• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Bir yardım eder misiniz?

TheAlone

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2020
21
15
Merhaba ben 14 yaşındayım ve 1.58-1.59 boylarındayım. Ve 55 ile 53 arasında kilom gidip geliyor. Ne kadar fazla yemek yemeyi kessemde düzenli yemek yesemde ne kilo alıyorum ne de kilo veriyorum. Kilo vermek istiyorum çevremdeki kikse bişi demiyor sadece beni kötü etkiliyr lütfen yardım edin benden büyük ablalarım. Ayrıca göğüslerim yaşıma göre fazla büyük ne giysem ortaya çıkıyor bununla alakalı napabilirim? Her kiyafetimden çıkıyor. Hemde sarkiyor dikte degil sarkiyor goguslerim.

Saksi_Degilim_Ben

Guru
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
3 Eylül 2011
10.428
22.582
Daha uzayacaksın büyüme çağındasın diyer yapıp gelişimini bozma. Ayrıca diyet yapacak kilo verecek bi fazlalığın da yok. Göğüslerine gelecek olursak, belki iri göğüslü bi kadın olacaksın ilerde ama bu yaşlarda iri olmasa bile sana tuhaf geliyorlardır. Kaç beden çamaşır kullanıyorsun mesela?

TheAlone

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2020
21
15
Daha uzayacaksın büyüme çağındasın diyer yapıp gelişimini bozma. Ayrıca diyet yapacak kilo verecek bi fazlalığın da yok. Göğüslerine gelecek olursak, belki iri göğüslü bi kadın olacaksın ilerde ama bu yaşlarda iri olmasa bile sana tuhaf geliyorlardır. Kaç beden çamaşır kullanıyorsun mesela?
S/M kullanıyorum fakat göğüslerim ne kadar bol giysemde bedende falan koşarken sallanıyor ve ister istemez çekiniyor insan. Ayrıca bide koştuğumda veya yattığımda falan çok acıyor veya ağrıyor.

blondgunes

Guru
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2010
12.512
15.412
boyunu uzatmak için basket oyna yuksek yerlerde asıl , boyun kısa kalmış ,
boyun uzayınca kilonu atarsın

safrancicegi

hiç napim kazık yiyorum sen?
Kayıtlı Üye
27 Mart 2020
96
202
bence kilon şu an güzel ama illa da zayıflamak istiyorum diyorsan 3-5 kilo verebilirsin. yaşına göre verebileceğim tavsiye şekeri azaltman, kesinlikle boool bol su içmen ve spor yapman. gün içerisinde egzersiz yap dans et, vücudun hareket halinde olsun. yemeklerden sonra da bitki çayı iç👍🏻😊

Saksi_Degilim_Ben

Guru
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
3 Eylül 2011
10.428
22.582
S/M kullanıyorum fakat göğüslerim ne kadar bol giysemde bedende falan koşarken sallanıyor ve ister istemez çekiniyor insan. Ayrıca bide koştuğumda veya yattığımda falan çok acıyor veya ağrıyor.
Büyük değil işte büyüme döneminde olduğun için acıyor ve daha ergenlik döneminde olduğun için göğüslerinin olma fikrine alışkın değilsin. Dikkat çekiyor gibi geliyor. Bi zaman sonra diyeceksin ki herkeste var :) Sakın göğüslerim belli oluyor diye kambur durmaya alışma. En çok yapilan hata budur.

gunisigi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2007
2
0
Büyüme çağındayken rejim yapman daha büyük sıkıntılara yol açar bence sağlıklı beslenmeye devam et ilerde düşün bunları

blondgunes

Guru
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2010
12.512
15.412
Ben boyumla ilgili bişey demedim ki. Boyumdan gayet memnunum. Boyum çabuk uzuyor ama bir işe yaramıyor.
boyun yaşına göre kısa benım kızım 12 yaşında 1.66 boyu ,

boyun uzarsa kilon düşer ve gögüslerin küçülür ,

heee herşey, biliyorsan bize sorma güzelim

Yukarı Alt