• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
  1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
  2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
  3- Yüzünüze dokunmayın!
  4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
  5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
  5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Bir iş konusu da benden

MissCherryBlossom

Guru
Pro Üye
23 Ağustos 2012
32.640
118.258
Sevgili kkdaşlar,
Özellikle yaşça büyük deneyimli üyelerden yorum bekliyorum. Malum yurtdışında yaşıyorum, birkaç aya 32 olucam, teknik bir işte çalışıyorum.

Şimdi canlar, benim önümde 2 iş teklifi var(dı) biriyle deneme süresi yapmaya başladım bile. Yaşadığım yerden uzun süredir sıkılıyorum, bana göre kimse yok daha serbest/rahat yaşayan tipler, öğrenciler, liboş tipler var diyeyim. Uzun süredir taşınmak istiyordum taşınmak istediğim yerdeki bir şirketten de teklifim var. Lakin olduğum yerdeki bir şirketten de çok süper kariyer fırsatları sunan bir teklif var, burda deneme süresindeyim işi de çok sevdim.
- Bu şehirden max 6 ay içinde taşınmak istiyorum, kalmak gibi bir fikrim kesinlikle yok.
- Burdaki işi gerçekten çok sevdim
- Bir süredir özel hayatım olmaması sebebiyle tükenmişlik yaşıyorum. Hayatımın bir tarafı komple eksik, uzun süredir sevgilim yok, olduğum yerde kafama göre kimse de yok bir türlü tanışamadım. 4 yıldır burdayım hayatımda bu anlamda hiçbir ilerleme yok.
- Diğer şehir gayet bankacıların, doktorların vb ciddi abilerin olduğu bir şehir. :halay:Dişime göre biri çıkar diye düşünüyorum.
- Bu şehirdeki şirket büyük bir şirket, düzgün bir şirket, çok da para veriyor. Lakin iş çok bayık, potansiyelimin altında.
- Güzel olan iş yorucu bir iş, özel hayatıma enerji ne kadar kanalize edebilirim bilmiyorum. Diğer şehirdeki iş tüketici bir iş değil. Malum 32 olucam bu konuya çaba koymam gerek:halay:
- Öbür taraftan diğer şehre gidince hemen aşkı bulucam diye de bir şey yok orda da yine yalnız kalırsam hem de b.k gibi bir işle baş başa kalırsam felaket olur:bicak:
- Bu işle volemi vurup daha sonra daha az yorucu bir iş bulma fikrim vardı. Bu güzel işin temposunu 6-8 aydan çok taşıyamam gibime geliyor.

Bilemedim yani. Konuştuğum bir eleman bana .... şehri kaçmıyor dedi ama, o şehirde yabancı olarak iş bulmak zor şu anki kadar paralı iş bulmak da zor.

Başka bir arkadaşımla konuştum sevmediğin işi yapma için çürür dedi. Öte yandan sonsuza kadar da programlama yapmak istemiyorum çünkü gerçekten yorucu ve tüketici bir iş. Bu işi yapmazsam içimde kalıyor, yaparsam süper bir kısmet elimden kaçıyor.

Yani sevdiğim işi yorulana kadar yapayım sonra da istediğim şehirde emekli olayım kafasındayım ama yedirmiyorlar maalesef:halay:

Her türlü fikre açığım teşekkür ederim:eğlence:
 
Son düzenleme:

MissCherryBlossom

Guru
Pro Üye
23 Ağustos 2012
32.640
118.258
32 yaş daha yolun başı, potansiyelinizin altında bir işte çalışırsanız muhtemelen mutsuz olacaksınız. Benzer işe sahip biri olarak böyle düşünüyorum.
Sevgili de kısmetse köyde bile karşınıza çıkar diyerek teyzeye bağlayayım :))
Katılıyorum panpacım ama
- yaşadığım yerden bezdim eninde sonunda kaçıcam
- bu işten 3 ay sonra yorulur muyum tükenir miyim kestiremiyorum

Fikir için çok sağ olun.
 

daxi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2016
2.372
9.815
6-8 ayda nasıl voleyi vuracaksın.6 ay sonra illa gidicem diyorsun.6 ayda bu iş sana ne fayda sağlıyacak.

Asıl istediğin şehirdeki fırsatı kaçırmış olacaksın.6 ay sonra bu fırsat bir daha önüne gelecek mi?

Bence istediğin şehre git.O işe başla.O arada gene iş kovala, başka yere atla.

İş iş de, koca koca da bulunurmuş:KK71:
 

DenizinYosunKokusu

Mavine,serinliğine,yakamozuna 💕
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2015
17.663
56.595
32 yaş daha yolun başı, potansiyelinizin altında bir işte çalışırsanız muhtemelen mutsuz olacaksınız. Benzer işe sahip biri olarak böyle düşünüyorum.
Sevgili de kısmetse köyde bile karşınıza çıkar diyerek teyzeye bağlayayım :))
Ama aşkta havada filizlenmez,malum tohumun yeşermesi için ışık,oksijen,hava vs vs:KK51:
 
Yukarı Alt