(Biraz uzun bir metin. Sıkılacaksanız okumayın lütfen.) Kalbim sıkışıyor ne düşünmeliyim ne yapmalıyım bilmiyorum

kediseverkadin

SessizZuzu
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
920
1.305
Konu kapandı.

Son düzenleme:

-Haziran-

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
720
1.809
Evinden uzak tut. İçin acımasın o size acımamış belli ki

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-06-2021

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 202 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 hafta içinde , bebeğinizin böbrekleri tarafından oluşturulan idrar amniyotik sıvı içine atılacaktır. İdrar sterildir ve amniyotik sıvının düzenli değişimi sırasında o da taşınır. Hamileliğin ilerleyen zamanlarında günlük yaklaşık yarım litre idrar atılır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 3-5 cm oldu. Artık mm yerine cm kullanmaya başladık. Bebeğinizin ağırlığı 8 gr civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Oliviaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
1.518
7.605
Herkes kendine bir hayat seçer ve seçtiği hayatın bedelini öder. Babanıza bu bedeli ödüyor. Ama hiç acımayın, üzülmeyin.
Baba dediğiniz insan varlığıyla huzur vermiyorsa hiç olmasın daha iyi.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :43 Kg. Şimdiki Kilom :48 Kg.

kediseverkadin

SessizZuzu
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
920
1.305
Kaç yaşında olursa olsun Anne- Baba hatalarının bedellini çocukları çekiyor. Alışırsınız, kendinizi suçlu hissetmeyin. Baba neden evden uzaklaştırılıyor şiddet yok ise ?
Anlaşmalıyı kabul etmedi. Evden de çıkmıyorum dedi. Anlaşmalı olsaydı annem evden gidecekti ona söyledi. O umursamadı çekişmeli aç dedi. Ciddiye almadı yani annemi. Evde 14 yaşında kardeşim olunca o da evden gitmeyince devlet bu konuda kadına destek oluyor babamı evden yolladılar

kediseverkadin

SessizZuzu
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
920
1.305
Neden yumru yumru gelin çıktınız?
Şu soru bile gözlerimi doldurdu. Babam lisede vazgeçti ailesinden. Aynı çatı altında ilgiyi alakayı kesti. Kendi çabalarımla işte çeyizdir vs hallettim. Eşimin koluna saatini ben aldım babama verdim taksın diye. Maddi desteği filan hepsini geçtim. Ama insan öyle bir dönemde kızım bir ihtiyacın var mı demez mi? Demedi aldıklarıma da laf etti maaşımı harcıyorum diye. Kızım şunun ucundan ben tutayım demedi. Sözleriyle bile destek olmadı bana.

petrapuella

Guru
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2016
5.488
25.009
Çünkü her çocuk anne babası tarafından sevilmek ister. Bunu göremeyince bile vazgeçemiyoruz çoğu zaman yanlışlar da yapsalar hep içimizde bi yer seviyor onları.

Evinize kalması süper bi baba olsa bile uygun olmazdı zaten. Siz de kalmasın elbette ama bi şekilde oturun konuşun destek olun. Elbette suçlu ama içiniz rahat etmeyecek belli ki. Ki tek suçlu babanız da değil. Annenizin de bu adamı çekip çekip siz yeni yuva kurmuşken başımdan gidecek yeri var artık kafasıyla boşanmaya karar verdiğine eminim. Keşke en başında boşansaydı siz de bu durumları yaşamasaydınız. Çocuklar için katlandım demenin ne boş oldugunu gösteren bi konu yaşadıklarınız çünkü.

Dediğim gibi evinizde yaşamasını kabul etmeyeceğinizi ama ona destek olacağınızı bi işe girip kendi başının çaresine bakması gerektiğini anlatın. Ben de destek olurum deyin. İstemezse kendi bilir. Siz iyi bir insan ve iyi bir evlatsınız merak etmeyin.

kediseverkadin

SessizZuzu
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
920
1.305
E gitmiş kurtulmuşsunuz işte. Kötü hissedeceğiniz bir durum yok, çevreniz sizin hakkınızda ne düşünür diye düşündüğünüz için boğuluyorsunuz.
Ben çevremi zerre umursamam hanımefendi. Nikahıma tek bir akrabamı çağırmış değilim. Çevre umurumda değil. Beni boğan kendi vicdanım

kediseverkadin

SessizZuzu
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
920
1.305

Hannaz

Umut hep vardır ...
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
29 Aralık 2015
10.419
255.928
Çok zor bi durum .
Böyle kendini baba zannedenler bir de utanmadan evlatları üstünde hak iddia aderler , neymiş babaymış , ne babası , babalık mı yaptın dön arkana bak bakalım bu çocuklar nasıl büyüdü .
Sen annene destek ol , baba zaten baba değil belli yani , anneniz hem anne hem baba olmuş size .

Ayzelin

Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2020
353
373
27
Cok uzuldum Allah yardımcınız olsun sızın de annenizin de babanızın da. Bısey sorabilir mıyım babanınız hıc psikıyatrıye gıttı mı. Gıtmedıyse keske bı gorunseydı belkı bir hastalıgı vs vardı calısmak ıstememesının bir sebebi olmalı. Tedavı gorup bı amac edinmeli insan. Hayırlısı olsun hakkınızda. yıne de babanızın da yanında olun derim. bı yere kadar kendı evinizde durabilir sonra gitmesi gerekirdi tabıkı.

kediseverkadin

SessizZuzu
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
920
1.305
Herkes kendine bir hayat seçer ve seçtiği hayatın bedelini öder. Babanıza bu bedeli ödüyor. Ama hiç acımayın, üzülmeyin.
Baba dediğiniz insan varlığıyla huzur vermiyorsa hiç olmasın daha iyi.
Annemde böyle söylüyor. O seçti bu hayatı biliyorum. Ama bu hafta özellikle o kadar kötü oldum ki nelerden döndüm anlatamam şu vicdanım yüzünden

Oliviaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
1.518
7.605
Annemde böyle söylüyor. O seçti bu hayatı biliyorum. Ama bu hafta özellikle o kadar kötü oldum ki nelerden döndüm anlatamam şu vicdanım yüzünden
Geçmişteki travmalarınızdan dolayı babanıza patlamışsınız. Annenize hak veriyorum, iyi bir baba olsaydı bunları haketmezdi. Ama hakketti. Hiç üzülmeyin boşuna.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :43 Kg. Şimdiki Kilom :48 Kg.

kediseverkadin

SessizZuzu
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
920
1.305
Çünkü her çocuk anne babası tarafından sevilmek ister. Bunu göremeyince bile vazgeçemiyoruz çoğu zaman yanlışlar da yapsalar hep içimizde bi yer seviyor onları.

Evinize kalması süper bi baba olsa bile uygun olmazdı zaten. Siz de kalmasın elbette ama bi şekilde oturun konuşun destek olun. Elbette suçlu ama içiniz rahat etmeyecek belli ki. Ki tek suçlu babanız da değil. Annenizin de bu adamı çekip çekip siz yeni yuva kurmuşken başımdan gidecek yeri var artık kafasıyla boşanmaya karar verdiğine eminim. Keşke en başında boşansaydı siz de bu durumları yaşamasaydınız. Çocuklar için katlandım demenin ne boş oldugunu gösteren bi konu yaşadıklarınız çünkü.

Dediğim gibi evinizde yaşamasını kabul etmeyeceğinizi ama ona destek olacağınızı bi işe girip kendi başının çaresine bakması gerektiğini anlatın. Ben de destek olurum deyin. İstemezse kendi bilir. Siz iyi bir insan ve iyi bir evlatsınız merak etmeyin.
Haklısınız yaş 30 a yaklaşsada insan babasının değer vermediğini görünce yıkılıyor.
Annem... Ah neler çekti bilseniz aslında bu genel düşüncenin o kadar dışındaki... Ona kızmak imkansız inanın. Ama ayrıntısını bilmediğiniz için böyle düşünmenize kızamam tabi.
Defalarca teklif ettik yardımı kabul etmedi. Babam inanılmaz egolu bir insandır. Zaten ne geldiyse egosundan geldi başına. Çok teşekkür ediyorum değerli yorumunuz için çok sağolun

kediseverkadin

SessizZuzu
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
920
1.305