Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Birlikte yaşamak out!

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve NILBERA tarafından 21 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

  21 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : NILBERA
 1. NILBERA

  NILBERA SeVGi KeLeBeĞi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  6.268
  Beğeni:
  85
  Ödül Puanları:
  353
  Birlikte yaşamak out!


  Günümüz yaşamı ise, uzmanların neredeyse birlikte yaşamak olarak adlandırdıkları yepyeni bir ilişki tarzına sahne oluyor. Birbirinde kalmak... Artık çiftler, şehir içinde birbirinin evine seyahat ediyor.

  Modern kadın ve annesi arasında, genellikle bilindik aynı diyalog tekrarlanıyor bugünlerde. "Onu seviyorum anne, bana birlikte yaşamayı teklif etti!" Alınan yanıt da şu ya da bu şekilde hep aynı doğrultuda gelişiyor. "Yapamazsın. Evlenmeden kesinlikle olmaz. Bize çok ters."

  Modern kadın, kendi bilinci içinde son derece mantıklı olan bu kararı, çoğu zaman çok sevdiği ve saygı duyduğu ailesi için ikinci plana atıyor. ıkiye bölünerek, bölük pörçük bir yaşama katlanmak zorunda olsa bile, yükü çekmeye hazır görünüyor.

  Karar vermekte zorlanmak

  Her an birlikte olmak, ortak arkadaşlarla görüşmek, tüm işleri birlikte yapmak, birlikte gezmek ve uyumak... Kısacası paylaşmak ve soluk kesici bir cinsel yaşamı takip etmek. Ama ne yazık ki, bu düşün hiç de hayal edildiği gibi olmadığını görmek riski de var. ışte aile baskısı bu noktada bir bahane aslında. Yapılan son bir araştırmaya göre, evlenmeden aynı evde yaşayan çiftlerin ayrılma oranı, evlendikten sonra aynı evi paylaşanlarınkine oranla dört kat daha fazla. Bu herkes için aynı şekilde olmasa da, genç çiftlerin birlikte yaşamaya başlamaları, genelde gençlerin, ayrı ayrı, kendilerini partnerleriyle olan ilişkilerinde sıkışmış, hatta tuzağa düşürülmüş hissetmesine sebep oluyor. Birlikte yaşamak, aslında insanların düşündüğünden daha farklı bir konu. Evlilik kadar bağlayıcı değil belki ama tam anlamıyla bağımsızlık da değil... Belki gelecek sözleri verilmiyor ya da o imzanın getirdiği romantizm yaşanmıyor ama yükümlülükler daha fazla omuzlara biniyor.

  Bir evi paylaşmak

  Başlangıçta, ilişkideki hemen hemen her şey heyecan ve eğlence üzerine kuruludur. Ekonomik yükümlülüklerin ve evle ilgili zorunlulukların omuzlara bindirileceği yük düşünüldüğünde, bu heyecanlı hayat bir süre sonra ister istemez kişiyi hayatın gerçekleriyle karşı karşıya getirecektir. Ve bu noktada, birlikte yaşamanın evlilikten hiçbir farkı olmayacaktır. Birlikte yaşamayı, en güzel şekilde başarmak için gerçekten de çok iyi düşünülmesi ve belki de biraz daha beklenmesi gerekebilir. Kısacası, sevgilinizin giysilerini, kendi dolabınızda görmeye başlamadan önce kendinize biraz daha zaman tanımalısınız. Erkek arkadaşınızla mutlu bir şekilde yaşamanız, sizin beklentilerinize ve bunları dile getirip getirmemenize bağlı. Tüm bunlar duygusal açıdan olgunlaşmanız ve kendinizi bulmanızla doğru orantılı olarak gelişir.

  Modern kadın, artık birlikte yaşamak yerine, hem kendi ailesini rencide etmemek, hem de kesin kararını vermeden önce biraz daha beklemek için birbirinde kalmayı uygun görüyor. Uzmanların "neredeyse birlikte yaşamak" olarak nitelendirdiği bu durum, günümüzdeki ikili ilişkilerde sık sık rastladığımız ve olağan karşıladığımız bir durum artık. Böylelikle, hem ciddi bir adım atmadan önce kendinize süre tanımış oluyorsunuz, hem de birbirinizden kopmamış oluyorsunuz. Kadın ve erkek, birbirini ev ortamında tanırken, arzu ettiği takdirde de alıp başını kendi dünyasına dönebiliyor.

  alıntıdır
   
  Son düzenleme: 3 Mayıs 2010
 2. 3 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : NILBERA
 3. sofiasultan

  sofiasultan Aktif Üye Üye

  Katılım:
  7 Aralık 2009
  Mesajlar:
  221
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  ilişki gerçekten kaliteliyse yaşanmaya değerse neden olmasın yapanları kınamam ama bana uzak geliyo nilbera ayrıca benim düşüncem sana artık gitmek yakışır partnerini de zor durumda bırakma size yakışanda bu kalitenizi bozmayın derim zaten moralinde iyimiş artık onunda eskisine göre oldukça iyi hayatını erteleme güzelim tadını çıkar sana dost tavsiyesi
   
 4. 3 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : NILBERA
 5. Sourcream

  Sourcream Sadece şükrediyorum... Pro Üye

  Katılım:
  20 Ekim 2009
  Mesajlar:
  5.565
  Beğeni:
  15
  Ödül Puanları:
  148
  Birlikte yasama ve hatta evlenme bence hicte "out" degil..onemli olan once saygi, sonra sevgiyle guzellikleri yasamak, zorluklara gogus gerebilmek..zaten bu dusunce yayginlastikca sonunda herkes yalnizliklar icinde kaybolup gidecek sanki...:1no2:
   
 6. 3 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : NILBERA
 7. NILBERA

  NILBERA SeVGi KeLeBeĞi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  6.268
  Beğeni:
  85
  Ödül Puanları:
  353
  hayırlı günler arkadaşım dikkat ederseniz konunun benimle yakından ve uzaktan hiçbir alakası yoktur lütfen konuyu tam anlayarak okuyalım ki ona göre yorum yazalım ve ben buraya hiç bir zaman özel hayatımla ilgili bir yazı yazmadım yazmamda özel hayatımı buraya yazarak yaşamadım hiç lütfen yanlış anlaşılmaya mahal vermeyelim​
   
 8. 3 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : NILBERA
 9. HeartLess

  HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

  Katılım:
  20 Ekim 2007
  Mesajlar:
  12.840
  Beğeni:
  31
  Ödül Puanları:
  198

  Arkadaşım konuyu başlığına göre değerlendirmeyin lütfen,
  öyle bir yorum yazmışsınız ki,sanki konu sahibi arkadaşım yaşıyormuş gibi,
  lütfen konuyu iyice okuyup,anlayıp,
  ona göre yorum yazın...
   
 10. 3 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : NILBERA
 11. royall

  royall yaşamak herşeye rağmen Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.210
  Beğeni:
  17
  Ödül Puanları:
  106
  yazının en altında alıntıdır diye de belirtilmiş zaten....
   
 12. 3 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : NILBERA
 13. fatmasu

  fatmasu Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Aralık 2009
  Mesajlar:
  234
  Beğeni:
  128
  Ödül Puanları:
  113
  yaşayanlarıı hiç yadırgamıorum artık çok dogal bi durum olarak gelıor geleneklerımıze göreneklerımıze bakarsak hep ters ama hangısını uygun yapıoz kıı imkanı olsa ve karşısına adam gıbı bırı çıksa herkes ister gıbıme gelıor bence::)
   
 14. 3 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : NILBERA
 15. citol

  citol Edward&Citol Pro Üye

  Katılım:
  14 Aralık 2007
  Mesajlar:
  4.201
  Beğeni:
  27
  Ödül Puanları:
  348

  2006 da yazılmış yazıya
  4 yıl sonra gelen şaşalı yorum :roflol:
   
 16. 3 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : NILBERA
 17. mavilimYesilim

  mavilimYesilim *AşK YaKaLaSıN BiZi* Pro Üye

  Katılım:
  29 Nisan 2010
  Mesajlar:
  7.384
  Beğeni:
  2.042
  Ödül Puanları:
  238
  aslında gelenek ve göreneklerimiz örf ve adetlerimiz aile düzeni ve insan ilişkileri için düzenlenmiş. bozuk aile düzeni olan insanlar birlikte yaşamayı tercih eder.( bozuk derken= aile ortamı; anne- baba ayrı sorunlu aileler yada yanlış anlaşılmaya olmasın aile kurmaktan korkanlar için) düzgün bir ailesi olan insanlar tercih etmez bana göre. anne babası birbirini .çok seven saygılı ve sevgiyle büyümüş aileler tercih etmez ... karşıdırlar ....bozuk amerikan kültürü gençliği esir aldı. malesef bir anlık mutluk için gayri meşru ilişkileri tercih ediyorlar.
   
  Son düzenleme: 11 Haziran 2010
 18. 3 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : NILBERA
 19. office

  office Ben sizden değilim... Pro Üye

  Katılım:
  8 Eylül 2007
  Mesajlar:
  21.409
  Beğeni:
  66.224
  Ödül Puanları:
  663
  evet bu aralar eski konular hortlatma modası var. bu kadar güncel konu varken... ilginç CADIARZU