Bencil Insanlar...

CUVCUV

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
2 Mart 2007
Mesajlar
1.241
Emoji Skoru
6
Çocukların oyun oynarken davranışlarını izlediniz mi hiç?
Aynı yetişkinler gibi onlar da farklı kişiklere sahiptir kimi sessiz, kimi istediğini yaptırmak için sürekli ağlayan, kimi hırçın, kimi sevgi dolu uyumlu, kimi "hep benim dediğim olsun yoksa oynamam" diyen....

Hayatınızdaki insanların davranışlarını izlediniz mi hiç?
Sürekli ağlayan sızlayan insanlar vardır olmadı, yakışmadı, yapmadı, gelmedi... hep 3.tekil şahıslara yüklerler hayatı sızlanıp dururlar...
İnsanlar vardır; sürekli konuşurlar; onun hakında, bunun hakkında, patronun hakkında, eşinin hakkında konuşurlar konuşurlar...Çözüm aramazlar da hep konuşurlar sonra bir bakarsın hakkında konuştukları kişinin en yakınında dururlar sanki hiç birşey yokmuş gibi.

İnsanlar vardır; ben istiyorum,banane, canım nasıl isterse, sanane, ben böyleyim diyerek hayatı hem kendileri hem çevresindekiler için zorlaştıran bencil insanlar...Ve bu bencil insanların yanında hep fedakar,dengeli, hoşgörülü olanlar vardır.

Bencil insanlar kendileri de çok mutlu değildirler aslında hep daha fazlasını isterler küçük şeylerle mutlu olamazlar, sevdiklerini bile severken incitirler, yarı yolda bırakırlar , kendilerini de sevdiklerini de -mecbur- sevenlerini de kahrederler..

İşin kötüsü acaba ben de böyle miyim diyemeyiz bir türlü."Yok canım ne alakası var ben bencil biri değilim" diye geçer içimizden.
Ama öyleyiz işte nasıl herkes aynı renk değilse koyudan açığa herkesin içinde biraz vardır bencillik.Simsiyah olanlardan korkarım ben en çok.Kullanırlar insanları, bir bakarsın ki orta yerde öylece kalmışsın arkanda ise kimse yok.

Simsiyah bencil olanlardan kaçarım ben çok zarar verirler hem de çok.Huzurunuzu yok ederler, aşkınızı, çocukluğunuzu...Zamanın en güzelini çalarlar sizden gözyaşlarınızla..
Ya kaçamazsak? Sessizlik çare olur artık, yaralar acımaz.Çoğu zaman bir kötülük çıkıverir içinizden hiç istemeden birilerini siz de yaralarsınız.
Miras mıdır bencil olmak, yaşamın zamanla yarattığı katkısı mıdır yoksa çocukluk döneminin kötü bir hatırası mıdır bilinmez.

Her güzelliği mahvedebilen, her iyiliğin içine kötülük katabilen, sömüren, sinirlendiren, hastalandıran, aşksız bırakan, sevgisiz çoğalan yine de azalmayan bencil insanları izlediniz mi hiç?
Onlara dur bakalım dediniz mi?Yoksa sessizlik çaredir mi dediniz?
Delikanlılık öldü mü dediniz mi siz o insanlara, tek başına karşı durdunuzmu sonucu ne olursa olsun...
Yoksa sen böyleysen ben de böyleyim işte diyerek bu hastalığa siz de mi tutuldunuz, yoksa siz de mi bencil oldunuz?

İyiler hep kazanamaz...
Ama olsun yine de kalan son kahramanlara....:içelim:

Hep sevgiyle...
 

realist

Guru
Kayıtlı Üye
Katılım
3 Aralık 2006
Mesajlar
3.104
Emoji Skoru
112
Yaş
57
Akıllı insan başkalarının davranış biçimlerini eleştirip vahlanacağına,ona karşı çözüm üretebilen insandır bence.Bencil insanlar hep vardı,hep de var olacaklar.Ellerine sağlık canım.
 

yesilim

Popüler Üye
Pro Üye
Katılım
25 Kasım 2006
Mesajlar
9.032
Emoji Skoru
17
Simsiyah bencil olanlardan kaçarım ben çok zarar verirler hem de çok.Huzurunuzu yok ederler, aşkınızı, çocukluğunuzu...Zamanın en güzelini çalarlar sizden gözyaşlarınızla..
maalesef kaçarım ben..bu yazı için paylaşımın için teşekkürler tatlım harika
 
Yukarı Alt