Boşanmayı düşünüyorum

guelfem

Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2019
202
369
önceleri konuşurdum onu bir kenera çekip uzun ızun anlatırdım sorardım anlatırıdım sonra çagırsamda gelmedi sorunca daha beter tribe girdi ben de hiç üstüne gitmiyorum benim fransızcam bana yetiyor işlerimi kendim görrüm ama çok iyi değil çok istedim iş bılmayı burda çok uğraştım bir kaçtane kursa gittim uzun süreli olmadı öyle işte

Bizim akrabalarda Fransada yaşıyor. Tüm gelinlerini türkiyeden getirdiler, köyde yaşıyorlardı. Fransızca çok kolay diyorlar. Hemen öğrendiler ve evde büyük küçük yaşlısı hep fransızca konuşuyorlar 😅 ben de şaşırıp duruyorum.

smoothcriminal

Ah biçare gönlüm..Devasını bir tek Hakk'ta arar.
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2010
311
284
mesafeliyim zaten ama sıkıldım ortada hiç bi sebeb yok ya bide en küçük bir şeyde kapıyı gösteriyorya çıkıp gitmek istiyorum git demek bu kadar kolay olmamalı değersiz hissediyorum
Yerden göğe kadar haklısın. Belki ben senin kaldigin kadar dayanamazdım

combine

Guru
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2009
1.355
612
bence türkiyeye gelmek son düşünceniz olsun...Fransa da yaşayan tanıdıklarım var orada devlet küçük bebekken kreşlere alıyor...ve çocuk parası veriyor...burada okul bitireceksiniz de işe gireceksiniz... çook zor işler...üniversite mezunları üç kuruşa çalışıyorlar...çocuğunuza bakacak insan var mı burada....ayrıca kocanız sizi göndereceğini söylediğinde kesin bir dille asla gitmeyeceğinizi söyleyin...hazır sosyal olanakları yüksek bir ülkedeyken sırf kocanıza kızıyorsunuz diye kendinizi doldurup zoru seçmeyin...kocanızı kaale almadan orada kendinizi geliştirin ve olmuyorsa boşanıp hayatınızı orada kurun....

nilsutoprak

Geçip giden zamanları bir yerlerde bulsam ;)
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2014
407
184
bence türkiyeye gelmek son düşünceniz olsun...Fransa da yaşayan tanıdıklarım var orada devlet küçük bebekken kreşlere alıyor...ve çocuk parası veriyor...burada okul bitireceksiniz de işe gireceksiniz... çook zor işler...üniversite mezunları üç kuruşa çalışıyorlar...çocuğunuza bakacak insan var mı burada....ayrıca kocanız sizi göndereceğini söylediğinde kesin bir dille asla gitmeyeceğinizi söyleyin...hazır sosyal olanakları yüksek bir ülkedeyken sırf kocanıza kızıyorsunuz diye kendinizi doldurup zoru seçmeyin...kocanızı kaale almadan orada kendinizi geliştirin ve olmuyorsa boşanıp hayatınızı orada kurun....
bilmiyorum mantıklı tabi

nilsutoprak

Geçip giden zamanları bir yerlerde bulsam ;)
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2014
407
184
Bizim akrabalarda Fransada yaşıyor. Tüm gelinlerini türkiyeden getirdiler, köyde yaşıyorlardı. Fransızca çok kolay diyorlar. Hemen öğrendiler ve evde büyük küçük yaşlısı hep fransızca konuşuyorlar 😅 ben de şaşırıp duruyorum.
evde herkezin fransızca konuşmsı yeni gelen için çok büyük avantaj ama dışardan bilmyen biri için herkes güzel konuşuyor

Yukarı Alt