Boşanmayı düşünüyorum

Dunyayigeziyorum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2018
55
85
Eger ki ben sizin yerinizde olsaydim, bana bilet almaya kalkan adamin yaninda 5 dakika durmazdim... Ama bence sakin Turkiye'ye donmeye kalmayin... Orda Devletin Kres vb imkanlarindan yararlanmaya bakin... Orda kurun hayatinizi... Mutlaka bir is bulursunuz... Turkiye'de universite mezunlari bile issizken ben sizin duzgun bir is bulabileceginize ihtimal vermiyorum... Hadi buldunuz iyi kotu birsey diyelim; aldiginiz asgari ucretle kira mi odeyeceksiniz, karninizi mi doyuracaksiniz, cocugunuza guzel bir gelecek mi hazirlayacaksiniz... Fransa'dan ayrilmayin... Ama o adami da kapinin onune koyun...

guelfem

Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2019
202
369
evde herkezin fransızca konuşmsı yeni gelen için çok büyük avantaj ama dışardan bilmyen biri için herkes güzel konuşuyor
Benim yengem Fransa’da okudu ve Almanya’ya geldi. O da konuştuğu için gelenlerin fransızcasının iyi olduğunu biliyoruz. Bu arada her dilde konuşmak ve yazmak farklıdır. Belki de konuşabiliyorlardır ama misal yazmada iyi değillerdir bilemem ama evet fransızca zordur, özellikle makalelerde kullanılan upuzun yazılan fransızca cümleler kabus gibidir 😁 ne yapıp edip fransızcayı öğrenin. Ben de misal korece harflerini asla öğrenemem diyordum, hatta bundan bir kaç sene önce çok zorlandım. Bu sene ne hikmetse öğrendim ve ne kadar kolaymış dedim. Kendinize inanın, en önemlisi bu. Öğreneceğinize inanmanız lazım. Demesi kolay biliyorum, ama hayatta ne kolayki?

Sourlife

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2016
717
955
aklımda sadece gitmek var ama küçücük çocukla birde anmem sinir hastası ona birkez aramız bozuk dedim biri ölmüş gibi etkilendi ya yalnızım birini arayıpta yardım isteyemiyorum . ablamlar duysa zaten el birliğiyle durdurmaya çalışır ya ben düzenimi kurana kadar kimse bilmesin istiyorum. ne iş yapıcam boşanınca nafaka alırmıyım o zamana kadar ne iş yapıcam çocuklamı gidicem çocuğa kim bakıcak yalnız gitsem çocuğu bıraktı gitti olucak ya beynimde bin tane soru var ama sığamıyorum kendi içime birde hemen ev bulurmuyum
Çocuğunuzu bırakıp türkiye' ye dönme ihtimalini düsünmeyin bile.
O daha bebek. Şu cümleyi kurmaniz bile bir anne olarak içimi acıttı.
Gerekirse o huysuz kocayı çekmeye devam edin, kendinizi degersiz hissedin bir ömür boyu ama yavrunuzu terk etmeyin.

Ysmnzgr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2015
1.729
1.425
Peki geceleri nereye gitmis esiniz bende onu merak ettim?
Dondurma yemeye gidicez dayimla demis ama adam evdeymis...
Sonraki gecelerde gec gelmis..
Nerdeymis hic sormadiniz mi?
Inanilmaz kopuk bir iliskiniz var.

nilsutoprak

Geçip giden zamanları bir yerlerde bulsam ;)
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2014
407
184
Çocuğunuzu bırakıp türkiye' ye dönme ihtimalini düsünmeyin bile.
O daha bebek. Şu cümleyi kurmaniz bile bir anne olarak içimi acıttı.
Gerekirse o huysuz kocayı çekmeye devam edin, kendinizi degersiz hissedin bir ömür boyu ama yavrunuzu terk etmeyin.
terketmek değil asla öyle düşünmedin kısa bir süreligine diye yazmıştım ama zaten vaz geçtim burdan iş bulmaya çalışacağım .

nilsutoprak

Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2014
407
184
Benim yengem Fransa’da okudu ve Almanya’ya geldi. O da konuştuğu için gelenlerin fransızcasının iyi olduğunu biliyoruz. Bu arada her dilde konuşmak ve yazmak farklıdır. Belki de konuşabiliyorlardır ama misal yazmada iyi değillerdir bilemem ama evet fransızca zordur, özellikle makalelerde kullanılan upuzun yazılan fransızca cümleler kabus gibidir 😁 ne yapıp edip fransızcayı öğrenin. Ben de misal korece harflerini asla öğrenemem diyordum, hatta bundan bir kaç sene önce çok zorlandım. Bu sene ne hikmetse öğrendim ve ne kadar kolaymış dedim. Kendinize inanın, en önemlisi bu. Öğreneceğinize inanmanız lazım. Demesi kolay biliyorum, ama hayatta ne kolayki?
evet ,ögrenene kadar herşey zor .benim çok çalışmam. lazımda hele bi çocuk okula başlasın, güzel zamanım olacak şimdi bütün gün ayağıma dolanıyo, evin işini zor yapıyorum .

maviyesiltuna

hep tatlı yoktur hayatta tuzlu ve ekşi vardır.
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2014
3.370
2.025
ne iş yapabilirim bilmiyoru liseyi ikinci sınıfta bıraktım biraz fransızcam var hiç çalışmadım ki burda bi kursa gitmiştim twzgahtarlık kasiyerlik filan yapabilirim kendimi geliştirmem lazım liseyi dışardan bitirip meslek ögrenmem lazım
Sen zaten söyledin diyeceğimi şimdi bırakıp gitmeyi düşünme önce kendini geliştirip iş sahini olup birikim yapıp ayrılırsın emin ol ki bu zamanda değişecektir sana ters köşe yapmaya çalışacaktır dikkatli ol

bil ge

» İşleyen demir ışıldar
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2019
282
436
bir aydır değil her kavgada arya sıkıştırıyor 11 yıllık evliyiz
Arkadaş 1 in yanına nokta koymuş , yani 1 ay değil, birinci ay anlamına geliyor (nokta koymak)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-12-2019

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 104 gün kaldı.

Bebeğinizin açılmaya başlayan burun delikleri, periyodik nefes alıp verme kas hareketleri yaparak doğumdan sonra nefes almaya hazırlanıyor. Bu nefes alıp verme hareketleri akciğerin gelişimini teşvik eder ve ultrason görüntülenmesinde tespit edilebilir. Bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık 23 cm civarında ve bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 700-800 gr. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

nilsutoprak

Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2014
407
184
Peki geceleri nereye gitmis esiniz bende onu merak ettim?
Dondurma yemeye gidicez dayimla demis ama adam evdeymis...
Sonraki gecelerde gec gelmis..
Nerdeymis hic sormadiniz mi?
Inanilmaz kopuk bir iliskiniz var.
yok dayısı evde değildi, telde bize yalan söyledi sanki bilmiyormuşuz gibi.sanki çok önemli bişi yaptılarda asla duymamam lazımmış gibi onada sinir oldum .beni kendi akrabaları önünde küçük düşürdü gibi geldi
ona sormadım ama çevremden ögrendim komşuyla çıkmış adamın dağ evi varmış orda .eylenmişler .
birinde eniştemle dolaşmış sık sık ta annemin yanına gitmiş yemek yemiş orda çay içmiş flan annem anlattı ordanda eniştesinin kahvesine

Yukarı Alt