Boşanmada 7 yaş velayeti bir bakar mısınız?

Childgirlss

Sadece oğlunun vazgeçilmezi
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2017
1.528
691
Bu gün 2. Konum kusuruma bakmayın ama size ihtiyacım da var;

Hanımlar ben boşanıyorum bilenleriniz var manyağın TEK’i ile yıllardır mahvoldum; bir oğlum var 7 yaşında baba sırf nafaka ödemesin ve ilerde baba beni bırakmışsın diye duymasınmış oğlundan diye velayeti elimle vermem devlet versin çekişmeli olsun diyen bir baba .

Şimdi sorum şu daha önce de 5 dava gördük 3 kez açtım mahkeme 5 dava görüldü yani ama hep döndüm . Sonuç ancak netleşti bende nitekim ve bitiyor.

Sorum şu tecrübeli olanlar özellikle ; oğlum 7 yaşında nasıl işler süreç dava ben açtım ; ne kadar sürer İstanbul’da açıldı dava da ? Kaç celse sürer neler olur ? O da ben de boşanmak istiyoruz diyoruz ama çekişme sebebi velayet

turuncu_vosvos

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2019
566
672
Mahkemeler velayet öncelikle anneye veirrler. Eğer ki annenin çocuğa bakamayacak bir durumu varsa o zaman babaya verilir

Childgirlss

Sadece oğlunun vazgeçilmezi
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2017
1.528
691
Mahkemeler velayet öncelikle anneye veirrler. Eğer ki annenin çocuğa bakamayacak bir durumu varsa o zaman babaya verilir
Yok mesleğim var işimi ayarlamış olacağım o zamana kadar , güzel bir ev ve oğlumun odası var , her türlü rahat olacak yani bir de özel okula ya da proje okuluna veriyorum öyle yani ve velayeti de istiyorum ama baba da istiyor o da bakabilir vaziyette ama annesi yok babası ile yaşıyor

turuncu_vosvos

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2019
566
672
Yok mesleğim var işimi ayarlamış olacağım o zamana kadar , güzel bir ev ve oğlumun odası var , her türlü rahat olacak yani bir de özel okula ya da proje okuluna veriyorum öyle yani ve velayeti de istiyorum ama baba da istiyor o da bakabilir vaziyette ama annesi yok babası ile yaşıyor
Bunu maddi açıdan demedim. Çocuk büyütmeye engel bı durum varsa annede mesela alkol uyuşturucu istismar gibi o zaman babaya veirrler

reynax

Canım oğlum
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2015
3.265
3.843
Baba calismiyor görünüyor ona verirler mi hic? Birde babası nafaka vs vermeyecek heralde cocuga peki ne yapacak

Began

Guru
Pro Üye
2 Mart 2012
18.457
35.514
Bende süreci tam bilenler için açtım işte konuyu
Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, verdiği emsal kararla velayet davalarını yeni bir boyuta taşıdı. Kurul, idrak gücüne sahibi 8 yaş ve üstü çocukların kendisini ifade edebileceğini, velayet davasında çocuğa fikri sorulması gerektiğine hükmetti. Kararla birlikte; mahkemeler velayet davalarında karar vermeden önce çocuğa "Anneni mi, babanı mı istiyorsun" sorusunu yöneltecek.

Muhtemelen velayeti size verilir.

Yukarı Alt