bir türlü kurulamayan ev

lila6

13.07.2020🧿👼
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2020
934
1.794
Adam haklı haklı da ben evlenecek kadar yakınlaşmış insanların birbirine neden net olamadığını anlayamıyorum. Adam düz gururum incinir şu maddiyatla evlenemem anneme annene el açamam dese, bu bile benim varsayımım yani adam derdini bir net söylese. Hanım kızlarımız da hayal dünyasına dalmaktan yanındaki adamın halini baya bi sonra anlamasa. Bu ilişkide illa aralıkta evleneceğim diyorsanız evi tek tutacaksınız gibi. Medyumluk ya da niyet okuyuculuk gibi olacak da eş adayı aslında biz aralık da evlenecektik de ev bulamadık şöyle şöyle aksaklık oldu diyecek ailelere gibi. Temelde sorun haklı olarak maddiyat. Evlenmek ile iş bitmiyor bir erkeğin evini de geçindirebilmesi huzur için şart... biraz daha zamana ihtiyaç var gibi. Üzgünüm
 

Genckading

Tüm bu garip duygular bir tür iç kanama
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2017
3.379
4.718
Beni anlamadığım adam zaten beraber mücadele edelim evlenelim Aralık ayında demiş şimdi neden cebimde para yok diyor. Madem parası yok aralıkta evlenelim demesin ne acelesi varmış parası olunca evlensin. Bırak peşinde koşma bence hatta evliliği biraz ertele
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :47 Kg. Şimdiki Kilom :47 Kg.

Neyoz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2013
388
473
30
Valla çocuk haklı. Sizin için daha kolay inanın annenizden para kabul etmek. Onun için değil.
Bekleyin bence temmuzu. Faturalar borçlarla başlayan evlilikler çok fazla yıpranıyor toparlayan kadar.
 

Shusui

Guru
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2010
1.787
4.842
1.5 yıldır maddi sıkıntıda olan bir insan olarak diyorum ki çok yıpranırsın. Yapabileceğin en mantıklı şey beklemek. Evde bunalırsın, belirsizlik canını sıkar ama nişanlından soğumaktan yada evlendiğine pişman olmaktan iyidir.
 

chamallows

Yaralarımı Sar Ölmeyim ,
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2015
12.177
22.824
34
nişanlınız haklı
yani atiyorum en basitinden bir nikah elbiseleri gelinlikler cok pahali
e adam nikahta illaki ufakta olsa bir sey takmak isteyecek belki onuda gectim cebinde cicek alacak parasi bile yok şuan belliki.
aileler alacak iyi güzelde nisanli adamda para ver annede eşimin eline bi gelin cicegi yaptirayim gelin arabasi susleteyim demekte istemez bence.
 

sena zeynep

2🌺🌺 1🐞💕💕
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2015
4.935
11.416
34
Ev kurmak nereden baksan pahalı adamın cebinde parası yok haklı. Siz birikmişinizi arabanızı da satsanız nasıl geçinilecek hazıra dağ dayanmaz.

Kaldı ki bunun pazarı, marketi, kirası faturası var. Adamın güveni yoksa bence seneye daha iyi hazırlanırsınız. Aileler sizi nasıl geçindirecek kendinize güvenip yola çıkın.

Oldu ki hiç hesapta olmayan şeyler yaşandı ne yapacaksınız hayatta bazen planlar tutmuyor.
 

ince bilek

Ankaram Ankaram güzel Ankaram....
Pro Üye
16 Temmuz 2010
21.154
45.198
İkinizde haklısınız ama nişanlınız daha çok haklı.
İnanın maddi sorunlar baş gösterince cicim ayları çabuk bitiyor. Şu anki halinizle evlenirseniz çabuk tüketirsiniz sevginizi. İki gönül bir olunca samanlık seyran falan olmuyor artık.
 

lily86

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
3 Ağustos 2011
11.971
6.407
Adamin maddi acidan zorda olmasi onu psikolojik olarak yipratiyordur ama şu konuda hak veremedim
Bekar evini bulup size yerlesmis, aileler de yardim edelim demisler ama o sorumluluk almayi geçtim herseyi size yıkmış gibi geldi.
Bekar evine harcadigi masrafi yeni ev kurmaya ayirabilir, anneler de yardim edelim demisler. Elbette mecbur degiller ama kayınvalideniz de size destekken ve iki anne de gönüllüyken ne bu kaçış?
Bence de nikahi erteleyin. O biraz kendi ayaklari üzerinde durmayi öğrensin yoksa evliligi maddi manevi siz sirtlanacaksiniz izlenimi olustu ki bu da sizi zaman icinde tüketir, yorar. Sizde kalmasin, desteginiz de haddinden fazla olmasin.
 

Yesilb4h4r

Aktif Üye
Pro Üye
6 Ağustos 2020
513
2.110
Şu aralıkta iki ayağı bir papuca sokmaga gerek yok. Sizin zorunuzla illede evlenseniz bile maddiyat yüzünden en güzel zamanlarınız,birşey anlamadan geçip gidecek. Temmuza ne kaldı ki 1 sene bile yok. Hem nişanlınız toparlanır hemde hastalık hafifler. Karşınıza alıp erteleme fikrini konuşun zaten tavrından niyetini anlarsınız. Ama net olmaması can sıkıcı. Evlenmeği düşünecek kadar ilerlediği ilişkisinde eş adayıyla sıkıntısınıda net olarak paylaşması lazımdı. Son olarak hep ben hep ben diye diye elde avuçta olanı ortaya sermeyin derim.
 

Hemsirecik

Sıçrayan sperm🤙
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Mart 2019
4.946
14.404
24
Ev kurmak sadece esya almak degilki. Bunun kirası faturasi mutfagi birsuru ivir zıvırı var. Adam demekki guvenemiyor evi gecindirecegine bekleyin ne olacak sanki
 

denizliligenc1995

Umut dolu insanlarız
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2017
1.490
1.850
Aralık ayı çok erken olur bu durumda
Erteleyin sürekli masraf oluyor nişanlınız parası yokken ne yapacak ki
Ayrıca Aralık ayı demekle yanlış olmuş
Parasızlık çok zor. Ev taşımak, tutmak derken baya para gidiyor
En güzeli bekleyin ben sizin aceleci olmanızı yanlış buldum