Bir Küçük Balayı Meselesi

KaramelDelisi

En iyi senaryoyu hayat yazar
Pro Üye
14 Aralık 2016
289
493
26
Herkese selamlar
Aklımı meşgul eden tatlı bir telaşım var.:deli:
Kısmetse eylülün ilk haftası düğünüm var arkasından balayı düşünüyoruz ama nerede, nasıl olsun inanın aklım çok karışık.
Ne nişanlım ne de ben daha önce otelde tatil yapmadık.:KK67:
1.Ben tesettürlüyüm, gideceğim yer otel olacaksa alkol olmamasını tercih ederim. Bazı muhafazakar otellerde erkek-kadın havuz filan ayrı giriliyormuş bu istediğim bir şey değil.:KK20:
2. olarak düşündüğüm havuzlu villa kiralamak, baş başa kalmak adına çok hoşuma giden bir fikir ama bunu söylediğimde genel olarak herkes yeme içme sen hazırlayacaksın balayının bir anlamı kalmayacak diyor.:temizlik:
3. Küçük bir ilçede tatil köyü ya da pansiyon. Bununla ilgili Antalya'nın olympos, tekirova, göynük gibi yerleri tavsiye edildi.:KK55:
Aklım inanılmaz karışık, ben Muğla tarafında düşünüyorum. Çünkü Antalya da oturacağız. Ama Muğla'nın bir ilçesinde de ablamlar oturuyor Göcek'e çok yakın oraları da sonra gezebiliriz. :KK49:
Kendi aracımızla gideceğiz. Yurtdışı düşünmüyoruz. Ülke içinde de uzak olsun istemiyorum. Yol beni inanılmaz sarsıyor.:kusmuk:
Birde balayının 3 günü geçmemesi gerektiği konusunda bir büyüğümden tavsiye aldım. Bir süre sonra boşluktan kavga edebilirmişiz:KK4:
3000 tl lik bütçemiz var.
Öneri, uyarı, fikir beyan eden herkese şimdiden teşekkür ederim.

nomunomuchua

6üstü1ömür
Pro Üye
3 Eylül 2012
18.217
38.395
Alkolsüz, karışık oteller var aslında.
Ama çok lüks değil.
Yani balayı için istenmeyebilir.

Mesela Elbis hotel..
Biz Kapadokya'da Karlık Evi'nde rüya gibi odada 3 gün kalıp.
Sonra bir de deniz olsun diyerek 1 hafta da oraya gitmiştik..
Çok lüks olmasına gerek yok derseniz bakabilirsiniz..
Tam pansiyondu o zamanlar..

KaramelDelisi

Pro Üye
14 Aralık 2016
289
493
26
Alkolsüz, karışık oteller var aslında.
Ama çok lüks değil.
Yani balayı için istenmeyebilir.

Mesela Elbis hotel..
Biz Kapadokya'da Karlık Evi'nde rüya gibi odada 3 gün kalıp.
Sonra bir de deniz olsun diyerek 1 hafta da oraya gitmiştik..
Çok lüks olmasına gerek yok derseniz bakabilirsiniz..
Tam pansiyondu o zamanlar..
Balıkesir de sanırım elbis otel. Dün biraz baktım ama çok detaylı incelemedim.
Fikir için teşekkür ederim:KK52:

Pia22

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
1.630
6.577
Kaşta muhafezekar villa kiralamistik yemek size ait oluyor bizde disarda yedik. Havuz da cok rahat kimse gormuyor cokta temizdi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-07-2020

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 13 gün kaldı.

Popüler anlayışın aksine, insan gebelik süresi aslında dokuz ay değil dokuz buçuk ay (ay takvimi ayı) sürer. Bu son iki hafta ek süre parçasıdır. Gerçek doğum kasılmalarına bazen ishal eşlik eder. Bu evrede bebeklerin bazılarının boyu 36-37 cm. ve ağırlığı 3,200 gr. civarında olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Pia22

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
1.630
6.577
7 gun az geldi sen buyuklere bakma :)

Popüler anlayışın aksine, insan gebelik süresi aslında dokuz ay değil dokuz buçuk ay (ay takvimi ayı) sürer. Bu son iki hafta ek süre parçasıdır. Gerçek doğum kasılmalarına bazen ishal eşlik eder. Bu evrede bebeklerin bazılarının boyu 36-37 cm. ve ağırlığı 3,200 gr. civarında olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

KaramelDelisi

Pro Üye
14 Aralık 2016
289
493
26
Kaşta muhafezekar villa kiralamistik yemek size ait oluyor bizde disarda yedik. Havuz da cok rahat kimse gormuyor cokta temizdi
[/
Dün akşam inceledim. Kaş/Kalkan dediğiniz gibi harika villalar var. :KK55:
Toplamda ne kadar ödediniz?

Pia22

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
1.630
6.577
Tesetturluysen villa tavsiye ederim . Esinle konus2017 de gittim canim

Pia22

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
1.630
6.577
Villa disarda yemek ucak parasi 7 bim tuttu 2017de 3500 du villada

mucizelazim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2017
790
1.010
Sen büyüklere bakma 10 gün yaptık inan bi 10 gün daha yapardık :KK45: Biz de karar veremediğimiz için kendi aracımızla geze geze her gün başka yerde kalarak tatil yaptık çokta güzeldi

Pia22

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
1.630
6.577
Deniz olmayan bir yer düşündüysem kesinlikle kapadokyaydı.
Ama 3 saati geçen bir yolculuk beni korkutuyor.
Çok teşekkür ederim:KK49:
Kapadokya ya normal zamanda da gidilir gunu birlik sen bilirsinde villa siddetle tavsiye ederim :)

KaramelDelisi

Pro Üye
14 Aralık 2016
289
493
26
Sen büyüklere bakma 10 gün yaptık inan bi 10 gün daha yapardık :KK45: Biz de karar veremediğimiz için kendi aracımızla geze geze her gün başka yerde kalarak tatil yaptık çokta güzeldi
Dediğiniz gibi Antalya'dan Muğla'ya kıyı şeridinden gitsek inanılmaz güzel yerler var. Hem yeşil hem deniz olarak. :KK24:

SiriusBlackK

❤❤ Şukurler Olsun..
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2019
2.663
2.161
Balayimizda karadeniz turu yaptik ama oyle heryeri gorelim edelim diye degil gezdik nereyi begendiysek orda yedik orda kaldik 😊 hayatimin en guzel 5 gunuydu. 3 gunde sıkılip kavga etmek fikti cok sacma. Sonucta bu insanla omur gecireceksiniz.

pawlover

Ah güzellik, güzelden daha güzelsin 🐶 🐾
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
26 Şubat 2018
9.823
29.656
Tur gibi bişey düşünürseniz likya önerebilirim. Ve bence 3 gün balayı için çok az kim dediyse yanlış demiş 🙈 He balayı he aynı ev ikisinde de bolca boşluğun oluyo tartışmaya meyili olan her yerde tartışır kendinizi öyle şeylere şartlamayın 🤗

KaramelDelisi

Pro Üye
14 Aralık 2016
289
493
26
Tur gibi bişey düşünürseniz likya önerebilirim. Ve bence 3 gün balayı için çok az kim dediyse yanlış demiş 🙈 He balayı he aynı ev ikisinde de bolca boşluğun oluyo tartışmaya meyili olan her yerde tartışır kendinizi öyle şeylere şartlamayın 🤗
Kendimi şartlamamıştım aslında böyle bir şeyi ilk kez duydum biraz tuhaf geldi 3 günden fazla sıkılırsın dediler. Ben evcimen bir tipim evet ama hayatımda bir kez balayı yaşayacağım diğer zamandakiler tatil olacak. Nişanlımın iş durumundan dolayı 7 günü geçmez diye düşünüyorum zaten.
Turla tatil pek istemiyorum ama şartlar değişebilir tabi ki.
Teşekkür ederim :KK5:

KaramelDelisi

Pro Üye
14 Aralık 2016
289
493
26
Balayimizda karadeniz turu yaptik ama oyle heryeri gorelim edelim diye degil gezdik nereyi begendiysek orda yedik orda kaldik 😊 hayatimin en guzel 5 gunuydu. 3 gunde sıkılip kavga etmek fikti cok sacma. Sonucta bu insanla omur gecireceksiniz.
Tatil olarak bir gün karadeniz e gitmeyi ikimizde çok istiyoruz.
Balayı olarak bilemedim.
Huysuz olan normalde de kavga eder dediğiniz gibi.
Gün meselesi de zaten bir günü git-gel yola saysak dolu dolu geçirebilecek 2 gün kalıyor geriye.
Çok az
Teşekkür ederim:KK39:

SiriusBlackK

❤❤ Şukurler Olsun..
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2019
2.663
2.161
Tatil olarak bir gün karadeniz e gitmeyi ikimizde çok istiyoruz.
Balayı olarak bilemedim.
Huysuz olan normalde de kavga eder dediğiniz gibi.
Gün meselesi de zaten bir günü git-gel yola saysak dolu dolu geçirebilecek 2 gün kalıyor geriye.
Çok az
Teşekkür ederim:KK39:
Biz yakin oldugumuz icin karadeniz tercih ettik ama aslaaa bigune sigmaz 😄 bende dugune aylar kala dugunu unutup balayi planlari yapiyodum bence daha anlamli ve guzell. Insallah cok guzel gecer 😘

KaramelDelisi

Pro Üye
14 Aralık 2016
289
493
26
Biz yakin oldugumuz icin karadeniz tercih ettik ama aslaaa bigune sigmaz 😄 bende dugune aylar kala dugunu unutup balayi planlari yapiyodum bence daha anlamli ve guzell. Insallah cok guzel gecer 😘
3 ay gibi bir süre var ama erken plan yapmak çok önemli yoksa işler hiç istediğim gibi gitmiyor:duduk:
Bende güzel geçmesini umuyorum malum cicim ayları:KK49:
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim:KK5:

KaramelDelisi

Pro Üye
14 Aralık 2016
289
493
26
Bu arada bir gün derken ileride başka bir tatil olarak söyledim yoksa dediğiniz gibi bir güne sığmaz artı o kadar yolu bir gün için gitmem:KK69:

janemarple

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2013
2.301
7.591
30
Nereye giderseniz gidin ama Olimpos a gitmeyin. Orası insanların çok rahat olduğu biryer siz içmediğiniz alkolden bile rahatsız oluyorsunuz olimposun konseptini bozmayın

KaramelDelisi

Pro Üye
14 Aralık 2016
289
493
26
Merhaba cevabınız için teşekkür ederim ama yazdığınızı tekrar okursanız ne kadar yanlış kelime seçtiğinizi anlarsınız.
Ben bu ülkenin evladıyım tercihlerimi bir kenara bırakırsam istediğim yere gidebilirim.
Sizin Olimposun konseptini bozmayın demeniz yanlış.
Bu ayrımcılığa giriyor.
Nasıl ki bu platformda kimse kimsenin tercihlerini sorgulamayıp hemcinsler arası fikir alış verişi yapıyorsa bu dünyada beraber yaşamakta aynı şey.
Ha yazsaydınız ki Olimposu önermem çünkü insanlar rahat, alkol alıyolar, rahatsız olabilirsiniz vs. vs. inanın sorun yok.
Bozmak nedir? İnsanlar içerken, kendilerine göre eğlenirken elime mikrofon alıp hepiniz günahkarsınız diye fetva verecek değilim ki haddime de değil.
Kimi, nasıl yaşıyor sanıyorsunuz bilmem ama lütfen tercihlerim üzerinden beni yanlış yargılamayın.
İyi günler.