• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Cuma Zayıflama Yarışması Ben Nerede Hata Yaptım?

seaBahAR

ΓΝΩΘΙ ΣΑΥΤΟΝ
Yönetici
Editor
13 Nisan 2007
14.506
31.586

16 Mart 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; her etap sonrasında en çok kilo alarak etap sonuncusu olan yarışmacımız kilo alma sebebini, yaptığı hatayı bu başlıkta paylaşacaktır.

Böylelikle, yarışmacımızın özeleştiri yapması ve sözkonusu hata/yanlıştan diğer yarışmacıların da deneyim kazanması sağlanmış olacaktır.

Uygulama ile ilgili anket 9-16 Mart 2018 tarihleri arasında yapılmış ve toplam 121 katılımcıdan 100 katılımcının EVET oyu kullanması ile 82,6% oranında kabul görmüştür.

Adsız.png

LAydLiNe

Hayaller, ancak gerçekten istersen gerçekleşir ;)
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
20 Ocak 2012
22.500
27.254
Merhabalar :KK68:

Yeni, anlamlı ve güzel bir uygulamanın ilk mesajını yazmak her ne kadar gurur verici gibi görünse de başlığın içeriğine göre benim şimdi utanmam ve kendi kendime kızmam gerekirken, ben üzülsem mi sevinsem mi bilemedim :KK70:

https://www.kadinlarkulubu.com/foru...ama-yarismasi.138629/page-23053#post-55232654

Yazdıklarımı okumadan önce yukarıda linkini verdiğim mesajımı mutlaka okumanız lazım ki okuyacaklarınız daha bir anlamlı olsun :eek::KK70:

Mesajımda kızları uyarmışım bizim takımdan kimsenin sonuncu olmasını istemiyorum diye ama ilk sonuncu ben olmuşum:oops: :KK70:

Gelelim kendi kendimle yüzleşerek nerede hata yaptığım kısmına:işsiz:

Bu hafta maalesef ki bir çoğumuzun her ay yaşadığı regl dönemimle başladı. Her ne kadar irademe sahip olmayı öğrenmiş birisi olsam da maalesef bu dönemde ani yeme krizlerine girebiliyorum ve bazı zamanlarda bu hafta olduğu gibi irademe sahip olamıyorum. Tabii bu hiç bir zaman bahane olamaz, olmamalı. Bu hafta kilo veremeyip bir de üzerine kilo almamın en büyük sebebi, bir akşam öğünüm de fastfood tarzı beslenerek üzerine tüm hafta boyunca yaptığım ufak tefek bir lokmadan, bir ısırıktan bir şey olmaz nasılsa yakarım ben onu kaçamaklarından kaçamamam. :KK23: Bu kaçamakların üzerine regl kaynaklı ödem ve hareketsiz kalmam bana 1.6 kg olarak geri döndü. Aslında bir yönden de çok iyi oldu bu 1.6 kg çünkü onunla birlikte kaybettiğim motivasyonum yeniden geldi. Bazen başkalarını motive ederken kendinizin motivasyonuna çare bulamadığınız zamanlar oluyor. Öyle bir zamanda böyle bir şok, okkalı bir tokat gibi beni kendime getirdi. Şu an her zamankinden daha fazla motivasyona sahibim ve inşallah haftaya da birinciler sırlarını paylaşıyor topigine yazmaya niyetliyim :KK70::KK70:

Sizlere ise görünüşte küçük ama aslında çok büyük bir tavsiyem var.

Siz siz olun asla ve asla bir lokmadan, bir ısırıktan, bir yudumdan bir şey olmaz demeyin. Oluyor :KK39:

mrv2855

B(77.3)G(75.2)H(69)....hadi gulum yandan:))
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2013
7.251
7.675
Herkesee kocaman selammm...Bendeniz562.etabin sonuncusu merii..
Evet sonuncu oldum..oldum ama sorun neden oldum,nicin oldum..
:cool:
19 mart pazartesi sabahi kapali safra kesesi ameliyati oldum..
Ameliyattan sonra serum yedim..
Ameliyattan sonra yedigim serumlar odem yapti..tabiki hareketsizlikte cabasi..
Yoksa takimimda gereken gayreti verdigimi takim arkadaslarimda bilir..
Ustuste operasyon gecirmemde hastaligi biraz agrili gecirmeme sebeb oldugu icin artilarlakarsinizdayim..
İnsaallah bu sancili sureci atlatip birdahaki etaba ismimi yazdiracagim ama bu sefer sonuncu olarak degil tabiki:-):KK6::KK6::KK6:
Ozaman ben sizlere guzel bir tarif vereyim...
Saygilar !!!!!

Kriziantemcicegi

Bşlgç:81.9 Gncl:73.1 hedef:65 (eksil artma kilo)
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2014
3.094
3.462
Herkese merhaba kızlar..
Bu haftanın sonuncusu ben oldum utanıyorum :KK43:
Bir hafta da tartı da 3 kilo fazla çıktım 3 kilo nedir yahu..
Herkes şimdi biraz bahane yaratacağım

Öncelikle tüm hafta boyunca hastaydım.
Boğazım fenaydı üzerine halsizlik eklenince bir hafta boyunca nerdeyse hergün abur cubur yedim oldukça sağlıksız oldu..
Çoğu ödemdi zaten geriye kalan ise kilo.
Bugun 76.3 tüm mesela cumaya göre 2 kilo az nerdeyse.

Ödemi attım inşallah sıra yağlarda.
Haftaya birinci olurum bence :)

balpamuk

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
4 Eylül 2011
2.902
9.096
Arkadaşlar Merhaba,

Ben 564. Etabın sonuncusu balpamuk. Size bugün ne yapıp da sonuncu olmayı başardığımı anlatacağım

Öncelikle hayatımda ilk defa böyle bir durumda kalıyorum ancak güzel bir tecrübe, acı bir deneyim bir çok şeyi daha net idrak ettiriyormuş insanda. Bunu yaşamasaydım sanırım bu haftaya bu kadar motive başlayamayacak ve kendimi sorgulamayacaktım. Öncelikle aklıma hükmederek, gereksiz bir lokmayı bile ağzıma neden attığımı kendime sormayacaktım.

Şimdi gelelim olayların nasıl geliştiğine. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ben ellerimdeki egzama hastalığı sebebiyle glutensiz ve şekersiz besleniyorum. Bu durum zayıflama grubuna geldiğimden beri yaklaşık 3 aydır böyle. Zaman zaman bir kiloda 1 ay takıldığım oldu. 68’de ve 63,5 da 1 er ay takıldım. 68’de takıldığımda pes etmedim sabrettim daha yolun başındayım dedim. Ancak 63,5’a kadar sorunsuz giderken orada da 1 ay kadar takılınca artık ne oluyor dedim ve baya sıktı bu durum beni. Diyetisyenime bayadır uğramıyordum. Onu aradım ve gittim. Diyetisyenim bana direnci kırmam için 3 günlük şok diyet verdi. Ve ben 3 gün sonunda mucizevi şekilde 61.5’a düşmüştüm. 3 aydır glutensiz, şekersiz beslenen ve 1 ay 63,5’ta kalıpta nihayet 61’leri gören ben artık bunu kutlayıp 1 dilim kek yemeyi hakettiğimi düşünmüştüm. Yediğim sadece 1 dilim kek. Ancak, hem glutenli hem şekerli! Bunca zaman ağzıma gluten, şeker girmediği için vücut bir defa öyle beslenmeye alışmış... üstüne birde şok diyet yapmıştım. Şoktan sonra ciddi şoka girdi bünyem. O 1 dilim kek nasıl ödem yaptı bilmiyorum ama üzerine birde regl haftamdaydım, denk geldi. Ben birden 64’e fırladım. Tabii regl haftam olmasının da azizliği... Tam 2 haftadır o şişkinliği üzerimden atmak için uğraşıyorum ve en son ancak bugün 61.8’i görebildim. İşte bütün sebep regl ve şok diyet üzerine yaptığım ödül öğünü oldu. Maalesef kendimi hala toparlayamadım. Bana da size de ders olması dileğimle....

eymosumcum

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2013
969
1.912
merhaba arkadaşlar öncelikle hepinizden özür diliyorum grubumuzdan 1 hafta iş nedeniyle ayrı kalmak zorunda kaldım bu ayrılık ise benim hem kilo almama sebep oldu hemde sizleri çok çok özledim.
öncelikle kilo alma sebeplerimi sıralamaya başlayayım,
1.Arazi şartlarında bir göreve çıkmak zorunda kaldım işimle ilgili.O yüzden de ızgara çeşitleri yedim 1 kere de 2 dilim pide yedim.Yolda olduğum için içmem gereken su miktarını içemedim anlayacağınız kendime dikkat edemedim.
2.Perşembe günü akşam regl oldum.Bunun da üzerimde ödem yaratabileceğini düşünmekteyim,
3.Devamlı yolculuk yaptığım içinde ödem olabilir diye düşünüyorum.
Bu sabah uyandığımda 82 kiloydum inşallah cuma gününe kadar eski kiloma dönmeye çalışacağım.Lütfen benim yaptığım hataları yapmayın.Kilo almak çok kolay fakat vermek çok çok zor.

mrskulkedisi

Bk 75, Hk 65, Gk 73.9
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2018
1.038
2.196
slm kizlar
bu hafta sonuncu olmusum. nasil uzuldum anlatamam beklemiyodum çünkü :63:
neyse perşembe gunu halamlara gittik. sagolsun kuru fasulye yapmis, yaninda saka gibi sarma da vardı. yoldan gelmisim zaten acikmisim. fasulye siskinlik yapiyo, sarmaya hayir diyemedim. icinde bulgur olunca gonlum rahatti ama yarina sisikinlik birakicakti. nasilsa carsamba gunu regl oldugumdan sis cikicaktim. ama sonuncu olmayi beklemiyodum :KK70: cuma gunu 900 gr almisim aslinda cok degil ama. kizlar iyi calismis belli ki :sopa:helal olsun burdan herkesi tebrik ediyorum:KK52:
yani kizlar tabiki bogazimi tutamamamin yaninda regl siskinligi de eklenince kombo oldu. :skandal:

sleepy angel

Kilolu ve öfkeli
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2018
5.242
9.771
Merabaaa :KK52:3.takımdan uykucu ben
Sonuncu oldum çok üzüldüm :olamaz: sebebi karışık evdeki sorunlar ve bu stres yüzünden yemem basit şeylerdi belki ama çok etkilendim yedim çözüm değildidi tabiki ama toparlanamadım ve kilo aldım bu sonunculuğu sonuna kadar hakettim
Başta kaptanımız @sahgull ve tüm takım arkadaşlarımdan özür dilerim....
Kendimi toparlamak için izin aldım ve kısa sürede kendimi toparlayıp döncem :KK23:

nil u mihr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2017
482
1.337
Selamlar, son etabın sonuncusu oldum:KK43: Tam 1 kg alarak...
Niye böyle oldu? Aşağıda maddeliyorum:
-Evimde iki gün misafir vardi. Agir yemek yaptim. Onlar rahat yesin diye ben de rahat yedim:KK1:
-Yemek neyse de tatli yemesem de yani kimse utanmazdi. tamamen iradesizlikten 3-4 gün tatli yedim birer ikiser dilim.
:kızgın:
-Aşırı ev isi yaptim yuruyusumu yapamadim, yorgunluktan bayiliyordum az kalsin. Yuruyus olmayinca metabolizmam iyi calismadi
-Grupta menu paylasnadigim nasilsa fark edilmiyor diye son hafta 3-4 gun menubde yazmadim
Derken +1 kg ;(:-)silah:

Yukarı Alt