Boş gebelik korkusu

VeraHatun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2015
16
8
Merhaba arkadaşlar 6 haftalık hamileyim kese göründü ama kalp atışlarını daha bakılmadı önümüzdeki cuma randevum var, ama vesvese yaptım boş gebelik korkum var, sürekli araştırmalar yapar oldum, boş gebelik belirti verir mi vermez mi? Yaşayanlar deneyimleriniz anlatırsınız? lütfen :KK17:

Ozgegelin

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2018
410
334
Alttan mı bakıldı karındamı? Karından görünmesi için çok çok erken

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-04-2020

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 176 gün kaldı.

Bebeğinizin kalbi dördüncü ay boyunca günde yaklaşık 20-25 litre kan pompalayacaktır. Doğduğu zaman bu değer günde 280-300 litreye kadar çıkacaktır. Bu ay sonuna kadar rahminizin büyüklüğü kalça kemiğinizin sınırlarını aşacaktır. Bebeğiniz yeterince hareketli olsada hala onun hareketlerini hissedemiyorsunuz. Bunun sebebi bebeğinizin rahim duvarına henüz çarpmaması ve bunu yapacak kas gücüne henüz erişmemiş olmasıdır. Anneler bacak krampları yaşayabilirsiniz. Kramp oluştuğunda bacağınızı uzatmak yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Big_Babol

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2013
27
22
Benimde 5.haftada kesem gorundu. 6.haftada yine keseyi gorduk sadece buyumustu 7.haftada kalp atisini duyduk:)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-05-2020

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 209 gün kaldı.

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin el tırnakları, ayak tırnakları ve saç kökleri görülecektir. Bütün bunlar derinin üst tabakasının özel bölümleridir. Bu süre zarfında bebeğiniz artık daha dik bir duruş sergileyecektir. Artık bebeğinizin embriyo olarak gelişimi sona erdi. Bundan sonra bebeğiniz doğana kadar bebeğiniz teknik olarak fetüs veya cenin olarak adlandırılacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Gizemli02

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2017
2.433
3.636
Ben bos gebelikten kürtaj oldum hicbi belirtisi olmuyo midem bile bulaniyodu hatta.

Axelia

Just Love!
ÜZGÜN
Pro Üye
17 Mayıs 2011
5.775
6.048

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-10-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 11 gün kaldı.

Bu günden itibaren bebeğiniz, rahimde kaldığı her gün ortalama 14gr. alacaktır. Rahminizin üst kısmında bulunan kaslar her kasılma sırasında yaklaşık 25 kg. a eşit bir kuvvet uygular. Bu doğum sırasında kasların rahim ağzının açılması ve bebeği dışarı itmek için ne kadar kuvvet uygulanması gerektiğini gösterir. Eğer bebeğinizin başı aşağıya dönmemişse sezeryan doğum yapabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

AdoreSS

Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2018
248
127
Merhaba arkadaşlar 6 haftalık hamileyim kese göründü ama kalp atışlarını daha bakılmadı önümüzdeki cuma randevum var, ama vesvese yaptım boş gebelik korkum var, sürekli araştırmalar yapar oldum, boş gebelik belirti verir mi vermez mi? Yaşayanlar deneyimleriniz anlatırsınız? lütfen :KK17:
Şuan bende icimdeki o korkuyla kk''ye girdim ki bu konuyla karşılaştım. Bende 4 haftalık hamileyim. Ultrasonda görünmesi için erken dedi. 2 hafta sonra tekrar gidcem. Ama içimde korku var. Acaba boş gebelik olabilr mi diye 😣

Yukarı Alt