Birinci Sınıf Kabusu

CeYz

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2012
9.931
14.189
Iyi akşamlar herkese.
Kendimi zor tutuyorum, telefonla arayıp sinirle bir hata yapmamak için kendimi buraya attım.

Daha önce de buraya konu açmıştım,kızım 1e başladı.Sevildigi,tutulduğunu duyduğum bir öğretmende ama nasıl böyle rağbet görmüş gerçekten ama gerçekten anlayamıyorum...Asiri disiplinli,sert mizaçlı,başarı odaklı bir kadın. Keşke sadece bu olsa...
Kızım önce arkadaşlarının önünde tahtada arkasını dönme cezası aldı, bir arkadaşını yaralama kavga etme vb büyük bir suçtan değil sadece konuşmuş diye. Sonra öğrendim ki bunu başka çocuklara da yapıyor. Bugün de öğrendim ki kızım ayaktaymis, kızgın bir şekilde saçını çekip 'geç yerine'diye sırasına itmiş! Ve yine bugün öğrendim ki bazı çocukların kafasına bir tane çubukla(tarifine göre selfie çubuğu!) vuruyormuş! Derste sürekli kızgınmış,çocuklara bağırıyormuş! Kızın hayal kurmuş olabilir yazacaklar,lütfen yazmayın böyle bir ihtimal yok,asla yalan söylemez böyle bir şeyi uyduramaz.
Ben şimdi öğretmene mi gideyim ortalığı mi katayim,diger anneleri mi uyarayim,okul müdürune mi gideyim? Bunun bir cezası bir sonu yok mu,yaptıklarından yırtar mi bu kadın? Onun sınıfında hatta belki okulunda kalsın istemiyorum bunun için ne yapmalıyım,bu konuda duyarlı arkadaşlar,siz olsanız ne yapardınız?
Belki asiri ama okulun bagli olduğu ilçe eğitimde tanıdığım çok sağlam kişiler var direk müdürüyle bile görüşebilirim çünkü canım çok ama çok yanıyor :KK43:

Milana22

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
11.607
42.498
Ceyz ben olsam direk mudure gider sinifini degistirirdim , yaptim da bu arada , bizimki ozel okuldu sinifi degistirmediler ogretmeni isten cikardilar cunku hicbir ogretmrn fiziksel yada pisikolojik rencide edici ceza veremez

Senin herinde olsam hic beklemem sabah solugu okulda alirdim , sinif degistir ve sikayet dilekcesi ver ogretmenle ilgili

Renklihatun

Sevgi anlaşmak değildir nedensizde sevilir 💖
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2017
1.651
5.748
1.sınıfa giden kızım var seni cok iyi anliyorum çok haklısın nasil davranışlar bunlar aklim almadi acilen okulunu degistiririm gözüm birşey görmezdi cunku henüz egitim hayatinin basında ve çok ama çok önemli bu sene
Git direk okul müdürü ile görüş derim de diğer veliler ne diyor bu duruma

CeYz

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2012
9.931
14.189
1.sınıfa giden kızım var seni cok iyi anliyorum çok haklısın nasil davranışlar bunlar aklim almadi acilen okulunu degistiririm gözüm birşey görmezdi cunku henüz egitim hayatinin basında ve çok ama çok önemli bu sene
Git direk okul müdürü ile görüş derim de diğer veliler ne diyor bu duruma
Velilerin haberi olduğunu zannetmiyorum whatsapta herkes aman hocam canım hocam modunda. Ben aklımı toparlayıp sinirden titrememi durdurabilsem ne yapacağıma karar versem hepsini uyandiracagim.

insurgent

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2014
524
633
Bence ani bir sinirle karar vermeyin,yaptıkları yanlıs ama önce sorun soruşturun.Diğer velilerle iletisime geçebilirsiniz.Daha sonrasında müdüre bildirebilirsiniz.Ani bir hareketle üst düzey mercilere intikal ettirmeyin derim.

CeYz

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2012
9.931
14.189
Ceyz ben olsam direk mudure gider sinifini degistirirdim , yaptim da bu arada , bizimki ozel okuldu sinifi degistirmediler ogretmeni isten cikardilar cunku hicbir ogretmrn fiziksel yada pisikolojik rencide edici ceza veremez

Senin herinde olsam hic beklemem sabah solugu okulda alirdim , sinif degistir ve sikayet dilekcesi ver ogretmenle ilgili
Sinif mi okul mu değişmeliyim sence.O kadını ve çok sevdiği arkadaşlarını tenefüste gördükçe üzülecek. Okul müdürü kendi öğretmenini savunmaz değil mi? Ilcedeki mudure de söylemek istiyorum

hy_patia

Popüler Üye
Pro Üye
23 Eylül 2010
2.442
3.125
Acaba öğretmenin yaşı var mı? Çünkü bir dönemin disiplin anlayışı dayaktan geçiyordu, yaşı yetenler hatırlayacaktır. Şu an şiddet uygulamasalar da itekleme, çekiştirme yapıyorlar sanki bu anlayışı benimseyen öğretmenler. Tabi ki kabul edilebilir bir şey değil, idareyle konuşup onların tavırlarına göre okul değiştirilebilir. (Şikayetin ispatını isterler diye düşünüyorum, sonucu çıkar mı bilemedim)

Milana22

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
11.607
42.498
Sinif mi okul mu değişmeliyim sence.O kadını ve çok sevdiği arkadaşlarını tenefüste gördükçe üzülecek. Okul müdürü kendi öğretmenini savunmaz değil mi? Ilcedeki mudure de söylemek istiyorum
Okul degisikligi daha zor gelebilir cunku okullar acildi , arkadasliklar kuruldu daha fazla adaptasyon sorunu yasayabilir , ben olsam sinif degistirirdim
Ogretmeni de once mudure dilekce vererek sikayet eder sonra ilce milli egitime gider , sonra cimer bimer , mebin twitter sayfasi heryerden sikayet ederdim
Bu arada diger velileri de bilgilendirirdim yaptiklarimla ilgili

Bebim olayimda oglum bana soylemeye utanmis , bi aksam bi baktim telefonum caliyor , bir veli arkadas , milana cok uzgunum yanindayiz bilesin dedi , dedim hayrola neye uzgunsun meger oglu okula gider gitmez anlatmis olanlari , bu arada telefonum arkada surekli caliyor , kapadim teli tonla cevapsiz diger velilerden , hepsiyle konustum olayi ogrendim , dediler bizde seninle gelecegiz mudure , toplam 20 cocuk ebeveyni 40 kisi pat diye mudure baskin yaptik sabah , kadin bana cocugunuz yalan soyluyordur diyemedi bile neyse biz boyle hallettik , ben gerekeni yapmazsaniz yarin sabah da milli egitime gidecegim dedim o gun ogretmeni siniftan aldilar , donem sonunda da isten cikardilar

bendimm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2013
2.701
4.255
Ceza alacağını sanmam, sınıf değiştirin, yıllar önce bende ayni şeylere maruz kalmıştım malesef, sınıfımı değiştirmiştik.
Hatta biz okul değiştirmiştik.

Aylakkadin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2019
718
1.029
Okuldan alın. Sınıf değiştirirseniz çocuk okulda etiketlenir

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-11-2019

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 17 gün kaldı.

Rahminizdeki alan sıkıntısı nedeniyle bebeğinizin hareketleri oldukça sınırlıdır. Braxton-Hicks, ya da yanlış doğum kasılmalarında, ağrı karnınızın alt kısmında başlar. Gerçek doğum kasılmaları ise belinizde başlayacak ve ağrı karnınızın alt kısmına yayılacaktır. Artan sırt ağrıları ve adet tipi kramplar doğumun erken belirtileri olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt