Cuma Zayıflama Yarışması Ben Nerede Hata Yaptım?

Ekrl

B.k..67. Güncel 61. 7 Hdf. 58
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2019
1.395
6.875
51
Merhaba arkadaslar
Evet sonuncu oldum aslında baba stres yaradı diyelim yediklerime dikkat ettim ama biraz sıkıntılı bir dönem geçirdim neden nasıl oldu bende anlamadım millete stres yaramaz bana tam tersi artı ile gösterdi kendini ama bu Bana güzel bir azim oldu

annecicegi

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2019
261
1.055
29
merhaba arkadaslar ben 5.takımdan anne çiçeği bu haftanın sonuncusu ben olmuşum 🙈

ben 2 günlük sok diyet uyguladım sonrasında 10 gun boyunca duzenli bir şekilde 4 öğün beslendim günlük yürüyüşümu yaptim biranda fazlaca kilo kaybettim nerden baksaniz 65 den 60.4 e indim bu cok gurur verici mutlu edici idi ama kisa sürdü nasil olsa zayifladim bugünlük herseyden yiyeyim yarin diyete devam ederim deyince bir anda bütün yiyeceklere saldırdım kendimi durduramadım bu süreç uc gün boyunca devam etti ben ne olduğunu anlamadan tartı tekrardan 64 u göstermeye başladı...yolumu kaybetmiştim tekrardan bi çıkış ararken sonunda ödemlere veda ettim ama bana 1.5 kilo yag ustumde kaldi...ilk kez böyle birşey yaşadım bu arada
verdiğim emeğin bi anda çöpe gitmesi mi, yediklerimden de oyle fazlaca haz almayisim mi, depresif ruh halim mi ,takınama karşı olan sorumluluğum mu,???? bir-çok pişmanlığı birarada yaşadım
Allah kimseye diyet yaparken yolunu şaşırtmasın yıpratıcı bii surecti

yst38

Güncel 77.2
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2011
9.146
22.409
Ve yine yeniden ben malesef.
Şundan bundan bahanelerim çok malesef. Gelip geçici bir durum değil yaşamım boyunca benimle kalacak. Bir süredir evdeyim. Çalışan kadının evde çocuk bakma moduna geçmesi artı tuvalet eğitimi gibi stresli bi sürece girmesi tüm dünyayı unutturuyor. Birtaneden birşey olmazlar. Üstüne spor yaparım lar va va bide özel gün durumları derken sizinle tekrar kavuşmuş oldum.
Birtaneden birşey oluyor. Hiçbir yemek sorunları çözmüyor ( alkol ve sigara gibi)
Bide nasılsa birşekilde yaparım demeyin. Niyetinizi sağlam alın yaparım ben bunu diyin. Sonuçta sadece kilo değil ruh ve beden sağlığınızda söz konusu.
Yazılacak çok şey varda şimdilik bu kadar yeter sanırım. Hepinize başarılar. Umarım bidaha gelmem buraya 😁😇

LAydLiNe

Hayaller, ancak gerçekten istersen gerçekleşir ;)
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
20 Ocak 2012
22.904
28.758
38
Merhabalar arkadaşlar. Bu hafta maalesef her şey üst üste geldi. Bir sağlık çalışanı olarak yaşadığımız salgın hastalıktan psikolojik olarak biraz fazla etkilendim. Yediklerime dikkat etmedim. Virüsten dolayı yaptığım günlük yürüyüşleri yapamadım. Üzerine bir de regl olunca haftanın sonuncusu olmam kaçınılmaz oldu. Normalde böyle durumlara dayanıklıdır psikolojim ama bu kez durumun ciddiyeti çok korkuttu beni. Umarım bir an önce atlatırız bu kötü durumu. Lütfen sizlerde yetkililerin uyarılarına dikkat edin ve bir süre sosyal izolasyonunuzu sağlayın.

seaBahAR

ΓΝΩΘΙ ΣΑΥΤΟΝ
Yönetici
Editor
13 Nisan 2007
14.599
31.943
Merhabalar arkadaşlar. Bu hafta maalesef her şey üst üste geldi. Bir sağlık çalışanı olarak yaşadığımız salgın hastalıktan psikolojik olarak biraz fazla etkilendim. Yediklerime dikkat etmedim. Virüsten dolayı yaptığım günlük yürüyüşleri yapamadım. Üzerine bir de regl olunca haftanın sonuncusu olmam kaçınılmaz oldu. Normalde böyle durumlara dayanıklıdır psikolojim ama bu kez durumun ciddiyeti çok korkuttu beni. Umarım bir an önce atlatırız bu kötü durumu. Lütfen sizlerde yetkililerin uyarılarına dikkat edin ve bir süre sosyal izolasyonunuzu sağlayın.
Laydim lütfen dikkat et kendine, alkışlardan senin de payın var.
Psikolojin, yediklerinden çok daha önemli. Kendini mental olarak toparlamaya gayret etmelisin.
Böyle uzaktan laf etmek ancak lak lak etmek olur, biliyorum..

Ama bil ki dualarım seninle ve tüm sağlık çalışanlarıyla.
Allah yar ve yardımcınız olsun.
Önce sizin, sonra hepimizin. :KK200: :KK200: :KK200:

LAydLiNe

Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
20 Ocak 2012
22.904
28.758
38
Laydim lütfen dikkat et kendine, alkışlardan senin de payın var.
Psikolojin, yediklerinden çok daha önemli. Kendini mental olarak toparlamaya gayret etmelisin.
Böyle uzaktan laf etmek ancak lak lak etmek olur, biliyorum..

Ama bil ki dualarım seninle ve tüm sağlık çalışanlarıyla.
Allah yar ve yardımcınız olsun.
Önce sizin, sonra hepimizin. :KK200: :KK200: :KK200:
Çok teşekkür ederim püsküütüm:KK200: Umarım bir an önce kurtuluruz bu işten hep birlikte:dua:

Efsun64

BK:88,9 GK:77,4 BYKHEDF:65 ÖNÜMDEKİHDF:---
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2012
3.414
3.565
Merhaba :)
Evet kilo aldım malum bu dünyanın hali özellikle salgın beni zaten ölücez canımın çektiklerini yiyeyim de öleyim bari psikolojisine soktuğu için yeni tarifler denedim ve yedim ve sonuç ortada. Aslında çok daha dazla kilo almştm ama biraz toparlamş halimdi bu.

lydznp

74,3 ile mezundu... G.K.76,5
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2017
7.174
22.548
Merhabalar arkadaşlar, 669. etap sonuncusu olarak buraya yazmaktan utanıyorum :olamaz:
Nerede hata yaptığıma gelince;
Kilo almaya çok müsait bir bünyem olduğunu bile bile kaçamak yaptım. Başkalarının sıradan basit kaçamakları bana pahalıya mal olmasına rağmen bir boşlukta hissettim kendimi ve fütursuzca yedim.
25 gündür karantinadayım. Evden çalışmaya başladım. Kızımın online okul etkinliği var günde 2 kere. Temizlik, yemek, bulaşık, etkinlik derken ofisin işleri için gece 3,3:30'lara kadar çalıştım. Hepsi bir yana eşim bana normalde çalıştığım için yardım ederdi ve evdeyim diye yardım etmiyor. Oysa evde olmak benim iş yükümü daha da arttırdı.
Bu motivasyonsuzluğu başlarda tolere edebiliyordum ama bu son hafta oldukça gergin ve zor geçti. Bende en büyük hatamı yaptım.
Ben bir karbonhidrat bağımlısıyım. Aynı sigara gibi. sigarayı bıraktıktan sonra 1 tane bile içsen başlarsın ya... İşte bende 1 lokma karbonhidrat yedikten sonra kendimi durduramıyorum. Beni artık mutlu etmiyor. Büyük bir pişmanlıkla yiyordum ama bırakamadım.
Sonuncu olmak beni kendime getirdi. Şimdi utancımla yüzleşiyorum. Her gün sporumu yapıyorum. Listeme dikkat ediyorum.
Kimbilir belkide Cumaya bomba gibi dönerim :KK66:

yst38

Güncel 77.2
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2011
9.146
22.409
Evet yine ve yeniden ben.
Sebeplerim bahanelerim çok. Kimine göre anlamlı kimi için geçersiz. Kendi ayağıma çelme takıyorum sürekli.
Onun dışında hepimizi olduğu gibi kapalı kalmak beni daralttı. Bir tür tükenmişlik var içimde. Sürekli keşkelerimle yaşıyorum.
Her akşam yarın yeni bir gün diyorum.
Yarın yeni bir gün. Silkelenin ve benide silkeleyin.

LAydLiNe

Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
20 Ocak 2012
22.904
28.758
38
Evet yine ve yeniden ben.
Sebeplerim bahanelerim çok. Kimine göre anlamlı kimi için geçersiz. Kendi ayağıma çelme takıyorum sürekli.
Onun dışında hepimizi olduğu gibi kapalı kalmak beni daralttı. Bir tür tükenmişlik var içimde. Sürekli keşkelerimle yaşıyorum.
Her akşam yarın yeni bir gün diyorum.
Yarın yeni bir gün. Silkelenin ve benide silkeleyin.
Yalnız değilsin canım hiç üzme kendini. Aynı sıkıntıları ben de yaşadım. Ama geçiyor. İnşallah en kısa zamanda kurtulacağız bu virüsten ve normal hayatımıza döneceğiz. İnşallah bu hafta çok güzel bir kilo verirsin :KK36:

yst38

Güncel 77.2
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2011
9.146
22.409
Yalnız değilsin canım hiç üzme kendini. Aynı sıkıntıları ben de yaşadım. Ama geçiyor. İnşallah en kısa zamanda kurtulacağız bu virüsten ve normal hayatımıza döneceğiz. İnşallah bu hafta çok güzel bir kilo verirsin :KK36:
Sağol kaptanım. Benim virüsüm kendi içimde doğuştan 😁
Biraz zamana ihtiyacım var geçecek inşallah

Gonulbagi

baslangıç kilo: 72.7 💣guncel 68.3💥 hedef: 65 💘
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2006
1.580
3.503
39
Merhaba, etap sonuncusu olarak kendimi burda buldum. Hic aklima gelmezdi günün birinde buraya yazacağım. Ama ne oldum değil ne olacağım demek gerekiyor.
Üniversiteye giden oğlum şuan yanımda ve iştahı çok açık ona yapıp yedirirken dikkat ediyordum ilk günden beri. Ama ben fark etmeden fazla kaçırmaya başladım motivasyonum düştü. Yürüyüş en sevdiğim ve beni motive eden sporumdu artık o da kalmadı. Regl dönemine de yaklaşınca sonuc ortada. Ama bunlar mazeret kabul edilemez tabi ki. Sporu evde yapabilirim istesem. Bu bana ders olsun diyorum sadece...Ben yaptım siz yapmayın :emir_bebek:

krtp86

Birden nasıl oluyor sen yüreğimi elliyorsun...
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2014
1.158
3.118
Merhabalar herkese geçen haftanın sonuncusu ben oldum malesef, hatam elim yandı sıcak sudan ve sargıda mutfağa giremeyince eşimin yaptığı makarna tarzı yemekler ve dışardan yedik üstüne spor falanda yapamadım yattım, hazır yemeğe başlamışkende abarttım tatlılar falanda yedim sonuç ortada tabi, bu hafta toparlıyorum kendimi inşallah bi daha yolum düşmez buralara 😁

seaBahAR

ΓΝΩΘΙ ΣΑΥΤΟΝ
Yönetici
Editor
13 Nisan 2007
14.599
31.943
Merhabalar herkese geçen haftanın sonuncusu ben oldum malesef, hatam elim yandı sıcak sudan ve sargıda mutfağa giremeyince eşimin yaptığı makarna tarzı yemekler ve dışardan yedik üstüne spor falanda yapamadım yattım, hazır yemeğe başlamışkende abarttım tatlılar falanda yedim sonuç ortada tabi, bu hafta toparlıyorum kendimi inşallah bi daha yolum düşmez buralara 😁
Geçmiş olsun.. :nazar: 🌼

Niran Nevra

♥️9.TAKIM KAPTANI♥️B:85 G:69.5 H:60♥️🏆15.5 kg♥️
Pro Üye
28 Mart 2015
13.378
61.671
674.etap sonuncusuyum.
Beslenmede hata yapmadım.
Bu hafta Bayram temizliğine başlayıp su ile çok uğraşınca akut böbrek yetmezliği geçirdim ve göz kapaklarıma kadar tüm vücudum ödem tuttu.
Tamamen sağlık problemi nedeniyle alınan bir artı maalesef :KK43:

moni

🦕10. Takım🦕
Pro Üye
28 Aralık 2009
18.487
69.678
674.etap sonuncusuyum.
Beslenmede hata yapmadım.
Bu hafta Bayram temizliğine başlayıp su ile çok uğraşınca akut böbrek yetmezliği geçirdim ve göz kapaklarıma kadar tüm vücudum ödem tuttu.
Tamamen sağlık problemi nedeniyle alınan bir artı maalesef :KK43:
Geçmiş olsun canım. :KK60:

60kiloyum

b 1.65 bş 89.6 gncl 81.8 2.hdf 78 shdf 60
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2014
11.864
49.891
evet süpriz bir şekilde bu haftanın etap sonuncusu olarak buraya da yazmak nasipte varmış. aslında artı geleceğimi biliyordum ama açıkçası artımın bu kadar fazla olması ve özellikle etap sonuncusu olmam süprizdi. arkadaşlara da yazmıştım: -%2 yüzdem orada boncuk gibi duruyor diye :KK23: ama etap sonuncusu olacağım aklıma gelmezdi :işsiz: olan oldu yapacak birşey yok.
benim kilolu olduğum yıllardan bu yana bir regl dönemi sıkıntım var. sanırım hormonların dengesini yitirmesi sonucu regl öncesi hafta iştahım müthiş açılıyor. zayıfken böyle sorunlarım yoktu. hamur işi ve tatlı isteğim artıyor. reglin 3. gününden itibaren kesiliyor.
aslında martın ortasından bu yana 2 öğün beslenmeye geçtim. aradaki regl dönemlerinde bir dereceye kontrol edebildim. ama bu regl dönemimim ramazana denk gelmesi fena oldu. iştah tavan ve oruç tutuyorum. bir de açıkçası bu hafta biraz bunalımlıydım. sıkıldım herşeyden. onun da etkisiyle tatlı ve hamurişini kaçırdım :KK43: aslında sporumu yaptım. suyumu da bol bol içtim. ama reglim hala gelmedi. sanırım bayrama gelecek.
bu haftaki artımın içeriği; biraz ödem, biraz wc, biraz da hamurişlerinin sonucu olarak tabiki olağan artı :KK35:

yalnız şunu farkettim etap sonuncusu olmak fenaymış. bütün gözler üzerinde :KK23::KK23::KK23: umarım bir daha yolum düşmez buralara :110::110::110:

berceste_

Guru
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2009
9.322
6.527
40
Selam 13. Takım da yarisiyorum aslında çok üzülmüştüm bayagidir uğraşıyorum ve sadece bayram haftasında yaptığım kacamaklardan bu kadar kilo almış olmamam gerekir diye düşünüyordum. Diyetisyene gittim ve 21 Mayıs'ta adet olmam gerekirken olamadım aslında olmam gereken kilo 89 ama tartıda odemden dolayı çok cikiyorum inşallah haftaya almış olduğum kilolar gitmiş olur🥰🥰

chentiq

Hytmda grkli dğşmlri klylkla ve nzkçe ypyrm
Pro Üye
Anneler Kulübü
27 Mayıs 2011
6.924
12.513
Sonunda benim de yollarım buralara düşecek miydi... Buranın adresini bile bilmiyordum maalesef öğrenmiş oldum :)

Geçmişe şöyle bir baktım ki sonuncuların hepsinde bir ortak nokta var: regl dönemi. Benim de öyle olduğum bir döneme denk geldi bu haftaki artım. Ama onun haricindeki hatalarım da oldu.

Takıma girdiğim günden beri harika ilerlemiştim. Üstelik tüm şekerli gıdaları şekeri unu paketli gıdaları ne varsa bırakmıştım. Bu süre zarfı güzel geçti. Sonrasında ramazan geldi. Bir gün serbest gün hakkımız oldu. Ben o serbest günden sonra toparlayamadım. Zaten sokağa çıkma yasakları vb derken yürüyüşü de bırakmıştım. Canım şekerli şeyler istemeye başladı. Bir iki hafta idare ettim derken bayramın gelmesi ve sonrasındaki aman nasılsa bozdum olayları buna sebep oldu.

Toparlayacak olursam,

• kendime olan aşırı güvenim (nasılsa ben dirençliyim bak bu kadar kilo verip başarı sağladım)
  • bir kereden bir şey olmaz kandırmacası (evet bir kereden bir şey olmuyor ama sen bir kere ile kalmıyorsun)
  • battı balık yan gider (nasılsa bu kadar cozuttum bari şundan da yiyeyim)
  • benden bir cacık olmaz (hayır efendim, kaptanın ve takım arkadaşların varken asla yalnız değilsin)

Sonuç olarak burayı okuyan sevgili arkadaşım, ben de insanım. Sen de insansın. Her şey bizim için. Düşeceğiz çıkacağız, ama illaki bir şekilde devam edip başaracağız. Sonuç değil süreç odaklı olmanı tavsiye ederim. Önemli olan tartıdaki rakamlardan daha ziyade sağlıklı beslenmeyi ve yaşamayı öğrenmek. Arada sendeleyebilirsin de moralini bozma.

Kalın sağlıcakla :)

Ekrl

B.k..67. Güncel 61. 7 Hdf. 58
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2019
1.395
6.875
51
Merhaba kızlar
İkinci kez yolum buraya düşdüm
Nerede mi hata yaptım sanırım benim sorunum yaş dan ve metabolizma hızı cok yavaş oldugu dan zor kilo veriyorum ama demekki hareketleri biraz daha arttırmak gerekiyor

mefkurem

9.TAKIM ❤️
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
5 Ocak 2015
52.272
161.943
Sonunda benim de yollarım buralara düşecek miydi... Buranın adresini bile bilmiyordum maalesef öğrenmiş oldum :)

Geçmişe şöyle bir baktım ki sonuncuların hepsinde bir ortak nokta var: regl dönemi. Benim de öyle olduğum bir döneme denk geldi bu haftaki artım. Ama onun haricindeki hatalarım da oldu.

Takıma girdiğim günden beri harika ilerlemiştim. Üstelik tüm şekerli gıdaları şekeri unu paketli gıdaları ne varsa bırakmıştım. Bu süre zarfı güzel geçti. Sonrasında ramazan geldi. Bir gün serbest gün hakkımız oldu. Ben o serbest günden sonra toparlayamadım. Zaten sokağa çıkma yasakları vb derken yürüyüşü de bırakmıştım. Canım şekerli şeyler istemeye başladı. Bir iki hafta idare ettim derken bayramın gelmesi ve sonrasındaki aman nasılsa bozdum olayları buna sebep oldu.

Toparlayacak olursam,

• kendime olan aşırı güvenim (nasılsa ben dirençliyim bak bu kadar kilo verip başarı sağladım)
  • bir kereden bir şey olmaz kandırmacası (evet bir kereden bir şey olmuyor ama sen bir kere ile kalmıyorsun)
  • battı balık yan gider (nasılsa bu kadar cozuttum bari şundan da yiyeyim)
  • benden bir cacık olmaz (hayır efendim, kaptanın ve takım arkadaşların varken asla yalnız değilsin)

Sonuç olarak burayı okuyan sevgili arkadaşım, ben de insanım. Sen de insansın. Her şey bizim için. Düşeceğiz çıkacağız, ama illaki bir şekilde devam edip başaracağız. Sonuç değil süreç odaklı olmanı tavsiye ederim. Önemli olan tartıdaki rakamlardan daha ziyade sağlıklı beslenmeyi ve yaşamayı öğrenmek. Arada sendeleyebilirsin de moralini bozma.

Kalın sağlıcakla :)
Teşekkür ederiz cnm cok güzel ozetlemişin 💓
Yazdigin maddeleri aşabilsek, kilo sorumuz olmiyacak ama....
Kendi adima basaramadigim icin senelerdir gidip geliyorum 🤐

fyzanur

Guru
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2012
9.970
25.240
Günaydın , bu haftanın etap sonuncusu ben olmuşum çok üzüldüm , yaptığım yanlislar bu hafta spora ara verdim ve çok geç saatte yemek yedim . Sınava hazırlanıyorum , bu hafta sınavım var onun stresiyle yedim de yedim.Kabizlikta eklenince sonunculuk geldi .

mefkurem

9.TAKIM ❤️
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
5 Ocak 2015
52.272
161.943
Günaydın , bu haftanın etap sonuncusu ben olmuşum çok üzüldüm , yaptığım yanlislar bu hafta spora ara verdim ve çok geç saatte yemek yedim . Sınava hazırlanıyorum , bu hafta sınavım var onun stresiyle yedim de yedim.Kabizlikta eklenince sonunculuk geldi .
Sınavında başarılar cnm

fyzanur

Guru
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2012
9.970
25.240
yine sonuncu oldum malesef. nerede hata yaptığım konusu aynı. aşırı stres ve hastalık sebebiyle çok saldım kendimi. ekmeği çok aza düşürmüşken yine artırmak, çikolatayı fazla kaçırmak,suyu az içmek,ve sürekli açlık hissedip ayak üstü atıştırmalar derken iki haftadır sonunculuk geldi. sporu da bıraktım bu sürede. aslında düzenli leslie yapıyordum çok faydası oluyordu. regl bitsin tekrar başlayacağım . çok çok kötü bir ay geçirdim hastalıklar ve aşırı stresle bunalımla dolu. ve şiştim de şiştim ...

Kiloverenbiri

BŞL:100 GCL:86.2
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2020
439
1.279
Merhaba hanımlar bu haftanın sonuncusu +600 gram ile ben olmuşum geçen hafta üniversite sınavına girdim ve ilk iki gün büyük bir boşluğa düştüm çok kötü geçtiğini düşünüyordum sonradan abarttığımı farkettim kendime geldim ama diyet ve sporu toparlayamadım maalesef
bu hafta iyi gidiyor düzenimi sağladım cumaya bomba gibi geleceğim inşallah :KK73: