyup vereceğini ama zamanı olmadığı için bana gelemeyeceğini iş yerime getirmemi yol üstü alacağını söyledi. Kitaplarım arasında okumadığım çok kitap var ve kitapsız da kalmamak için bir kısmını verebileceğimi söyleyince çabuk okuyup ulaştırırım sana vs. söyledi. Ben de aralarında bir tanesini kendime bırakıp onun kitabıyla birlikte kitapları kendisine ulaştırdım. 10 gün sonra elimdeki kitap bitince kendisini aradım bir iki tane bana ulaştırmasını söyledim bir tane gönderdi sayfa araları hep kıvrılmış ayraç kullanılmamış, kağıtlar yıpranmış.

Ben okuduğum kitapları sürekli sevdiğim arkadaşlarımla paylaştığım için kitap kıvırmaktan vs. nefret ederim arkadaşımın kitabını kıvırmayı bırakın ayraç bile kullanmadan kaldığım sayfa sayısını telefonuma not ederek okudum. Ve şimdi kitaplarımın neredeyse tamamı arkadaşımda ve diğer kitapların da bu şekli alacağı aşikar ve her şeyden önce konu kitaptan çok arkadaşımın rahatlığı, kendisine hayır diyemeyeceğimden emin olması, emanetlere karşı özensizliği, değersizliği... Arkadaşımla kibar bir dille konuşmalı mıyım yoksa çok mu abartıyorum dersiniz?

Kitap Arasına bi kağıt koyabilrdinz kaldığı yerde o kağıdı koymasını ve o şekilde okumasını isteyebilrsnniz.. Olabilir yani sonuçta sizin kitabınız söyleyebilrsnz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-02-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 88 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları kısmen ayrıldı ve açılmaya başladı. Bebeğiniz 3. trimesterda sizin sesinizi tanıyabilcektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Biber Dolmasi

Sevgide serbestlik saygıda mecburiyet vardır
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2019
342
758
Merhaba arkadaşlar geçen arkadaşın evindeyken kitaplar hakkında konuşurken ara sıra kitap değiş dokuşu yapmaya karar verdik ben de o sırada kütüphanesinden bir kitabı çok beğendim utana sıkıla zar zor ödünç almak istediğimi söyleyebildim sonrasında en yakın zamanda kendisinin de benim kitaplarımdan beğenip alması için evime davet ettim. Ertesi gün beni aradı ve kitaplarımın hepsini istediğini okuyup vereceğini ama zamanı olmadığı için bana gelemeyeceğini iş yerime getirmemi yol üstü alacağını söyledi. Kitaplarım arasında okumadığım çok kitap var ve kitapsız da kalmamak için bir kısmını verebileceğimi söyleyince çabuk okuyup ulaştırırım sana vs. söyledi. Ben de aralarında bir tanesini kendime bırakıp onun kitabıyla birlikte kitapları kendisine ulaştırdım. 10 gün sonra elimdeki kitap bitince kendisini aradım bir iki tane bana ulaştırmasını söyledim bir tane gönderdi sayfa araları hep kıvrılmış ayraç kullanılmamış, kağıtlar yıpranmış.

Ben okuduğum kitapları sürekli sevdiğim arkadaşlarımla paylaştığım için kitap kıvırmaktan vs. nefret ederim arkadaşımın kitabını kıvırmayı bırakın ayraç bile kullanmadan kaldığım sayfa sayısını telefonuma not ederek okudum. Ve şimdi kitaplarımın neredeyse tamamı arkadaşımda ve diğer kitapların da bu şekli alacağı aşikar ve her şeyden önce konu kitaptan çok arkadaşımın rahatlığı, kendisine hayır diyemeyeceğimden emin olması, emanetlere karşı özensizliği, değersizliği... Arkadaşımla kibar bir dille konuşmalı mıyım yoksa çok mu abartıyorum dersiniz?
Kitaplarım çok kıymetlidir benim, herkese vermem. Verdiğimdeyse güzel kullanılacağını bilirim ve sürekli kitabı bitirip bitirmediğini, bitirdiyse geri getirmesini söylerim. Ayrıca sizin gibi tüm kitaplarımı da vermem. Önce bir tane verir ve duruma bakarım. Kitabım zarar görmediyse tekrar bir tane daha veririm. Siz neden tüm kitapları verdiniz, kaç kitabınız var?

Yerinizde olsam arar, kitabın sayfalarının kıvrıldığını bundan hoşlanmadığımı, diğer kitapları özenli kullanmasını, aksi takdirde kitapları iade etmesini, söylerim.

Hiç çekinmeyin, söyleyin bu yazdıklarımı. Çünkü belliki diğer kitapların akibetide aynı olacak

Mavi_07

Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2019
53
186
Değerli konu sahibi, bence haklısınız; asla alınganlık yapmıyorsunuz. Arkadaşınızın tutumunu, 'getir, bırak' tarzı konuşmalarını beğenmedim. Kitap değişimi evet çok güzeldir ancak o kadar çok kitap aynı anda istenmez (Başka üyeler de belirtmiş; kütüphaneden bile kitap aldığınızda belirli bir süresi ve belirli bir sayısı var). Kitaba değer verenler özel insanlardır, bu konuda hassasiyet duymayan, ödünç aldığı kitabı (kütüphaneden alınan kitaplarda da bazen gördüğümüz üzere) aynı özenle teslim etmeyenler (bu diğer ödünç alınan eşyalar için de geçerli tabi ki, ancak kitap konusundaki hassasiyetinizi çok iyi anlıyorum) özensiz davranışlarının emareleriyle teslim edenler bence sorumsuz kişilerdir. Sorumsuz kişilerle de bir daha kitaplarınızı paylaşmayın bence.

Sevdaya gazel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2016
554
1.347
Ya arkadaş birinden kıyafet aldığında bile ( tabi kimsenin kıyafetini ödünç almamak lazım ) üstünden çıkardığın gibi götürmezsin değil mi? Yıkar ütüler öyle verirsin sahibine. Kitapların kıyafet kadar değeri yok mu? Yok ne varmış kıvrılmasında karalamasında... 🤦🏻‍♀️ Ödünç alınan her eşyaya özenle davranılmalı. Bu özeni göstermeyene de hiç bir eşyanızı vermeyin. Kitap paylaşmayı bende çok severim ama nedense en zor geri gelen de kitaplar olur. Rafta duracağına başkaları da okusun tabi de değer bilene vermek lazım.

ceycey0406

vız gelir tırıs gider
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
8.561
17.589
Yakın zamnda tanıdıgım biri de benden bu şekilde kitap istemişti.18 Kitap. Listelemiş okuyorum okuyorum listenin sonu gelmiyor. Başta şaka zannettim. Şaka olmalı diye inanmak istiyordum. Ama ciddi ciddi alabilir miyim dedi. Böyle insanlara kesin cevaplar vereceksiniz. Maalesef veremem ben tekrar okuyorum hepsini dedim. Bir daha da isteyeceğini zannetmem.
sizi kitapçı ya da kütüphane sanmış herhalde böylesine az ye de kendine kitap al derim ben 2 3 tane anlarım da 18 nedir yahuu

labellevie

İlkbahar çiçekleri
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2010
3.981
4.174
Şimdiye kadar verdiğim kitaplar geri gelmedi, o yüzden bir daha asla vermem.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :74 Kg. Şimdiki Kilom :70 Kg.

musmusu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2018
6.111
5.219

Benımde en nefret ettıgım şeydır .Keşke vermeseydın.

Talia1453

Bana bugün sabır düştü..
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2017
379
368

El elin eşeğini ıslık çalarak güdermiş.
Benim bir kitaplık dolusu kitabım gitti öyleleri yuzunden. Seninki yine yıpranmış vs vermiş bana kitaplarim gelmedi bile. Benim için kıymetli birinden hediye olan bir kitabı geriye almam 1 yıl sürdü ama artık basvurmadigim yontem kalmamıştı almak için .. 😒 Okudugumu paylaşmak isterim oyle rafta beklemesine içim el vermiyordu ama şimdi emin olmadığım kimseye vermiyorum.

Yakud-u Anka

Banlanamazsan banlatırlar gülüm💬
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2019
2.938
19.652

Ben olsam kütüphane miyim la ben diyip kahkaha atar gırgıra vurur konuyu kapatırdım vermezdim kitaplarımı. Kütüphane bile kitapları tek veriyor onca imza karşılığıyla ya o da ayrı. Bu ne güven...