boşanma ve çocuk

axsxina

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2007
1.133
7
merhaba arkadaşlar,
bazılarınız hatırlarsınız, hamile iken boşanmaya karar verdim, inşallah iki duruşma sonra da boşanıcam, aslında benim ki bir dert değil, verdiğim kararın ne kadar da doğru olduğunu anladım, nasıl mı?:

30 yaşına yakın bir arkadaşım var, anne ve babasının arasında evlendiklerinden beri sorunlar var, baba anneye ve çocuklara şiddet uyguluyor, yaşı 30 a yakın olan arkadaşıma da... (1-2 yıl öncesine kadar)

uzun zamandır görüşemediğim arkadaşımla dertleşme imkanım oldu, arkadaşım o kadar büyük sorunlar yaşamış ki bu huzursuzluk ve şiddet dolu ortamdan dolayı, çok ciddi sağlık problemleri olmuş, psikolojisi ciddi şekilde bozulmuş, şu anda evlilikten çok korkar durumda, evlilik lafı geçtiğinde tüyleri diken diken oluyor adeta, iyi evliliklerin de olduğundan emin ama cesaret edemiyor, kız kardeşi tamamen farklı, her canım cicim diyen erkeğe güvenir hale gelmiş beni seviyor diye, tamamen güvendiği erkeklerin gölgesinde mutlu sanıyormuş kendini bu yüzden erkeklerin biri gidiyor biri geliyor tabiri caizse...

arkadaşım psikolojik tedavi görmüş uzun süre, hem ruh hem beden sağlığı daha iyi durumda, kendine güveni gelmiş, babasının karşısında daha güçlü hissediyor kendisini ve şiddet uygulamasına müsade etmiyor artık, hikaye çok uzun ama özeti bu.

tüm bu yaşadıklarından sonra verdiğim karar için beni tebrik etti, çocuğu olan insanın çocuğum var diye hem kendine hem de yavrusuna eziyet ettirmemesi gerektiğini, sorunlu bir ailede sağlıklı bir çocuk yetiştirilemeyeceğini, eğer çocuğunu düşündüğü için bir kadın ayrılmıyorsa eşinden çocuğun geleceği için kendi eliyle daha büyük bir kötülük yaptığından bahsetti. Zaten biliyordum ve emindim kararımın doğru olduğundan ama yaşayan birinden duyunca daha da içime sindi, daha bir hafifledim.

benim durumumda olan yani hamile ya da çocuklu iken boşanmanın eşiğinde olan arkadaşlara sesleniyorum, yaşadıklarınızı ölçün tartın, kendiniz ve yavrunuz için en doğru kararı verin lütfen.

Mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum herkes için...
 

Tiryandafila

Çok ŞÜKÜR.
Pro Üye
6 Aralık 2009
5.586
1.111
Kararınızın arkasında bu kadar sağlam durabilmenize sevindim.
Aynen öyle , iyi gitmeyen bir evliliğin içinde o çocuklar tükenip gidiyor.
Ya tamamen nefret ediyorlar ya da sevgi açlığıyla herkese sarılıyorlar.
Rabbim bebeğinizle hayırlı ve güzel günler göstersin.
Rabbim yardımcınız olsun herzaman inş.
 

_WhitePearl_

Pamuk Prensesim...
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2008
6.897
611
Canım, seni bizim topickten hatırlıyorum (TEmmuz anneleri) .Ama bilmiyordum , eşinden baya sıkıntı yasamışsın okudum geçmişsini .Hakkında hayırlı olanı yapmışsın bence ..
 

axsxina

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2007
1.133
7
sağolun arkadaşlar, eğer çocuğum olmasaydı bir boşlukta olacaktım biliyorum, neden böyle oldu, niye benim başıma geldi diye isyan edecektim belki de, ama şimdi kuzucum var, o benim tesellim, evliliğimde yaşadığım sıkıntılara katlandığım için isyan etmediğim için belki de hiç haketmeyen insanlara haddin fazla katlandığım ve değer verdiğim için Rabbimin bir hediyesi canım kızım...
 

derya_06_17

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2010
69
1
Allah bundan sonraki yaşantınızda yardımcınız olacaktır,güzel günler var önünüzde.çocuğunuzla birlikte sağlıklı günler dilerim..
 

Mihriban

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2008
12.715
15
hakkınızda hayırlısı olsun canım
dayağın olduğu bir evde çocukların sağlıklı büyüyemeyeceği kesin zaten
yolun açık olsun
 

gulsum50

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2007
1.093
2
alla yardımcınız olsun
çok zor bir surum
ama kendine güvenen birine benziyorsunuz
umarım bundan sonra sizi hiç üzmezler kızınızla beraber mutlu ve huzurlu yaşars
 

axsxina

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2007
1.133
7
aminnnn arkadaşlar, Allah herkesi yuvasında mutlu huzurlu etsin.......
 

cicimmmm

havada aşk kokusu var:):)
Kayıtlı Üye
2 Mart 2010
286
3
doğru bir karar vermişsiniz sizi tebrik ediyorum anne ve babanın mutsuzluğu en çok çocukları etkiliyor bunu biricik yegenimden cok iyi biliyorum.benimde ablam 7 yıl çekti şimdi boşanıyor.
 
Son düzenleme:
Yukarı Alt