Ben mi çekingenim çevremdekiler mi yüzsüz, insanlar beni pasif mi görüyor?

mutlumelo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2014
1.612
2.968
Arkadaşın normal değil. Aç gözlü davranmış resmen.Nedir bir insanın tüm kitaplarını birden istemek. Ayrıca bencil. Evet kitapları hor kullanması da hoş değil.

Tardis_2718

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2014
449
942
34
Ben de kitap ödünç verip almayı çok severdim.Ama gördüm ki çoğu insan karşı tarafın malına kıymet vermiyor.Ogrencilere verdiğim kitaplar geri gelmiyor.Gelenler dediğiniz gibi.En son Orhan Pamuk a imzalattigim ve arada okuduğum bölümler olan kara kitap kitabımı öğrencim gotureli 2 sene oldu.Mezun oldu istedim pandemi var dedi.Bir daha huyunu bildiklerim haric kitap alıp vermem.
Kütüphane ye üye olup,forumlarda yorum okumak psikolojim için daha iyi

Tardis_2718

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2014
449
942
34
Kitaplarinizi geri isteyin ,vermezseniz daha iyiymiş ama bu saatten sonra isimlerini yaz su su su kitaplarımı verir misin okumadım daha ,boşta kaldım diyin

Acelyahayat

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2019
515
855
33
Hassasiyetiniz varsa alıp verme işine girmeyin. Bende bunu anlamıyorum. Sayfası kivrilinca içi çürüyen biri neden kitap paylaşımına gider. Gitsin isteyen kütüphanelere aylık yıllık abone olsun.

herkadinozeldir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2014
125
140
Yorumların hepsini keyifle okudum arkadaşlar çok teşekkür ederim ilginize, zamanınıza:KK200:

şimdi de buraya kaç kitabı olduğunu kitaplarına ne kadar değer verdiğini, kitapların hayatı olduğunu abartı cumlelerle belirtip kendini övenler gelecek.
insanlar çok tahmin edilebilir.
guluyorum ben.

ne olacak allaşkına ayraç olarak kıvırmış insanlar yuzsuz falan, bir kitabı on kere mi okuyosunuz nedir?
Beni çok eğlendirdi bu yorum :) haklısınız eskiden ben de sizin gibi düşünürdüm ama evde koleksiyon gibi kitap biriktirmeye başlayınca kendine ait temiz kullanılmış bir kütüphanesi olsun istiyor insan ileride bu kitapları kardeşim dediklerime hediye ettiğimde temiz kullanılmış olarak vermek istiyorum sebep bu

CiRiLLA

Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
17.563
58.972
Ben o hatayi lisedeyken yapmistim. :) Verdigim kitaplarin yipranmasini geçtim geri bile gelmeyenler oldu.

Kimseye ASLA kitap vermem. Kimseden de kitap almam, gider parasini verir okur kutuphaneme koyarim.
Kitap disinda da pek biseyimi vermem zaten. 🙄

gucci

Guru
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2008
3.251
4.311
şimdi de buraya kaç kitabı olduğunu kitaplarına ne kadar değer verdiğini, kitapların hayatı olduğunu abartı cumlelerle belirtip kendini övenler gelecek.
insanlar çok tahmin edilebilir.
guluyorum ben.

ne olacak allaşkına ayraç olarak kıvırmış insanlar yuzsuz falan, bir kitabı on kere mi okuyosunuz nedir?
Ama var bu tarz kitap delisi insanlar ben de öyleydim annem bile hatim ettin o kitabı derdi aynı kitabı bin kere okumuşluğum vardı kadın görünce anlıyordu yani :) o derece sonrasın da hepsini bağışladım bir noktadan sonra tutmak saçma geliyor şimdi de alıyorum okuyup birilerine veriyorum geri vermene gerek yok diye sende birilerine ver derim mutlaka okusun herkes Antalya da üni öğrencileri var 5 kız iş arkadaşımın tanıdıkları genel de onlara gönderiyorum çok mutlu oluyorlar kitaplar pahalı yaw öğrenciler için

Mi-Ok Yun

Manyak Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2017
1.629
4.148
33
El elin eşeğini türkü çığırarak aramış derler bizim buralarda.
Hayatım boyunca kimseye ne kitap verdim ne kıyafet verdim nede aldım. Param varsa alırım param yoksa almam sonraya bırakırım. Herkes bu huyumu bilir kimse çizgimi aşmaz, aşamaz, aştırmam. Bu anam babamda olsa böyledir. Ben önemliyim, benim isteklerim önemli demeyi öğrenin yanlış yerde bencil olmaya karşıyım ama bunlarda yapmanız gerekiyor zira karşınızdaki insanlar böyle ve böyle olduğu sürece veren taraf hep siz olacaksınız. Sonu mutsuzluk bunun.

Roza1

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2011
195
206
Açık açık söyle. Üzüldüğünü de belli et. Kimse kimsenin eşyasını kafasına zevkine göre kullanamaz. O yüzden kendine de eşyana da değer ver ve gerekeni söyle. Ayıp değil günah değil. Bu insanların yüzüne söylemek lazım. Utanma sıkılmayla olmaz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-07-2021

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 223 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün sonunda bebeğinizin diz ve ayak bileklerin yerleşeceği noktalar şekillenmiş olacak. Önümüzdeki hafta civarında bebeğinizin gonadları (eşey bezleri) leğen kemiği içinde oluşcak ve bebeğinizin cinsiyetine göre testis veya yumurtalık olacaktır. Bebeğinizin göz kapakları şekillenmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Calcifer

Howls Moving Castle
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
24 Ekim 2014
16.522
63.931
Merhaba arkadaşlar geçen arkadaşın evindeyken kitaplar hakkında konuşurken ara sıra kitap değiş dokuşu yapmaya karar verdik ben de o sırada kütüphanesinden bir kitabı çok beğendim utana sıkıla zar zor ödünç almak istediğimi söyleyebildim sonrasında en yakın zamanda kendisinin de benim kitaplarımdan beğenip alması için evime davet ettim. Ertesi gün beni aradı ve kitaplarımın hepsini istediğini okuyup vereceğini ama zamanı olmadığı için bana gelemeyeceğini iş yerime getirmemi yol üstü alacağını söyledi. Kitaplarım arasında okumadığım çok kitap var ve kitapsız da kalmamak için bir kısmını verebileceğimi söyleyince çabuk okuyup ulaştırırım sana vs. söyledi. Ben de aralarında bir tanesini kendime bırakıp onun kitabıyla birlikte kitapları kendisine ulaştırdım. 10 gün sonra elimdeki kitap bitince kendisini aradım bir iki tane bana ulaştırmasını söyledim bir tane gönderdi sayfa araları hep kıvrılmış ayraç kullanılmamış, kağıtlar yıpranmış.

Ben okuduğum kitapları sürekli sevdiğim arkadaşlarımla paylaştığım için kitap kıvırmaktan vs. nefret ederim arkadaşımın kitabını kıvırmayı bırakın ayraç bile kullanmadan kaldığım sayfa sayısını telefonuma not ederek okudum. Ve şimdi kitaplarımın neredeyse tamamı arkadaşımda ve diğer kitapların da bu şekli alacağı aşikar ve her şeyden önce konu kitaptan çok arkadaşımın rahatlığı, kendisine hayır diyemeyeceğimden emin olması, emanetlere karşı özensizliği, değersizliği... Arkadaşımla kibar bir dille konuşmalı mıyım yoksa çok mu abartıyorum dersiniz?
Bana bir titreme geldi yeminle :KK57: . Ya o kadar kitabı nasıl verdiniz. Ödünç dediğin bir olur iki olur. Üstüne ayağına kadar götürmüşsünüz. Sanmıyorum kitaplarınızı geri alabileceğinizi

Ezin

🌎
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2019
367
737
Söylemek lazim nazikce.
Baskalarinin esyalarina daha fazla özen göstermek gerekirken böyle yapanlara sinir olurum.
Bir de neden kitaplari tek tek almayipta hepsini birden istiyor ki? Degisik bir tip. 🤷🏻‍♀️

esmaa_9153

2 prenses annesi
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2015
4.336
6.838
29
Ya sayfa kıvrılır mı hiç yazık kıtap ne hale gelmiştir. Konus arkadaşınla bu kitabımı kıvırmışsın canım sayfaları diğerlerinde ayraç kullanırsan sevinirim de.