Birinci Sınıf Kabusu

Neoldubitti

Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2018
463
720
Öncelikle olaya biraz temkinli yaklaşmanızı ve sınıftan başka velilerle konuşmanızı daha doğrusu kendi çocuklarında böyle bir şey olup olmadığını sormanızı tavsiye ederim. Ve öğretmenin eski öğrencilerinin velilerden tanıdıklarınız varsa onlara da sorabilirsiniz. Emin olduktan sonra idare ile konuşun, isterseniz çocuğunuzun okulunu değiştirin. Ama lütfen emin olun küçük yaş gruplarında o kadar tuhaf şeylerle karşılaşıyoruz ki inanın aileleri bile inanamıyor :KK43: henüz 1-2 hafta önce okulun önünde araçlarımızın amblemleri vs söküldü. Yapan çocuğu bulduk velisi inanmadı iftira atıyorsunuza kadar gitti sonra kamera kayıtlarını gösterdik bu sefer de çocuk bana arkadaşlarım yap dedi onlarda oradaydı vs demeye başladı Veli de çocuğunu savundu halbuki yok öyle bir şey :KK43: olan benim aracıma oldu 750₺ hasarım var Veli sadece 120₺sini karşıladı :) okulda çocuk kaçırıldı diye ortalığı ayağa kaldıran çocuklardan, annem beni dövdü morluklarım var diyenlere kadar neler neler. Hepsi de araştırıldı ve yalan çıktı :KK43: trajikomik olacak ama benzeri çok olay yaşadık çoğu da asılsız oluyor. Ama şiddet olaylarında olayı araştırarak tepki vermek en mantıklısı zira yalan çıkarsa (şahsen ben olsam) iftiradan, mesleki onurunu zedelemekten işlem yaptırırım bu yüzden kanıt toplayın, başka çocukların velilerinden bilgi alın. Umarım gerçek değildir çok üzücü.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-05-2020

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 187 gün kaldı.

Bebeğiniz karın bölgesinde soluk alıp verme hareketleri yapıyor. Bu hareketler bebeğinizin akciğerine amniyotik sıvıyı gönderip alır. Bu sıvının varlığının, akciğerlerdeki hava keselerinin düzgün oluşumuna etkisi önemlidir. Bugünlerde muhtemelen meme başı çevresinin (areola) koyulaşması ve areola çapının artması gözlemlenecektir. Bebeğinizin diş yuvaları gelişmeye ve şekillenmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Arya_Stark01

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2017
4.136
14.229
Okul degisikligi daha zor gelebilir cunku okullar acildi , arkadasliklar kuruldu daha fazla adaptasyon sorunu yasayabilir , ben olsam sinif degistirirdim
Ogretmeni de once mudure dilekce vererek sikayet eder sonra ilce milli egitime gider , sonra cimer bimer , mebin twitter sayfasi heryerden sikayet ederdim
Bu arada diger velileri de bilgilendirirdim yaptiklarimla ilgili

Bebim olayimda oglum bana soylemeye utanmis , bi aksam bi baktim telefonum caliyor , bir veli arkadas , milana cok uzgunum yanindayiz bilesin dedi , dedim hayrola neye uzgunsun meger oglu okula gider gitmez anlatmis olanlari , bu arada telefonum arkada surekli caliyor , kapadim teli tonla cevapsiz diger velilerden , hepsiyle konustum olayi ogrendim , dediler bizde seninle gelecegiz mudure , toplam 20 cocuk ebeveyni 40 kisi pat diye mudure baskin yaptik sabah , kadin bana cocugunuz yalan soyluyordur diyemedi bile neyse biz boyle hallettik , ben gerekeni yapmazsaniz yarin sabah da milli egitime gidecegim dedim o gun ogretmeni siniftan aldilar , donem sonunda da isten cikardilar
Bu kadin oglunuzu dövdümü? Adli ceza aldi mi? (pek sanmiyorum ama).
Bir utanma varmiydi yüzünde? Tabiki utansa ne ise yarar ama bazen insanlarin bu kadar vicdansiz olduklarini düsünmek istemiyorum :KK43: Gerçekleri yüzüne vurdugunda en azindan "ben ne yaptim yaa" demesini isterdim :KK43:

Ogluna çok üzüldüm bu arada, ve sana bir anne olarak daha çok üzüldüm. Için nasil parçalanmistir :KK43:

CeYz CeYz Hepsini yap. Yaygara kopar. Yarinden itibaren bile çoçuk o kadinin sinifina asla girmesin. Tüm ebeveynleri ara, olan durumlari anlat. Meb'e, her yere sikayet et. Gerekirse avukat tut, adli süreç baslasin.

Cocuklar evet yalan söylerler fakat böyle konu üzerine yalan söylemezler. Selfie çubugundan bahs ediyorlar! Kesinlikle acilen birseyler yapman gerek. Geçmis olsun bu arada. O kadinada burdan bol bol hakaret ediyorum!!

Milana22

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
11.607
42.503
Bu kadin oglunuzu dövdümü? Adli ceza aldi mi? (pek sanmiyorum ama).
Bir utanma varmiydi yüzünde? Tabiki utansa ne ise yarar ama bazen insanlarin bu kadar vicdansiz olduklarini düsünmek istemiyorum :KK43: Gerçekleri yüzüne vurdugunda en azindan "ben ne yaptim yaa" demesini isterdim :KK43:

Ogluna çok üzüldüm bu arada, ve sana bir anne olarak daha çok üzüldüm. Için nasil parçalanmistir :KK43:

CeYz CeYz Hepsini yap. Yaygara kopar. Yarinden itibaren bile çoçuk o kadinin sinifina asla girmesin. Tüm ebeveynleri ara, olan durumlari anlat. Meb'e, her yere sikayet et. Gerekirse avukat tut, adli süreç baslasin.

Cocuklar evet yalan söylerler fakat böyle konu üzerine yalan söylemezler. Selfie çubugundan bahs ediyorlar! Kesinlikle acilen birseyler yapman gerek. Geçmis olsun bu arada. O kadinada burdan bol bol hakaret ediyorum!!
Canim bizde dovme yok , ben bunlari "tehdit ettigi " ve cop kovasinin basinda tum ders biyunca ayakta beklettigi icin yaptim

Cocuk dovenlere cevabim cok farkli olur benim , zaten iri bir hatunum , aynisini fazlasiyla alirdi benden ( siddete karsiyim yanlis anlasilmasin )

Arya_Stark01

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2017
4.136
14.229
Canim bizde dovme yok , ben bunlari "tehdit ettigi " ve cop kovasinin basinda tum ders biyunca ayakta beklettigi icin yaptim

Cocuk dovenlere cevabim cok farkli olur benim , zaten iri bir hatunum , aynisini fazlasiyla alirdi benden ( siddete karsiyim yanlis anlasilmasin )
Zaten yapilan dövmek ile esdeger. Zavalli yavrum, tüm sinifin önünde bide. Içim parçalandi :KK43: Oglun yine senin ile çok sansli. Baska anne babalar "yok ögretmeni dinleseydin" derdi yada çoçuk daha fazla mimlenmesin diye birsey yapmazdi belki.

Bu arada, yurtdisindaki adaptasyonu nasil geçiyor oglunun? Ögretmenini seviyor mu?

Began

Guru
Pro Üye
2 Mart 2012
18.667
36.241
Benzer durum bugün kızımın başına geldi. Önce gidip öğretmenle konuştum. Baktım afra tafra yapıyor, müdürle konuştum ve uyardım.
Eğer tekrarlarsa konuyu cimere ve mahkemeye taşıyacağımı söyledim.
Müdür beni gayet iyi anladı.

Milana22

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
11.607
42.503
Zaten yapilan dövmek ile esdeger. Zavalli yavrum, tüm sinifin önünde bide. Içim parçalandi :KK43: Oglun yine senin ile çok sansli. Baska anne babalar "yok ögretmeni dinleseydin" derdi yada çoçuk daha fazla mimlenmesin diye birsey yapmazdi belki.

Bu arada, yurtdisindaki adaptasyonu nasil geçiyor oglunun? Ögretmenini seviyor mu?
Oglum kesinlikle cok sansli annesi benim 😂😂
Okula alisti , arkadaslari var , dun gece hatta avmye bile gitti arkadasiyla , sonra tum parasini yemis aradi beni anne taksiye paramiz kalmadi dedi 😅
Tek sikintimiz dil , onu da ozel ogretmenle cozmeye calisiyoruz ama cok zor be dilleri

Mevrouwtje

Dürüstlük pahalı bir mülktür,her insanda bulunmaz
Kayıtlı Üye
12 Mart 2016
1.097
886
Okul müdürüne gitip sınıf değiştirmek..

zeLina

Hayatımın sürprizi LİNA'm
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2013
2.347
4.785
Kızınız için çok üzüldüm. Elinizde kanıt yoksa idare üstünü örtmeye çalışacaktır . muhtemelen öğretmenin nasıl davrandığını biliyorlardır..
ben olsam önce sakince öğretmenle konuşur olayı anlattırırdım. Onun sözlerini de kanıt olarak kullanıp sırasıyla idareye ve milli eğitime yazılı olarak şikayet ederdim. Çocuğumuda idarenin yaklaşımına göre sınıftan yada okuldan alırdım.

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
26.962
49.825
once dıger velılerlede gorusun bence
cocugum bu tarz seylerden bahsettı sız ne dusunuyorsunuz cocuklarınız bırseyler anlattı mı dıye sorun nabız yoklayın
cogul hareket edılırse cok daha etkılı olur cunku
egıtım fakultesı tıp fakultesı gıbı alanlarda kısılık ve iq testı de sart kosulmalı sans eserı okumus kısı ben ogretmenım dıyememelı. cocukla ıletısım kurmayı bılmeyen cocuga ne ogretebılır kı

Yukarı Alt