Beyaz tenim

tontriko

Rabbim sana emanetiz...
Pro Üye
1 Nisan 2011
29.715
55.842
Ben sut beyaz hayatimda bir kisi gordum ve cok sasirmistim bildigimiz beyaz renkti.Bizim ulkede cok az oylesi.Bu arada bizim gibi beyazlar da ikiye ayriliyor:)Bi guneste bronzlasabilenler bi de guneste sadece kipkirmizi olanlar:KK53:Ama su var melez renginin seksiligi hicbir ten renginde yok.Beyaz ten yuzde guzel oluyor bronz tende vucutta.Beyaz vucut hic seksi gelmiyor bana
Aha iste kilit noktayi buldun tebrikler:) vucudumuno yuzden koyu istiorum belkide:)
 

Yengec anasi

06.07.2017❤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2017
1.503
2.695
susam, kayısı, kakao ve tatlı badem yağı kullanabilirsin hem dogal hem zararsiz gibi geliyor bana

Tavsiye eden oldu mu bilmiyorum araları okuyamadim :)
 

taylor

Guru
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2009
5.802
10.346
Taylor D vitamini eksikligi esmerlerde daha cok oluyor haberin olsun , esmersen daha fazla gunes altinda kalman gerekiyor. Esmersen git bir baktir D vitamini seviyene. Beyaz tenliler daha kisa surede gunes altinda kalarak d vitamini sentezlerken, esmerlerin daha uzun sure kalmasi lazim.
Evet biliyorum philly. Bembeyazsa kesin güneşlenmemiştir diye düşündüm. Esmerse yine güneşlenmiş olma ihtimali var en azından. Esmerlerin daha çok güneşlenmesi gerekiyor. Birçok ülkede insanlar yeteri kadar güneşlenmeyip D Vitamini takviyesi alıyorlar ama güneşten alınan D Vitamini birçok açıdan daha faydalı bulunmuş. Cildiyeciler de güneşlenmeyin diyor, o da ayrı konu.
 
Yukarı Alt