Bir çocuktan sonra ikinciyi tüp bebek yaptıranlar burada mı

Mnkmcz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2019
14
5
Selam hanımlar.. Aranıza yeni katıldım.. Benim sorum şu normal yolla 1 tane 6 yaşında oğlum var. Fakat 2 senedir çocuk olmuyordu.. Eşimin sperm hareketlilik ve morfoloji de sıkıntı vardı biraz.. Ve biz tüp bebeğe başladık.. Dün yumurta toplama işlemi yapıldı bugün aradılar 15 yumurtadan 9 tanesi işleme alınmış.. İki ay rahim dinlediricez dedi doktorum.. Merak ettiğim konu benim şansım varmıdır..Bu arada 28 yaşındayım.. Aranızda benim gibi olanlar varmı varsa cevap yazabilir mi.. Birbirimizle bilgi alışverişi yaparız destek oluruz.. Lütfen kusura bakmayın biraz uzun oldu..

yaprakali

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
2.637
1.885
merhaba canım benim durum birebir aynı sadece benim oglum 7 yaşında 3 senedir bebek olmuyor

Mnkmcz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2019
14
5
Öncelikle yanıt verdiğin için çok teşekkür ederim canım. Normal yolla beklerseniz 2 yada 3 seneye bebeğiniz olur.. Ama olmaz ise bu sefer tüp bebek şansınız da azalır dedi doktor. Bizde başladık hayırlısı ile.. Siz de mi tüp bebek düşünüyorsunuz

yaprakali

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
2.637
1.885
Canim normal yolla bekledik olmadi bizim hicbirsorunda yoktu bende tup bebek asamasindayim persembe opu var transfer bu aymi olur bilmiuorum

Mnkmcz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2019
14
5
Canim normal yolla bekledik olmadi bizim hicbirsorunda yoktu bende tup bebek asamasindayim persembe opu var transfer bu aymi olur bilmiuorum
Anladım canım. Hakkımızda hayırlısı olsun.... Rabbim isteyen herkesin kucağını boş bırakmasın.. 12 den fazla yumurta toplanırsa rahmin su toplama ihtimali olabiliyormuş ve rahmin 1 2 ay dinlenmesi gerekebiliyormuş.. Benim doktorum öyle söylemişti..

blondgunes

Guru
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2010
11.103
12.742
ahh güzeller
bende sizin gibiyim ama sizden baya büyüğüm

31 yaşında kızıma dogal yolla hamıle kaldım
simdi 44 yaşındayım 4 senedir aşılama tüp herşeyi denedik
1 aşılama tuttu tüp negatif , dogal yolla 2 sefer kendiliğimden kaldım ,

ama olmuyor lütfen ihmal etmeyin rabbim aratmadan sağlıkla hamıle kalırsınız inşallahh

Mnkmcz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2019
14
5
ahh güzeller

ama olmuyor lütfen ihmal etmeyin rabbim aratmadan sağlıkla hamıle kalırsınız inşallahh
Amin çok teşekkür ederim iyi dileklerin için.. Bazen çocuğu olmayanları düşünüyorum bizler yine bir tanede tatmışız evlat duygusunu.. Hiç olmayanlar ve bu duyguyu hiç bilmeyenler var o kadar zordurki.. Onların bebek mücadelesini ve gücünü görünce kendimi güçsüz hissetme hakkım yokmuş gibi hissediyorum.. Rabbim herkesi dilediğine kavuştursun inşallah senşde

blondgunes

Guru
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2010
11.103
12.742
Amin çok teşekkür ederim iyi dileklerin için.. Bazen çocuğu olmayanları düşünüyorum bizler yine bir tanede tatmışız evlat duygusunu.. Hiç olmayanlar ve bu duyguyu hiç bilmeyenler var o kadar zordurki.. Onların bebek mücadelesini ve gücünü görünce kendimi güçsüz hissetme hakkım yokmuş gibi hissediyorum.. Rabbim herkesi dilediğine kavuştursun inşallah senşde
dualarımda öyle diliyorum
rabbim hiç olmayanlara nasip et içlerinde banada diye ,
çaresizlik çok kötü birşey rabbim yardım etsin ,

ben halaa umutluyum siz daha çok küçüksüünüz umudunuz hiç kaybetmeyin isteyin allahtan
yanında çok bizede nasip eder inşallahhh

Master

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2011
4.113
382
Selam hanımlar.. Aranıza yeni katıldım.. Benim sorum şu normal yolla 1 tane 6 yaşında oğlum var. Fakat 2 senedir çocuk olmuyordu.. Eşimin sperm hareketlilik ve morfoloji de sıkıntı vardı biraz.. Ve biz tüp bebeğe başladık.. Dün yumurta toplama işlemi yapıldı bugün aradılar 15 yumurtadan 9 tanesi işleme alınmış.. İki ay rahim dinlediricez dedi doktorum.. Merak ettiğim konu benim şansım varmıdır..Bu arada 28 yaşındayım.. Aranızda benim gibi olanlar varmı varsa cevap yazabilir mi.. Birbirimizle bilgi alışverişi yaparız destek oluruz.. Lütfen kusura bakmayın biraz uzun oldu..
Merhaba
Bi an kendi hikayemi okuyorum zannettim bende 28 yaşındayım oglum 7 yaşında 4 yildir istiyorum ben ilki dogal yoldan olmustu ikinci bir türlü gelmek bilmedi bizde de esimde hiz ve morfoloji sorunu var
Ben de Allah izin verirse ekim adetiyle başlayacağım tup bebege
Görüştüğüm dr rahim bir kere gebelik yaşadığı icin şansımın yüksek oldugunu söylüyor bakalim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-07-2020

Hamileliğimin 5. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 249 gün kaldı.

Hücrelerin en üst tabakası (ektoderm) sıkışarak notokord denilen bir oluk, boşluk oluşturur. Bebeğin omurgası, bel omurgası kemikleri ve bu kemikler arasındaki disk dokuları burada oluşur. Bebeğin sinir sistemi tüpleri ve kalbi oluşmaya başlar. Ayrıca kan dolaşımı bu günlerde başlar. Bebeğinizin boyu yaklaşık 0,4 mm dir.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

yaprakali

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
2.637
1.885
ahh güzeller

Sizin bebek olmama sebebi varmi yoksa sizdemi sebepsiz infertilite

Yukarı Alt