Boanma davas ile ilgili yardm

UgurBocugu

CEYİS BAKANI:)
Pro Üye
Emoji Skoru
22
ablam için sızden yardım ıstıyorum ablam yaklasık 14 yıldr evlı ve suan bazı sorunlar yasıyorlarr dunde evıne hacız gelmış ve eşıne aıt hıcbı esya olmadığı için ablama aıt herseyı goturmusler suan boşanma davası açmayı dusunuyor 11 yasında oğlu var
soru 1 oğlu için nafaka alabılır mı
soru 2 bu el konulan esyalar ablama aıt bunları gerı alabılır mı
daha oncedende bosanma asamasına gelınmıs fakat son anda kocasının akrabaları ablamı kandrdı ve gerı dondu zaten 1 ay kadar anca oluyo ablam kendısı ıcınde hem maddı hemde manevı tazmınat talep edebılır deıl mı cunku 14 yıldr dureklı ablam calısmıstr enıstemın hıc bı katkısı yok yardımlarınızı beklıyorum :1no2:

serenn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
Ablanız oğlu ve kendisi için nafaka alabilir, eğer şartlar oluşmuşsa maddi ve manevi tazminatta talep edebilir.
Elkonulan eşyalar için 3 gün içinde istihkak davası açılması gerekiyordu, şu an için geri alma şansı kalmamış gibi gözüküyor.

mulberry

Çok şükür Allahım
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
seren hanım ben size birşey sorabilir miyim ablamla ilgili
avukatsınız sanırım

mulberry

Çok şükür Allahım
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
ablamın hayatıyla ilgili birşeyi burdan yazmam doğru olmaz diye düşündüm birden. (ilk anda aklıma gelmedi üzüntüden ama mantıklı düşününce bu onun özeli olduğu için habersiz yazmak istemedim. yanlış anlamayın lütfen)
yine de ilginize teşekkür ederim. bu cevabınızı görmeden özel mesaj atmıştım size. dikkate almayın lütfen.

Yukarı Alt