Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Bir erkeği anlamak....bir kadını tanımak........

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve dalya05 tarafından 3 Eylül 2008 başlatılmıştır.

  3 Eylül 2008
  Konu Sahibi : dalya05
 1. dalya05

  dalya05 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  272
  Beğeni:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  Bir Erkeği Anlamak!

  Erkekler seven kadının değerini niye bilmezler? Cevap: Çünkü erkekler, her kadının seveceğini iyi bilirler. Yani sevginin yokluğunu çekmezler. Erkek, hiç büyümeyen bir çocuk gibidir ama herkesin kendisini adam gibi görmesini ister. Bütün kadınlar, sınıf, renk ve kategori ayırımı göz etmeksizin ilgi alanına girer.

  Önünde yemek dururken, başkasının tabağına bakan biri gibidir yani.

  Bir kadına "seni seviyorum" demek, onun için " artık başka kadına bakmayacağım" anlamına gelir ve bu sözü söylemekte zorlanır. Son derece duygusalken mantıklı olabilen, şefkatli, saf yüreğini acımasızlıkla ve asilikle örten, güçlü bir bedene ama güçsüz bir iradeye sahip, hayata vurdumduymaz yaklaşıp onu fazlasıyla ciddiye alan, doğallıktan hoşlanıp doğal görünmeyi çaresizlik sayar erkekler.

  Dağarcıkları kadınlar kadar zengin değildir. Yani dilin inceliklerini, kıvrımlarını, farklı anlamlara gelebilen cümleleri fazla bilmezler. Hayır hayır, belki belki, evet evet anlamına gelir onlar için. Kadınların sadece bir hayırın da bile bin anlam gizlidir oysa. Erkekler kendileri için değil başkaları için ağlarlar.

  Arandıklarında kaçarlar, ilgisiz bırakıldıklarında ise şikayet ederler. Yüzlerinde genellikle o anki ruh hallerine uymayan maskelerle dolaşırlar. Örneğin derin düşüncelere dalmış görünen bir erkek aslında o an, tuttuğu takımın hafta sonundaki maçını nasıl izleyeceğini düşünüyordur.

  Erkekleri anlamak kolaydır aslında.Çünkü erkekler karmaşık değil basit ve çözümlenebilirdir.

  Erkeklerin kadınlari tanıyamaması, iste bu basitlikten kaynaklanır. Kadınların daha zeki olduğunu bilirler ve çözemedikleri bu bilmece için kendilerine değil, bilmeceye kusur bulurlar.


  Bir Kadını Tanımak!

  Bütün gel-gitleri, kaprisleri, küçük şımarıklıkları, korkuları, hercailikleri, hayal kırıklıkları, aşkları, terkedişleri, başarıları, başarısızlıkları, kurnazlıkları, saflıkları, çocuk ağızları, şirinlikleri, küçük yalanları, ısrarcılıkları, vazgeçişleri ve kocaman yürekleriyle kendi olmaya çalışan kadınları tanımak kolay mı acaba?

  Bir kadını sevmekle başlar her şey ama, bir kadını tanımakla varılır hayatın sırrına, tadına. Bir kadını tanımak istediğinizde zor ama keyifli bir yolculuğa çıkarsınız. Onlar, dört mevsimi bir yürekte buluşturur. Bu yüzden sizi sürekli şaşırtırlar.

  Sürprizlerinin ardı arkası kesilmez. Kadınları anlamak için onlara benzemeye çalışmak gerekir belki de. Kendi zekasını hatırlatanları, değer verenleri sever, sevgisini göstermekten ürkmeyenleri bir de.

  Sevgi arsızıdır kadın. Verdiğinden daha fazlasını isteme bencilliğini gösterecek kadar sevgi arsızı. Onun şımaracağından korkanlar, sevgiyi birlikte çoğaltacaklarını bilmeyenlerdir. Çünkü bir kadını tanımakla kanat çırpılır özgürlüğün bütün maviliklerine.

  Kadın hem yaman bir aşk avcısı, hem de engebeli yollarda koşan aşk yorgunudur. Bir kadını tanımakla çıkılır keyifli serüvenlere. Hayatla dalga geçmesini bilir çünkü kadın. Tıpkı kendisiyle dalga geçmesini bildiği gibi...

  Tutkuların gücüne onunla tanık olunur. Göze alandır kadın. Çekip gitmeyi, sahip olduklarından vazgeçmeyi, karşılık beklememeyi bilendir. Mücadele eder, kızar, bağırır ama hep seven bir kadını tanımakla başlar her şey.

  Bir kadını tanımakla bitmez kadınlar. Çünkü hepsi ayrı bir dünyadır. Beni sorarsanız eger, tanıdıysam Arap olayım!

  Oğuzhan Atay

  __________________