Doktor who

Okçu'nun önünde saygıyla eğil
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2019
226
88
Ya bu iğrenç şey nasıl bırakılır ? Artık gerçekten bırakmak istiyorum ama her seferinde yeniliyorum. 7 senedir sağlam bir iciciyim sizden yardım istiyorum siz nasıl bıraktınız?
Zyban la 17 gün bıraktım sonra öylesine bir tane içeyim dedim yine başladım yine ilaç alıcam

DooDooDoo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2013
394
452
Allen Carr’ın kitabıyla bırakmıştım ama 4 ay sonra yeniden içmeye başladım. sigara içmeyi seviyorum valla ne yalan söyleyeyim, hamile kaldığımda bile hemen bırakamadım 3 haftadan sonra bırakabildim. Bebek olmasa sanıyorum bırakamazdım. :KK14: :KK14: :KK14:
Annem 20 yıllık içiciydi. Artık verdiği para, nefesindeki hırlama onu rahatsız etmeye başlamıştı. Karar verdi ve diğer gün uyandığında ben sigara içmiyorum, hiç içmedim dedi. Ondan sonra da hiç içmedi - helal olsun anama çelik gibi irade 👍🏻- ama hala özlüyor. Ben içerken bana doğru üflesene derdi 😛😛😛

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-03-2020

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 152 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin başında ve vücudunda daha belirgin olacak. Lanugo bebeğinizn derisinde bulunan koruyucu verniğin tutulmasına yardımcı olur. Bebeğiniz doğduğunda lanugonun büyük bölümü kaybolmuş olacaktır. Artık çok fazla yorulmamaya dikkat edin çünkü bebeğinizin hızlı büyümesi kalbinize, akciğerinize ve böbreklerinize birleşik bir yük verecektir. Bebeğiniz emme ve yutma egzersizlerine devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Annelika

🍓
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2018
460
478
Yani onu bunu bilmem ama o illeti bırakmazsanız sağlam gidici olursunuz:KK17:
Allah korusun bir an evvel tedavinizi olun bunun için yardımcı olan merkezler var destek olmadan biraz zor gelebilir ama en önemli ilk adım kesin bırakmaya niyet etmeniz olacaktır.Amaçladığınız şey Allahın emanet verdiği bedene hıyanete son vermek olsun :stop:

elotik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2012
608
271
Ya bu iğrenç şey nasıl bırakılır ? Artık gerçekten bırakmak istiyorum ama her seferinde yeniliyorum. 7 senedir sağlam bir iciciyim sizden yardım istiyorum siz nasıl bıraktınız?
16 senelik sağlam içicilikten sonra, son zamla birlikte bıraktım. 1.5 aydır içmiyorum, tamamen kafanda bitirmen gerekiyo yoksa ilaç falan boş.

honey bunch

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2018
11.819
18.987
Beynimde bitirmiştim
Yoksa kursmuş videoymuş me bileyim bantmış hapmış hic bi işe yaramıyor önce beynine komut verecek söz gecireceksin

Elmas2326

Ömür dediğin bir gün oda bu gün
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2019
1.007
802
Önce kafada bitirmek gerekiyor gerçekten ben çok severek kullanıyordum bırakmam diyordum şimdi kokusu miğdemi bulandırıyor nasıl içiyormuşum diyorum bazen cnm sıkkın olunca içiyim diyorum düşününce bile midem bulanıyor. Benim bırakmamda 21 yaşında yeğenimin ölümü vesile oldu 😔

Deep__Sea

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
8.347
13.183
Valla ben sigarayi sadece su zamana kadar tanıdığım 2 kisinin gercekten bıraktığına ınanıyorum
Birisi marketci amca 25 sene olmus
Digeri de arkadaşımın babası 15 sene olmus. Ondan şüpheliyim ama.. cok alkol alıyor,tetikleyici,10 sene sonra baslayanlar var cevremde. Sigara bırakılır belki 6 ay 1 sene 3 sene sonra ictikten sonra önemi yok işte.. o allen car kitabi bugün kafami cok bozdu. Esimde üstüne bu kitap ticari resmen seni teselli etmek icin oyle yazmış boyle sacmalikmi olur senle ben bir miyiz bu kitap jim carrey in filmleri gibi dediginde bütün umutlarim yıkıldı . 😂😂😂
Esim ayda bir kez falan sigara icer. Ben hergün.. o kitapta esim gibi icicilerin daha fena olduğu yazıyor 😂😂😂😂😂sigaradan nefret ediyorum

Seda2012Emre

Evli💍Mutlu😄Oğluşunu Bekliyor🚼❤️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2019
2.715
5.114
Genelde etrafımda bırakanlar inat edip bıraktılar. Birisi, sevgilisi içmiyor ve içenlerden de nefret ediyor diye bıraktı, şimdi evliler.
Birisi sağlığının çok bozulduğunu ve cebindeki paranın çoğunu sigaraya yatırdığını farkedip bıraktı.
Eşim günde 3üncü paketi açar, bırakamadı hala maalesef.
Ben hamile olmama rağmen günde 1tane içiyorum ama 6gündür canım istese de içmiyorum. Belki bebeğim için bırakabilirim..
Çok zor bir illet. Karar veremiyoruz, içmek istiyoruz ama zararının farkındayız. O yüzden bırakmaya çalışsak da içiyoruz. Kafada bitirmek lazım..
Bantlar haplar filan annem babam çok kullandı işe yaramadı maalesef. Hap bitince sigaraya devam ediliyor. Ama tanıdığım bırakan kişiler hep kafada bitirmişti

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-11-2019

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 18 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin başının çevresi ile bebeğinizn omuz ve kalça çevresi yaklaşık olarak aynı olacak. Bundan sonra ise bebeğinizin göbeği başından daha geniş olmaya başlayacaktır. Kız bebek doğumudan sonraki ilk birkaç gün boyunca pembe veya mukoza vajinal akıntı olacaktır. Gerçek doğum sancısı zaman geçtikçe daha kuvvetli ve daha acı verici olur ve pozisyon değiştirdiğinizde kesilmez. Sahte doğum sancılarınde pozisyon değiştirdiğinizde sancılarınızda azalma olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt