Boyun Fıtığı Ameliyatı

kesenmakas

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2014
1.087
910
Merhaba hanımlar,
Uzun zamandır süren ağrıların ardından doktora gittim ve çekilen Mr sonucunda boyun fıtığımın patladığını ve tek çarenin acilen ameliyat olduğu söylendi.
Muayene için gittiğim doktor haricinde bir Fizyoterapist bir radyoloji uzmanı ve başka bir beyin cerrahı da aynı yorumu yaptı.
Gittiğim doktora ameliyatın riski nedir diye sordum her ameliyatta olduğu kadardır dedi. Olmasam dedim, her an felç riskin var dedi. Beynimden vurulmuş gibiyim. Saatlerdir ağlıyorum. Hem ağrıdan hem korkudan.
Ailem hemen ameliyat olma dedi, zaten bir kaç doktora daha gideceğim ama hissettiklerimi anlatmak çok zor. Korku sadece. Daha 34 yaşındayım. Bebek için tedavi oluyorum bir kaç aya tüp bebek tedavisine başlayacaktım. Çok büyük bir hayal kırıklığı var şu an. Ameliyatın riski, ameliyat olmamanın riski, ameliyat olup sağlığa kavuşamama riski,bebek tedavisinin gecikmesi ve yaşımın iyice geçmesi riski....
Ne iyi gelir bana bilmiyorum, dua belki.

Angelo bianco

Hava güzel ,kuşlar uçuyor
Pro Üye
14 Mayıs 2010
12.971
13.166
En basit operasyonda bile risk vardir ,kafani rahat tutmaktan baska caren yok sagligin icin bu ameliyati olmalisin fizik tedaviyle gececek boyutu aşmış ki ameliyat demisler ol kurtul

nevbahar85

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2015
81
84
Allah yardımcınız olsun..başka doktorlara daha görünün insaallah sağlığınıza kavusursunuz ..

cockroach

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2013
30
3
Öncelikle gecmis olsun.Bende de yaklasik 2 senedir boyun fitigi var agrilarla yasantima devam ediyorum,fizik tedavi yetersiz.Annemde de mr sonucunda cikti gittigimiz ilk dr. ayni size soylenen gibi fitigin patladigini ve acilen ameliyat olmasini soyledi ama bana mantiksiz gelen şu oldu normalde boyun fitigi asiri bir agri yapiyor kendimden biliyorum eger patlamis olsa dayanilmaz olur,bunun uzerine acibadem hastanesine goturduk annemi ve dr. ayni seyleri soyledi fitik patlarsa duramazsin ve birak kendin gelmeyi ambulansla getirirler seni dedi.Uzun lafin kisasi bence bir kac dr a daha gorunun.

evrem35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2012
176
91
Ameliyat cozum olsa 1 dakika durmazdim.benim ki de patlamis ve sol kolum tutmamisti.kuru igne tedavisiyle duzeldi.Allah razi olsun doktorumdan.yasadiginiz yerde varda bir arastirin derim.cok sey kazanacaksiniz:KK66:

kesenmakas

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2014
1.087
910
Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım emin olun. Düşen yaşam kalitem, sürekli acılı yüz ifadem, kısıtlanmiş hareketlerim bir de yüzüme tokat gibi çarpan felç riski. yarın ve ertesi güne 2 ayrı Prof. dan randevu aldım bakalım eğer cevaplar aynı gelirse istanbulda bir hoca vardı yıllar önce annemin bel fıtığını ameliyatsız tedavi eden. Hayri Uzunoğlu diye ona ulaşmaya çalışıcam. burdan bilen çıkar mı acaba?
Konyada da uzman önerecek varsa o tavsiyeyi de dinlerim.
Hepinize Teşekkürler

Yukarı Alt