Beyin Geliştirici Süper Gıdalar!

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
31.350
Emoji Skoru
19.801
Yaş
55
Botanikçiler, beyini gekiştirmek için, havuç, çilek, lahana, limon gibi gıdaların daha fazla tükeltilmesini besin türlerinin daha fazla tüketilmesini öneriyor. Örneğin havuç, hatırlatma yeteneğinizi artırır. Bir şey ezberlerken küçük bir tabak sıvı yağlı havuç salatası yiyin. Biber mutluluk kaynağı... Ne kadar kırmızı ve acı olursa o kadar iyidir. Aroma maddeleri vücudun kendi mutluluk hormonu olan endorfinin salgılanmasını hareketlendirir. En iyisi çiğ olarak yenmeli. Çilek strese birebir. Muz'a her beynin ihtiyacı var. Mutluluk veriyor.
Lahana ise, tiroit bezlerinin aktivitesini yavaşlattığı için sinirliliği giderir. Daha stressiz öğrenilir. Limon da, C vitamininden dolayı canlandırır, algılama yeteneğini artırır. Dil öğrenme kursundan önce 1 bardak limon suyu için. Soğan koksa bile, Aşırı yıpranmaya, fiziksel yorgunluğa karşı bir besindir. Kanı sulandırır, beyin oksijeni daha iyi alır. Ayrıca, Ceviz, fındık ve fıstık gibi kuru yemişlerde sinirleri kuvvetlendiriyor.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

samyeli34

Guru
Pro Üye
Katılım
14 Ağustos 2006
Mesajlar
2.535
Emoji Skoru
417
cok teşekkur ederım elıfcım yapılması kolay bılgıler ellerıne saglık
 

Lara

Guru
Kayıtlı Üye
Katılım
24 Temmuz 2006
Mesajlar
731
Emoji Skoru
52
elifim çok sağol oğlumun beslenmesine dikkat ediyorum.Öğretmenim biliyosun çocuklarda bu beslenme bozukluğunu o kadar net görüyorum ki maddiyattan dolayı meyve yemiyen çocukların başarısı çok düşük malesef..Verdiğin bilgiler için teşekkürler
 
Yukarı Alt