Boşaniyorum hayatım tepe taklak oldu 😣

Buggsra19

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2020
27
13
25
Eşimin de evlenmeden önce kedileri vardı, benim de vardı o yüzden biz sorun yaşamadık. Çünkü evlat olarak görüyorduk ikimiz de onları, bizimle birlikte de yattıkları oluyor ikimiz de çok seviyoruz. Evlenmemizdeki neden de oydu, kediyi eve kabul etmeyen sorun çıkaran birisiyle ikimiz de yapamazdık. Sizin kendi hayat arkadaşınızla aranızdaki fark siz o canlıları "kedi" olarak görüyorsunuz, eşinizse "evlat" olarak. Kaç yıllık can dostunu kaybetmiş birisi gidip diğer evladında teselli bulmak istemiş. Birlikte içeride uyumuşlar. Siz bunu anlayabilseydiniz o kediyle beraber hep birlikte uyuyor olurdunuz emin olun. Farklı dünyalardaymışsınız bence.
Evet. Doğru sevenlere saygı gösterildiği kadar alerjisi olup rahatsız olanlara da saygı gösterilmelidir. Diğer can dostunda teselli bulmasinda da problem yok peki bende hayat arkadaşıydim neden evlendigimiz gece yanımda eşimle uyumak varken o içerde kedisi ile uyumayı tercih ediyor 🙂 zamanlama büyük yanlıs :)

mervecan

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2019
26
22
30
kedi evlat gibidir diğer hayvan dostlarımızda öyle..
kaldı ki ben hic(çocukluğum haric) kedi/köpek evlat edinmedim buna rağmen eşinizin ona düşkünlüğünü anlayabiliyorum o bir can sonuçta..
yeni gelin eviyle kedinin ne alakası var pembis eşyalarınız tuylense ne olacak çok mu zor temizlemek?..
k.bakmayin adam size baştan söylemiş yavrularını onları hazmedip evlenmeniz yada hic evlenmemeniz gerekti..
Helal olsun arkadaşım! Ne güzel söyledin be! Allahın iki emaneti mi battı gözünüze?

Kelebek2929

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2020
15
29
29
Arkadaşlar iyi geceler sürekli burda okuyorum kendimi motive etmek için birde benim konuma fikir verin lütfen... Temmuz ayında severek 7 aylık sevgililigin ardından evlendim 2.5 ay nişanlı kaldım ve eşim istanbulda ben Ankara'da yaşıyorum nişanlılık süresi boyunca 1 kere gelmedi telefon etme sıklığı 2 günde 1 ile sınırlıydı 2 tane kedisi vardı ben evde kedileri sevmediğimi çoğu kez gerek şakaya getirerek gerek ciddi belirttim fakat aldığım tepki hep olumsuz oldu.hayvan sevebilir herkes lafım yok fakat yeni gelin evi olacak her eşya yeni 2 tane kedi onları tüy içinde bırakacak yirtacak vs ki ben hayatımda evcil hayvan beslemiş insan değilim alışmam zor olacaktı.. daha biz evlenmeden düğünden 5 gün önce dişi kedi öldü eşim gömmus ama çok morali bozuk sanki düğünü olacak adam o değil neyse düğünumuzu yaptık salondan ayrıldık evimize gidecegiz artık ben gelinlik o damatlikla böyle boş tarla ağaçlık bı alana gittik arabadan in dedi anlamadım ilk fotoğraf cekinip geri gelicez dedi bı baktım telefonun ışıklarını yaktık kedi mezari arıyoruz gece 1de tabiki çok sinirlendim ve haliyle tepki gösterdim eve geldiğimizde küs girdik bana baya tavır yaptı normal evlilik gecemiz olmadi ertesi sabah uyandım eşim yanımda yok evin içinde aramaya kalktım baktım diğer erkek kediye sarılmış yatıyor anlayış göstermeye çalıştım ama fazla abartı geldi bunlar bana ilgi görmeyi bekledikçe benden dahada uzaklaştı sanki senelerdir evliyiz gibi davraniyordu. Beni ailemin yanina maddi sıkıntim var diye göndermeyip kediye 900 tlye yurtdışından iğne getirtiyordu.surekli ailesi ve kedisi oncelikti bunların çoğunu göz ardı ede ede 4 ay evli kalabildik en sonunda bir baska kadina ınstagram'dan mesaj attığını gördüm sonrasi kavga kıyamet bütün bunlara rağmen şu an beni istemeyen yalancı gösteren güvenmiyorum diyen kendisi oldu ayın sonunda boşanma davam var anlaşmalı bosanacagiz. Hergün rüyamda evimde goruyorum kendimi eşimi görüyorum bazen sesi kulağımda yankılanıyor herşeye rağmen çok sevmişim keşke böyle olmasaydı diyorum ama oluruda yok artık 😒 nasıl atlatılır bilmiyorum 😭😭
Bir insanı severseniz onun her şeyiyle sevmemiz gerekir. Onun değer verdiği şeylere değer vermek sevginin doğal bir sonucudur. Size göre basit bir kedi olabilir. Ama hayatı boyunca bir hayvanla bağ kuramamış insanlar hayvan sevgisini anlayamıyor. Şimdi diyeceksınız ben severim ederim. O is öyle değil bacım. Kediyle yasamak kolay degil evet ama kedileri seven ve onlarla bag kuran bir insanla evlenmeyi ya goze alacaktınız ya da hiç evlenmeyecektiniz. Bu bir kedi değil de oyuncak ayı bile olabilirdi. Mesele şu ki onun değer verdiği şeyleri benimsemek. Sonuçlarına katlanmak. Benim 10 yaşında kedim var. Zor zamanlarımda onla teselli buldum bana can dostu oldu. Ben evlendim ondan vazgeçmedim eşim sevmediği halde. Eğer vazgeçeydim değerlerimden ödün vermiş olurdum. Bugün kedisinden vazgeçen yarın başka şeyden vazgeçer. Sevgi tutarlılık ve devamlılık isteyen bir şey. Hayvanlarla bağ kuran insanlar daha duygusal ve hisleri gelişmiş olur ayrıca. Ama hatvan sevmeyene ne fayda. Keşke anlayabilseniz. O bir eşya değil duyguları hisleri olan bir canlı. Umarım tepkinizi bir kedi üzerinden göstermek yerine sevmeyi denersiniz. Çünkü sevginin üstesinden gelmeyeceği şey yoktur. Eğer severseniz tüyü bilmemnesi batmaz. Çocuğu olan insanlar bezinden hastalığından sorunlardan dolayı sevmekten vazgeçiyor mu? Sevince gözünüze olumsuz şeyler batmıyor. Eşini gercekten seven biri kedisiyle ve kendisiyle kıyas yapıp seçim yapmaya zorlamaz. Ben hep böyle düşündüm karşı taraf da kabullendi en önemlisi de idrak etti.

Son düzenleme:

vesikaliyarim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2014
5.682
9.447
40
Ya konuya yorum yapanlar siz iyimisiniz??
Eşini seven kedisinide severmiş, yok dostmuş...
Yaw adam karının biriyle öpücüklü kalpli mesajlaşmış...Burda şimdi kedi istemeyen konu sahibinde mi suç yani??

Konu sahibi sen de kendine gelsen diorum...Adam 1 kere bile nişanlıyken gelmemiş, 2 günde 1 kere arıyormuş...Bunlar sana nasıl normal geldi de evlendin? Adam normal değil ki evliliğinden ne hayır gelsin?
Biranonce kurtul ve hiç pişman olma adam bildiğin arıza...

Nergizolsun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2018
1.723
2.455
Arkadaşlar iyi geceler sürekli burda okuyorum kendimi motive etmek için birde benim konuma fikir verin lütfen... Temmuz ayında severek 7 aylık sevgililigin ardından evlendim 2.5 ay nişanlı kaldım ve eşim istanbulda ben Ankara'da yaşıyorum nişanlılık süresi boyunca 1 kere gelmedi telefon etme sıklığı 2 günde 1 ile sınırlıydı 2 tane kedisi vardı ben evde kedileri sevmediğimi çoğu kez gerek şakaya getirerek gerek ciddi belirttim fakat aldığım tepki hep olumsuz oldu.hayvan sevebilir herkes lafım yok fakat yeni gelin evi olacak her eşya yeni 2 tane kedi onları tüy içinde bırakacak yirtacak vs ki ben hayatımda evcil hayvan beslemiş insan değilim alışmam zor olacaktı.. daha biz evlenmeden düğünden 5 gün önce dişi kedi öldü eşim gömmus ama çok morali bozuk sanki düğünü olacak adam o değil neyse düğünumuzu yaptık salondan ayrıldık evimize gidecegiz artık ben gelinlik o damatlikla böyle boş tarla ağaçlık bı alana gittik arabadan in dedi anlamadım ilk fotoğraf cekinip geri gelicez dedi bı baktım telefonun ışıklarını yaktık kedi mezari arıyoruz gece 1de tabiki çok sinirlendim ve haliyle tepki gösterdim eve geldiğimizde küs girdik bana baya tavır yaptı normal evlilik gecemiz olmadi ertesi sabah uyandım eşim yanımda yok evin içinde aramaya kalktım baktım diğer erkek kediye sarılmış yatıyor anlayış göstermeye çalıştım ama fazla abartı geldi bunlar bana ilgi görmeyi bekledikçe benden dahada uzaklaştı sanki senelerdir evliyiz gibi davraniyordu. Beni ailemin yanina maddi sıkıntim var diye göndermeyip kediye 900 tlye yurtdışından iğne getirtiyordu.surekli ailesi ve kedisi oncelikti bunların çoğunu göz ardı ede ede 4 ay evli kalabildik en sonunda bir baska kadina ınstagram'dan mesaj attığını gördüm sonrasi kavga kıyamet bütün bunlara rağmen şu an beni istemeyen yalancı gösteren güvenmiyorum diyen kendisi oldu ayın sonunda boşanma davam var anlaşmalı bosanacagiz. Hergün rüyamda evimde goruyorum kendimi eşimi görüyorum bazen sesi kulağımda yankılanıyor herşeye rağmen çok sevmişim keşke böyle olmasaydı diyorum ama oluruda yok artık 😒 nasıl atlatılır bilmiyorum 😭😭
Benim de kedim var ama inanın evladım gibi.Evlenmeden önce olsaydı kedim sevmeyen bir insanla ilişkiye başlamayı düşünmezdim herhalde çünkü nasıl insan çocuğundan ayrılamazsa bende kedimi bırakamam.Kendimi eşinizin yerine koydum yıllarca aynı evde yaşadığı birini kaybetmiş gibi üzüntü yaşamıştır eminim.Sonra kendimi sizin yerinize koydum evlenmeden önce benim de kedim yoktu bende istemezdim herhalde hiç bir kedi ile yaşamadığım için.Yani birbirinize anlayışla yaklaşabilseydiniz keşke ama yaşamadığınız içinde bilemezdiniz.
Olaylar kediden doğru çıkmış ama kısa sürede epey büyümüş gibi.Şu anda bu şekilde düşünmemiz,hissetmeniz gayet normal.Binbir emekle kurulmuş bir yuva var ama belki çoğu hayalinizi gerçekleştiremediniz o yuvada.Bu durumda bu şekilde hissetmeseniz anormal olurdu bence.Ama inanın hepsi geçiyor,geçicek.Belki bundan 3-5 sene sonra Çok mutlu olup o zaman anlayacaksınız neden bu yollardan geçtiğinizi.Allahım içinize ferahlık versin her şerde bir hayır vardır diyip hayırlısını dileyin ve hiçbirşey için diretmeyin.

Gama kralice

Everything you can imagine is real. 🧚
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2019
1.291
14.696
bende kediseverim. Buarada eşinin sana asık oldugunu dusunmuyorum birine inat evlenmiş olmasın hayır sana deger verdiği tek an olmamış gibi. Bir tuhaf ani evlilik ani bosanma Ama demek istediğim evliliğin artık ciddi bir müessese olmasından çıkması. Yazık fazla zaman ve yıl bırıkımı olmadığı için unutman kolay olur gibi.

Asinaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2019
6
8
31
Birçok arkadaş saçmalamış.Hayvan seversiniz evet.Ama Allah insanı hayvandan üstün yaratmıştır.Yani ilk önce insandır önemli olan.Burada hanımefendi kediler yüzünden boşanmıyor.Zaten kabul etmiş tamam demiş.Adam eşiyle yatmak yerine kediyle yatıyor.Mümkün mü?Yav niye evlendin ki sen be adam.Kedi evlatsa zaten çocuk yapmaya gerek yok.E yatıp uyuduğun ve herşeyde öncelik verdiğin şey de kedi.E gerek yok bence.Kediyle kıysın nikahı bence daha mantıklı bir tane daha kedi alıp onu da evlat edinirler.Saçmalık.Çok doğru bir kara vermişsin arkadaşım.Bekara karı boşamak kolay demesin kimse.Bende boşuyorum çünkü.Bu tip insan sevgisinden yoksunlara zaman harcamaya gerek yok.Geçmiş olsun diyeyim şimdiden.

Karamellasepeti

Çok pati az insan çok huzur
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2017
5.011
9.658
Siz zaten her seyi yapmışsınız. Kedisiyle iyi anlaşmayı bile denemissiniz.fotograf cekimini erteleyeyim demişsiniz. Yani benim de dünya tatlisi bir köpeğim önceliğim hep onadır. Onu kabul etmeyeni ben de kabul etmem. Ama dengeyi sağlamak lazım ilk geceden sizinle uyumaması gecenin köründe kedi mezarı araması bunlar anormal. Morali bozuksa sizinle paylaşabilirdi ertesi gün mezarına beraber gidebilirdiniz. 900 tllik ilaç nornal kedinin sağlığı için. Ama param yok deyipte sizi ailenizin yanına göndermemesi anormal. İnanın hic parasi olmasa o ilacı alamazdı.

Son düzenleme:

Karamellasepeti

Çok pati az insan çok huzur
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2017
5.011
9.658
Birçok arkadaş saçmalamış.Hayvan seversiniz evet.Ama Allah insanı hayvandan üstün yaratmıştır.Yani ilk önce insandır önemli olan.Burada hanımefendi kediler yüzünden boşanmıyor.Zaten kabul etmiş tamam demiş.Adam eşiyle yatmak yerine kediyle yatıyor.Mümkün mü?Yav niye evlendin ki sen be adam.Kedi evlatsa zaten çocuk yapmaya gerek yok.E yatıp uyuduğun ve herşeyde öncelik verdiğin şey de kedi.E gerek yok bence.Kediyle kıysın nikahı bence daha mantıklı bir tane daha kedi alıp onu da evlat edinirler.Saçmalık.Çok doğru bir kara vermişsin arkadaşım.Bekara karı boşamak kolay demesin kimse.Bende boşuyorum çünkü.Bu tip insan sevgisinden yoksunlara zaman harcamaya gerek yok.Geçmiş olsun diyeyim şimdiden.
Hayvan diye alt sinif muamelesi yaptığınız canlar yalan söylemez,ihanet etmez. İnsana yoldaş canına canan olur. Allah öyle yaratti ama hayvanları insandan cok sevmeyin diye bir ayet mi var ? Saçmalamışsınız. Onlar da bizim evladımız

Damla_1234

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2019
270
469
Bende yeni boşandım cnm anlaşmalı senden tek farkım 2 çocuk ve 10 yıllık evlilik.alışcaksın.çocuklarla zor oluyor tabiki.ayrıca bi kadınla iletişime geçtiğini söylemişsin.bunu yapan ilerleyen yıllarda daha neler yapar.verdiğin varmış üzülme.demekki oda sana adapte olmamış çok seven biri kedisiyle vakit harcıycağına sana sevdirmenin yollarını arardı emininki sende severdin.neyse hiç üzülme çünkü çocuk gibi bir bağınız yok kolay olur iletişim halinde olmak daha zor heleki aldatılmış bir kadın olarak sesini duydukça tüylerim diken diken oluyor çocuklarls konuşuyor alıyor istemesemde görüyor duyuyorum ve bu durumdan hiç hoşlanmıyorum.brnim gibi yıllar sonra emeğine yanıp ah vah keşke diceğine bitirmişsin.sadece kedi meselesi olsaydı bu şekilde yazmazdım sana ama daha yeni evlisin neyin boşluğuna düştünde hemen başka birine yazma ihtiyacı duydun sosyal medyadan.dik dur senin halini gördükçe egosu şişer sanki özlüyor üzülüyor gibisin.kendini dışarı at arkadaşlarınla buluş aktiviteler yap cinemaya git falan krndinle ilgilrn

sweetgirlcandy

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
2 Ağustos 2013
3.098
4.265
Kedi meselesinden önce adam nişanlıyken belli etmiş kendini. 2 günde aramalar gelmemeler falan. Hiçte umrunuzda olmasın böyle biri

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 69 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 167 cm. Başlangıç Kilom :72 Kg. Şimdiki Kilom :70 Kg.

hayltkdn

Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2019
345
240
26
Size deger vermeyen sizin bi hicten sayan adamdan ayrilmakla en iyisini yapmissiniz col takdir ettim sizi krsilikli anlasmali bosanarakta daha fazla yipranmamis olursunuz karisina deger vermiyor kediye veridigi kadar tamam at demiyorum ama herseyin bi usulü vardir

vivamedusa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2018
1.747
2.337
adamın kurtulduğuna sevindim. kedi sevmiyor olabilrsin evlendi diye adam o kadar zamandır baktığı evladı gibi olmuş hayvanı sokağa mı atacaktı????

aysgulmr95

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2019
69
38
25
adamın kurtulduğuna sevindim. kedi sevmiyor olabilrsin evlendi diye adam o kadar zamandır baktığı evladı gibi olmuş hayvanı sokağa mı atacaktı????
Atsın demiyor bende kabullendim, ilgilendim diyor. Kedininki can da bu kadınınki değil mi. Adam evlenmiş kedisine bakmakla ne kadar yükümlüyse bu kadına bakmakla da o kadar yükümlü. Şu saçmalığı destekleyip durmayın artık ya. Bi de tam okumayı öğrenin kadın düzgünce açıklamış. Kedilere değer veriyor bana vermiyor demiş.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-12-2020

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 49 gün kaldı.

Hamileliğinizin bu haftası biterken bebeğinizin başının çevresi yaklaşık 9,5mm arttı. Bunun sebebi bebeğinizin beynindeki hızlı büyümedir. Eğer ödem ve şişlik probleminiz varsa 3. trimesterdan itibaren yüzüğünüzü çıkarabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

aysgulmr95

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2019
69
38
25
Evet. Doğru sevenlere saygı gösterildiği kadar alerjisi olup rahatsız olanlara da saygı gösterilmelidir. Diğer can dostunda teselli bulmasinda da problem yok peki bende hayat arkadaşıydim neden evlendigimiz gece yanımda eşimle uyumak varken o içerde kedisi ile uyumayı tercih ediyor 🙂 zamanlama büyük yanlıs :)
Siz takmayın bu saçma sapan sözde hayvanseverleri. Bunlar insanlardan çok hayvanlara değer verir. Hayvanları sevmeyen insanları da sevmez derler ama kendileri insan sevmez. Eşiniz için bir sürü fedakarlık yapmışsınız. Bende tüylü hayvanlara dokunamam hep uzaktan severim. Ama eşim sevince de hoşuma gider. Siz kedilere değil eşinize laf söylemişsiniz. Kedilere ne kadar bakmakla yükümlü ise size de bakmalıydı. Sizin hakkınıza girmiş. O kadar emek, masraf, sevgi... Hiç birini hak etmemiş. Başta sevginize yenik düşmüşsünüz belli ki. Allah yardımcınız olsun. Psikologa falan gidin en azından depresyon için yardımcı olur.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-12-2020

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 49 gün kaldı.

Hamileliğinizin bu haftası biterken bebeğinizin başının çevresi yaklaşık 9,5mm arttı. Bunun sebebi bebeğinizin beynindeki hızlı büyümedir. Eğer ödem ve şişlik probleminiz varsa 3. trimesterdan itibaren yüzüğünüzü çıkarabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Seffaf34

Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2019
500
895
Kedileri de köpekleri de çok severim ama uzaktan çünkü ciddi derecede alerjik astımım var. Bir eş kedi sevebilir evinde de isteyebilir ancak bu aşamadan nasıl boşanmaya gelinevilir, canınızı acıtmak istemem ama bu bahane olmuş, seven adam orta yol bulurdu. Aynı şekilde arkadasım var, hamile kalınca kedisini sahiplendirdi. Eminim makul orta yollar çözümler bulunabilinirdi.

Seffaf34

Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2019
500
895
Ben de boşandım ama bnmki biraz farklı oldu sanırım. Ben çok direttim yürüsün diye çok fazla yıprandım o yüzden bitince rahatladım hatta evden ayrıldıgıma GB rahatladım. Gözümden yaş bile akmadı.o kadar bunalmışım ki 2 bucuk senelik evlilikte mahkemeden cıkınca sanki orada yükünü bıraktım çıktım. İlk zamanlar evime hayallerime üzülüyorum ne biliyim cocugum olsun isterdim. Ama malum adamı düşününce ne hayalime ne eşyalarıma üzüldüm. 6 ay oldu inanki gecti. Sabır sabır diliyorum sana. Geçicek

TATOSH

yuvasina asik 🤲❤
Pro Üye
12 Haziran 2007
4.512
742
gececek canim sabret sonrasida oh bee iyi yapmisimmm diyeceksin..kedisi kadar kiymetin olmadigi bir evde omur harcamaya degmez ..Rabbim bundan sonra yuzunu guldursun..

Mayamherseyim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2020
49
32
26
Boşanan kadınlar gözüme çok güçlü ve cesaretli gelir, benimde ilk yıllarım sorunluydu başka kadınlarla mesajlarını yakaladım sensiz yapamam dedi yalvardı devam ettik boşanmaya cesaretim yokmuş o zamanlar, 3 yıl oldu bişeyini görmedim 2 yaşında kızım var ama başkalarıyla mesajlaştığı zaman vicdan azabından olsa gerek benle daha çok ilgiliydi 3 yıldır hizmetçi gibi hissediyorum kendimi çocuk için bir arada yaşayan anne baba modeli, boşanırsam nefes alamam elalem ne der düşünceleri var ama bazılarınında yazdığı gibi sanırım en güzel nefes o zaman alınıyor insan gibi değerli varlığın bu kadar değersiz olması kocalık yapmayan kocamın gözünde değerimin olmaması yıpratıcı