Boş gebelik korkusu

VeraHatun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2015
22
10
Merhaba arkadaşlar 6 haftalık hamileyim kese göründü ama kalp atışlarını daha bakılmadı önümüzdeki cuma randevum var, ama vesvese yaptım boş gebelik korkum var, sürekli araştırmalar yapar oldum, boş gebelik belirti verir mi vermez mi? Yaşayanlar deneyimleriniz anlatırsınız? lütfen :KK17:

sblsbl06

ilkim.. biran önce gel ♡
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2009
335
307
Ilk kese gorunur 1 hafta daha bekle bakalim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-05-2020

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 180 gün kaldı.

Bebeğiniz artık rahim dışında yaşama hazırlık için nefes alma, yutma, emme gibi hazırlık hareketleri yapıyor. Amniyotik sıvı bebeğin sindirim sistemi tarafından yutulur ve işlenir. Bu işlem bebeğin doğumdan sonra aldığı gıdaları işlemesi için yapılan bir hazırlık işlemidir. Diğer kültürlerde doğum : Maya geleneğine göre doğum yapan kadın, doğumdan sonra 20 gün boyunca bebeği kucağunda olduğu halde uyur ve 20 gün sonra normal aktivitelerine başlayana kadar kesinlikle bebeğinden ayrılmaz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ozgegelin

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2018
706
865
Alttan mı bakıldı karındamı? Karından görünmesi için çok çok erken

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-04-2020

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 142 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde Verniks kazeoza bebeğinizin cildi üzerinde iyice belirginleşecektir. 12. haftadan 20. haftaya kadar plasentanın ağırlığı, bebeğin ağırlığı kadardır. (daha fazla değil). Plesanta besinlerin metobolik işlenmeleri için gereklidir zira bebeğinizin organları henüz gıda işleyecek olgunluğa erişmemişlerdir. Anneler dinlenirken veya otururken oluşacak şişliklere karşı ayaklarını ve bacaklarını yüksekte tutmalıdırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Big_Babol

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2013
27
23
Benimde 5.haftada kesem gorundu. 6.haftada yine keseyi gorduk sadece buyumustu 7.haftada kalp atisini duyduk:)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-05-2020

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 175 gün kaldı.

Bebeğinizin gelişiminin bu noktasında bacak ve ayaklarında dikkat cekici bir hareketlilik vardır. Tekme atabilir, ayaklarını içe dışa döndürebilir. Önümüzdeki 3-4 hafta içinde alt karın, kalça, uyluk ve göğüslerinizde hızlı gerilme sebebiyle çatlaklar görülebilir. Çatlaklar ilk başlarda kırmızımsı veya mavimsi bir halde iken ilerleyen zamanlarda gümüş-beyaz renge dönüşür.Bazı kadınlar hamilelik sırasında karpal tünel sendromu yaşarlar. Eğer ellerinizde ve bileklerinizde kas ağrıları yaşarsanız doktorunuzla konuşun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Payment00

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2017
2.500
3.825
Ben bos gebelikten kürtaj oldum hicbi belirtisi olmuyo midem bile bulaniyodu hatta.

AdoreSS

Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2018
251
130
Merhaba arkadaşlar 6 haftalık hamileyim kese göründü ama kalp atışlarını daha bakılmadı önümüzdeki cuma randevum var, ama vesvese yaptım boş gebelik korkum var, sürekli araştırmalar yapar oldum, boş gebelik belirti verir mi vermez mi? Yaşayanlar deneyimleriniz anlatırsınız? lütfen :KK17:
Şuan bende icimdeki o korkuyla kk''ye girdim ki bu konuyla karşılaştım. Bende 4 haftalık hamileyim. Ultrasonda görünmesi için erken dedi. 2 hafta sonra tekrar gidcem. Ama içimde korku var. Acaba boş gebelik olabilr mi diye 😣

Yukarı Alt