Birinci Sınıf Kabusu

CeYz

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2012
9.980
14.437
Acaba öğretmenin yaşı var mı? Çünkü bir dönemin disiplin anlayışı dayaktan geçiyordu, yaşı yetenler hatırlayacaktır. Şu an şiddet uygulamasalar da itekleme, çekiştirme yapıyorlar sanki bu anlayışı benimseyen öğretmenler. Tabi ki kabul edilebilir bir şey değil, idareyle konuşup onların tavırlarına göre okul değiştirilebilir. (Şikayetin ispatını isterler diye düşünüyorum, sonucu çıkar mı bilemedim)
Yasini bilmiyorum 50 filandir.21 yıldır o okuldaymış dediğim gibi baya tutuluyor.Ispat isterler gibi geliyor aynen.Bence gerçek yüzünü görenler sessizce gitmiş olabilirler ben sınıfa duyurarak gideceğim.

Silent_women

sabir getirir tüm beklenenleri...
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2011
5.652
7.326
Atanmadan yillar evvel istanbulda koklu bi kolejde calisiyordum.
Anaokulu ve 1. siniflara giriyordum branş ogretmeniydim
bi hoca vardi bigun sahit oldum 1. sinif ogrencisini duvara sıkıştırmış oyle bi bagiyoduki.
içim gitti kilitlendim resmen.
çocuk korkudan titriyordu.
aşiri bagiriyordu.itmeleride çoktu.
yine anaokulimdayken 11 yillik bi hoca 3 yasindaki cocugu agliyor diye bir itti cocuk dizlerinin uzerine düştü cok agladi aldim ben sakinlestirdim ogretmeni hala bagiriyordu.
Uzun sure vicdan yaptim sahit oldugum bir olay vardi kimbilir daha neler yapiyydu.
bi gorseniz veliler cocuklarini almaya geldiginde bir guleryuz gosteriyorlardi akliniz almaz.
sonra idareye durumu bildirdim.
anaokuku ogretmenini isten cikardilar.
ama digerini cikarmadilar.
artik nasil guclu bi torpili varsa.
sozum o ki cocuklariniz ne diyorsa inanin.
bende bi ogretmen olarak yaziyorun

bademmelek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2015
437
356
Öncelikle sakin ol eğtim hayati yeni basliyor.akilli olmak lazim.ben 30 yaşındayım ilkokulda ogretmenimden halen nefret ediyorum ve hakkimi helal etmiyorum o derece bi eğtim sen düşün artik. Siniftaki durumunu çekebilecek bi video görüntü alabilirseniz bir gun boyunca ceksin meselâ bakin nasil davranıyor cocuklara takip edin izleyin ona göre skintili durum var ise müdüre gidin hatta meb basvurun ama elinizde bisey olsun sonra cocugu alacaksaniz yine alin ama tek uyari ile kalmasin ki bi daha yapamasin o bayan...

Fatma Aliye

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2016
1.494
2.111
Bizim öğretmen arkadaş ceza aldı bu sonra paraya çevrildi çocuğa şiddet uyguladığı için.. şikayet edebilirsiniz. Alo 147 hattı da var..

Ben de öğretmenim bu arada.. öğretmeniniz gerçekten haddini bilmiyor.oğlum da. bu sene ikinci sınıfta bir kere böyle bir şey duymadım. Çocuk koşarak okula gidiyor..

Hakkınızı arayın sonra da mümkünse okulunu değiştirin

cecenn

Sabırla bekle ^^
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
14 Mart 2011
10.538
4.569
Önce diğer velilerle bir görüşün isterseniz. Belki onların çocukları da anlatmıştır benzer şeyler.
Sonrada tabi ki müdüre gidin vakit kaybetmeden.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-04-2020

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 141 gün kaldı.

Bebeğinizin saçları artık yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Bir ay içinde belki bebeğinizin saçları 1 cm den uzun olacaktır. Uyurken solunuza doğru yatarken bacaklarınızın arasına bir yastık almanız bacaklarınızı paralel tutmanıza ve böylece daha rahat uyumanıza yardımcı olacaktır. Eğer annede hemoroid görülürse buz torbaları veya ilgili merhemler yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

CeYz

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2012
9.980
14.437
Bizim öğretmen arkadaş ceza aldı bu sonra paraya çevrildi çocuğa şiddet uyguladığı için.. şikayet edebilirsiniz. Alo 147 hattı da var..

Ben de öğretmenim bu arada.. öğretmeniniz gerçekten haddini bilmiyor.oğlum da. bu sene ikinci sınıfta bir kere böyle bir şey duymadım. Çocuk koşarak okula gidiyor..

Hakkınızı arayın sonra da mümkünse okulunu değiştirin
Ceza alan kişi için görüntü ses kaydı vs.varmiydi,bizde bu yok.

Audrey Hepburn

"Paris is always a good idea."
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2013
1.576
943
Iyi akşamlar herkese.
Kendimi zor tutuyorum, telefonla arayıp sinirle bir hata yapmamak için kendimi buraya attım.

Daha önce de buraya konu açmıştım,kızım 1e başladı.Sevildigi,tutulduğunu duyduğum bir öğretmende ama nasıl böyle rağbet görmüş gerçekten ama gerçekten anlayamıyorum...Asiri disiplinli,sert mizaçlı,başarı odaklı bir kadın. Keşke sadece bu olsa...
Kızım önce arkadaşlarının önünde tahtada arkasını dönme cezası aldı, bir arkadaşını yaralama kavga etme vb büyük bir suçtan değil sadece konuşmuş diye. Sonra öğrendim ki bunu başka çocuklara da yapıyor. Bugün de öğrendim ki kızım ayaktaymis, kızgın bir şekilde saçını çekip 'geç yerine'diye sırasına itmiş! Ve yine bugün öğrendim ki bazı çocukların kafasına bir tane çubukla(tarifine göre selfie çubuğu!) vuruyormuş! Derste sürekli kızgınmış,çocuklara bağırıyormuş! Kızın hayal kurmuş olabilir yazacaklar,lütfen yazmayın böyle bir ihtimal yok,asla yalan söylemez böyle bir şeyi uyduramaz.
Ben şimdi öğretmene mi gideyim ortalığı mi katayim,diger anneleri mi uyarayim,okul müdürune mi gideyim? Bunun bir cezası bir sonu yok mu,yaptıklarından yırtar mi bu kadın? Onun sınıfında hatta belki okulunda kalsın istemiyorum bunun için ne yapmalıyım,bu konuda duyarlı arkadaşlar,siz olsanız ne yapardınız?
Belki asiri ama okulun bagli olduğu ilçe eğitimde tanıdığım çok sağlam kişiler var direk müdürüyle bile görüşebilirim çünkü canım çok ama çok yanıyor :KK43:
Ben en çok bu öğretmen nasıl böyle rağbet görmüş anlayamıyorum yazdığınız için yazmak istedim. Ben de öğretmenim bahsettiğiniz gibi bir durum bizim okulda da var. Velilerin gözünü boyayan, bu yüzden her şeyi görmezden gelinen derse geç girmeler, boş geçirmeler, sürekliveli ve öğrencileri pohpohlayan eğitim namına bir şey vermeyen, el üstünde tutulan öğretmenler.. Gözlemleriniz olmadan öğretmenlere güvenilmiyor ben bunu anladım. O yüzden söylenenlere itibar etmeyin. 1. Sınıf öğrencisini okuldan öğretmenden ve hayattan soğutmak için mi ceza veriyorlarmış bu da yeni mi çıkmış. Lanet olsun! Sabredemeyen mesleği bıraksın. Öğretmenlik şefkat,merhamet ama en çok da vicdan işidir. O kapı kapanınca kim ne yapıyor, bilinmez. Çocuğunuz dışında hangi öğrencilere benzer davranışları olmuş? O velilerle konuşun çocuklarla konuşun sonra da birlikte idareyle görüşün. Sorun göz ardı edilirse milli eğitime kadar gidin.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-08-2020

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 240 gün kaldı.

Bugüne kadar bebeğinizin boyu için başından kuyruğuna kadar ibaresi kullanılırken artık başından poposuna kadar olan mesafe kullanılacak. Bebeğiniz artık kurşun kalemin arkasındaki silgi içine rahatca sığabilir. Bebeğinizin minik kalbi dakikada 65 kere kasılıp gevşeyerek, yeni oluşan kan hücrelerini gelişmekte olan dokuları beslemek için dolaştırırlar. Ultrasonda bebeğin kol ve bacak yumruları artık fark edilebilir.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Irregularverbs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2018
1.108
2.094
Ani bir sinirle hareket etmeyin.Benim arkadasimin oglu da tam olmasa da buna benzer şeyler anlatmis annesine ,arkadaşim kendine yakin gördüğu bir veli ile bazilarini paylasmis.O da okuldan ,sınıftan alacakti ama sonra öğretmenin asıri disiplinli oldugu ortaya cikti ve almaktan vazgecti sonra.Çünkü cocuguna sordu ,cocuk kalmak istedigini söyledi.Öyle kapandi.Ben yerinizde olsam cocugumun öğretmeni ile görüşürdüm önce.Cocugumun canınin yandigini ,bunu evde bize anlattigini uslüplu bir sekilde söyler öğretmenin tepkisini tartardim.Eger agresif olarak dönerse bana onun üzerine müdüre gidip durumu anlatir sinif ya da okul degisimi talep ederdim.Okul müdürleri direk ögretmenlerini tutup savunuyor nolursa olsun onu da söyleyim.

joeytribbiani

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2017
3.846
8.374
Lanet olsun öyle öğretmene lanet olsun kahrolsun.Saçını çekmek nedir , sırf konuştuğu için.Kusura bakma konu sahibi , gaza gelme benim yüzümden.Ne yapacaksan soğukkanlılıkla hareket et.Böyle öğretmen müsveddelerini iyi bilirim.Akıllı çocukları kaparlar , sonra kendi isimlerini duyururlar "iyi öğretmen" diye.Öğrenci iyi olursa her öğretmen iyi olur , velilere bu konu aracılığıyla seslenmiş olayım reklamı çok yapılan öğretmenlere kesinlikle kanmayın.Ben de öğretmenim , bu tür öğretmenler idare ile işbirliği yapıp iyi olduklarını düşündükleri öğrencileri kendi sınıflarına kaydettirir.

Bence sınıfını değiştirin ama ortalığı ayağa kaldırarak.O öğretmenin kuyruğu bi' kısılsın.İlçe mem deki tanıdığınıza da söyleyin bence.Kimsenin çocuğu sahipsiz değil.Sahipsiz çocuğa bile dokunamaz.Ay sinir oldum.

Yukarı Alt