Brezilya Fönünden sonra kullanılması uygun olan şampuan ve saç kremleri...

mavikus

Kınalı Kuzuu :)
Pro Üye
24 Ekim 2009
1.372
38
Brezilya fönü ile alakalı her iki başlığada yazıyorum...

Kullandığımız Nude isimli şampuanın içinde sülfat olduğu ama bizim sülfatsız olduğunu ifade ettiğimizi ifade eden arkadaşlar var... Nude içeriğinde bulunan sulfoacetate ile Sodium Laureth Sulfate herhalde terim benzerliğinden ve kimya bilgisi eksikliğinden olsa gerek Sls'nin süslenmiş hali olduğu sanılıyorsada "sulfoacetate " Hindistan cevizi ve Hurma yağından üretilen cildi kurutmadan temizleyen, cilt ve kullanıcı dostu bir köpürme ajanıdır...

Sodium Lauryl Sulfoacetate is derived from coconut and palm oils; a safe skin friendly surfactant (foaming agent) for both skin and hair. This mild plant derived surfactant creates a rich, luxurious lather that effectively removes suface oil, dirt and bacteria, without stripping or drying sensitive skin. Sodium Lauryl Sulfoacetate is also hydrophillic, This meas it is attracted to water, which enables it to dissolve more readily in water. thus providing superior rinseablility.

Ayrıntılı bilgi için bkz Google "sulfoacetate"

Ben de bu konuya bakıyordum mesajına denk geldim. Sulfoacetate sülfattan epey farklı, sülfür ve acetat birleşince daha az zararlı ve daha iyi durulanabilen bir madde oluşturuyorlar

- bu arada hindistan cevizinden elde edilen tüm temizleyiciler o derece masum değil. sls nin kaynağı da hindistan cevizi-

KilicBaligi

✯✯✯ Albay ✯✯✯
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
2 Eylül 2007
14.904
8.015
Ben de bu konuya bakıyordum mesajına denk geldim. Sulfoacetate sülfattan epey farklı, sülfür ve acetat birleşince daha az zararlı ve daha iyi durulanabilen bir madde oluşturuyorlar

- bu arada hindistan cevizinden elde edilen tüm temizleyiciler o derece masum değil. sls nin kaynağı da hindistan cevizi-

Doğrudur canım maalesef ki cocoglucosid,disodium cocoamphodiacetate,cocamidopropyl betaine, sülfoacetate dahil hindistan cevizinden elde edilen hiç bir yüzey aktif maddesi masum değil, tek fark diğerlerine nazaran %40 daha az alerji riski oluşturması...

Bu arada sls tek başına hindistan cevizi yağından üretilmez, hindistan cevizi yağında bulunan yağ asidine sülfat ve sodyum eklenerek üretilir...

Aynı biçimde tuz türevleri de öyle, şampuanı tuzsuz diye alıyorsun içinden bilimum sodyum türevleri çıkıyor, ya buna tuzsuz demeyin yada milleti kandırmaya çalışmayın değil mi ama?

bizzatit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2012
62
1
bende brezilya fönü yok fakat nude alıp kullanmaya başladım. güzel, iyi, hoş çok beğendim ama benim saçlarımın dipleri yağlı uçları kuru. bu şampuan benim saçlarımı aşırı yağlandırdı.yani 24 saat dolmadan yağlanıyor. saçımın uçları kuru olduğu için nemlendirici özellikte olanı aldım. sanırım diğer seçeneklerden birini almalıyıdım. benim gibi saçı yağlı olupta nude ün diğer özellikteki şampuanlarından kullananlar var mı memnunlar mı? ya da doa dan bi şampuan mı alsam karar veremedim?

burcuelif

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2010
7
0
Kızlaaar size birşey sormam lazım.Ben fönü yaptıralı 2.5 ay falan oldu ama saçlarım artık düzleşmiyor.Kurutup düzleştirmeye çalıştığımda kabarıyor, ne kadar durularsam durulayım saçımda krem kalıyor.:KK43: Föne uygun krem ve şampuan kullandım (FİX marka) ama çok erken bozuldu anlamadım çok üzgünüm =((( Böyle bir sorunla karşılaşan var mı acaba varsa eski haline döndürebildi mi?? :2::2:

Btsmtc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2011
199
2
Kızlar su watsonsın meşhur ballı saç maskesini ve nude şampuan krem falan alabileceğim site varmıdır??
yakınımdaki kozmetikcilerde yok çünkü hiçbiri watsonsta yakın değil :KK15:

princessgrace

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2012
31
0
Kızlar sizlerle deneyimlerimi paylaşayım =D Yaklaşık bir ay önce brezilya fönü yaptırdım burada yazılanalrdan yola çıkarak Nude marka şampuan kullandım.İlk iki üç yıkamada çok memnun kaldım yumuşacık ve parlak yaptı saçlarımı çünkü.Ancak sonradan saçlarımda kepeklenme oldu ve saçlarımı kuruttu ne yazık ki =( Hatta ağırlaştırdı bile anlayacağınız bir tuhaf oldu zor düzleştiriyorum :KK43: Şampuanın yanında Fix marka saç kremi kullanıyorum ondan menunum sanırım onu kullanamsam Nude saçımı daha beter bir hale getirecekti.Bugünde Fix marka şampuan sipariş verdim.Umarım işe yararda saçlarım eski güzelliğine kavuşur.:KK43:

merhabalar, bende watsonstan nude şampuan ve saç kremini almıştım, ancak arkasındaki içindekiler bölümünü okuyunca sülfat ve sülfür içerdiğini gördüm, götürüp değiştirdim. benmi yanılıyorum acaba başka inceleyen varmı.
ben şampuan olarak valensey diye yılan yağlı marka kullanıyordum öncedende, saçımı hızlı uzatıyor diye, içinde sülfat yok, ona devam edicem ama saç kremi ne kullansam bilemedim. nudenin içindeki sülfatı görünce iyice çekindim. fix marka sipariş etmeyi düşünüyorum.

Bende bi ara Nude kullanmayı düşünüyodum. Ama burdan anlaşıldığı kadarıyla kimse memnun kalmamış kepeklenmeden tut saç dökülmesine kadar dert yanan var. Sağolun kızlaar bende bi ara deli gibi nude almayı düşünüyodum sayenizde vazgeçtim.

bende brezilya fönü yok fakat nude alıp kullanmaya başladım. güzel, iyi, hoş çok beğendim ama benim saçlarımın dipleri yağlı uçları kuru. bu şampuan benim saçlarımı aşırı yağlandırdı.yani 24 saat dolmadan yağlanıyor. saçımın uçları kuru olduğu için nemlendirici özellikte olanı aldım. sanırım diğer seçeneklerden birini almalıyıdım. benim gibi saçı yağlı olupta nude ün diğer özellikteki şampuanlarından kullananlar var mı memnunlar mı? ya da doa dan bi şampuan mı alsam karar veremedim?

Kızlar hepinize birden nudeyle ilgili kendı görusumu yazmak ıstedım.nude kokusu ve dokusu geregı guzel bır sampuan ve sac kremıydı.ancak ter bezlerı minimum calısan sacı yaglanmayan bır ınsan olarak saclarımı aşırı yaglandırdı ve agırlık yaptı. fön tutmuyordu o derece. saçlarımın eskı halını ozluyordum.
bıde son donemde içinde sulfat vs dedıler sogudum ondan . şuan doa nın son çıkan şampuanlarını ve sac kremlerını kulanıyorum tek kelımeyle muthiş.! yenılenmiş serisi harıka denemelısınız saclarınız eskısı gbı canlı hareketlı vede yumusak ve duz olacak. fix i ben ıyı duymadım kulanmadım ama pek onermıyorum.

keratınımı eskısehırden getırttım 1. sınıftı kendım yaptım. bu 2. keratınım.suan memnunum

benn önermiyorum brezilya fönü çonkü ne yaparsan yap saçlarn aşırı derecede yıpranıyor..
brezilya fönü yıpratır ama keratın yukleme asla

Kızlaaar size birşey sormam lazım.Ben fönü yaptıralı 2.5 ay falan oldu ama saçlarım artık düzleşmiyor.Kurutup düzleştirmeye çalıştığımda kabarıyor, ne kadar durularsam durulayım saçımda krem kalıyor.:KK43: Föne uygun krem ve şampuan kullandım (FİX marka) ama çok erken bozuldu anlamadım çok üzgünüm =((( Böyle bir sorunla karşılaşan var mı acaba varsa eski haline döndürebildi mi?? :2::2:

keratını nasıl uyguladın uygulattın blmıorum ama eskısehırdekı dıstrbtorden getırt ve ıyı oku yapılısını uygula sampuana gelınce doa dan şaşma.

Kızlar su watsonsın meşhur ballı saç maskesini ve nude şampuan krem falan alabileceğim site varmıdır??
yakınımdaki kozmetikcilerde yok çünkü hiçbiri watsonsta yakın değil :KK15:

watsonsun bende avakadolusu var cok memnunum.

princessgrace

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2012
31
0
kızlar 2. keratin deneyimi mi paylaşmak istiyorum sizinle. bundan 3 ay önce ilk keratinimi topluca kızlarla getirtip birbirimize uygulamıştık.

memnun kalmıştım ama sanırım kulandıgım şampuan ( nude) geregı saçım cabuk yaglanmıs agırlaşmıştı ve bu benı 20 gun sonra ıyıden ıyıye rahatsz etmeye baslamıstı. o donem doa da kulanıyordum ancak doa o sıralar serisini yenıleme aşamasındaydı. oda aşırı kepek yapmıştı herneyse bende saç rengımı açmaya karar verdım bu esnada dedım dınlensın bıraz
saçlarım kalın telli aşırı gür,kuru ve dalgalı normalde .
1 hafta önce eskısehırden dıstribütorunden 1. sınıf keratın getırttım 400 ml. kendım yaptım sacıma. çok zor oldu yalnız gozlerım yandı az kalsın boguluyordum nefesım tıkandı cunku havalar cok sıcak hava sırkülasyonu yoktu herneyse. babyliss ten aldıgım 230 luk duzlestrıcı ıle bırguzel duzlestrdım.

doa nın yenılenen serisinden sacıma uygun sampuanım ve kremımde geldı..

oldukca guzel bır urunmus yenılenmesı harıka olmus. şuan keratınımden de şampuanımdan da cok memnunum..
ilk keratınımde fön tutmuyordu agır bı goruntu vardı şimdi o yok
sankı saçlarıma sıhırlı bır el dokunmus gıbı canlı parlak yumusak ve düz..

tabi bu sıcakta denıze gırmemek havuza gırmemek sıkıntı boneyle gırıyorum anca..

keratın sac tonumu 1 ton açtı ozellıkle dıplerını halıyle dıplerım şuan belırgınleştı..

dıp boya bozmaz dedıler ancak korkuyorum,deneyımı bılgısı olan varsa bana yazabılır mı?

Son düzenleme:

Clariss

Blanca ♥
Pro Üye
13 Mayıs 2012
1.230
10
kızlar 2. keratin deneyimi mi paylaşmak istiyorum sizinle. bundan 3 ay önce ilk keratinimi topluca kızlarla getirtip birbirimize uygulamıştık.

memnun kalmıştım ama sanırım kulandıgım şampuan ( nude) geregı saçım cabuk yaglanmıs agırlaşmıştı ve bu benı 20 gun sonra ıyıden ıyıye rahatsz etmeye baslamıstı. o donem doa da kulanıyordum ancak doa o sıralar serisini yenıleme aşamasındaydı. oda aşırı kepek yapmıştı herneyse bende saç rengımı açmaya karar verdım bu esnada dedım dınlensın bıraz
1 hafta önce eskısehırden dıstribütorunden 1. sınıf keratın getırttım 400 ml. kendım yaptım sacıma. çok zor oldu yalnız gozlerım yandı az kalsın boguluyordum nefesım tıkandı cunku havalar cok sıcak hava sırkülasyonu yoktu herneyse. babyliss ten aldıgım 230 luk duzlestrıcı ıle bırguzel duzlestrdım.

oldukca guzel bır urunmus yenılenmesı harıka olmus. şuan keratınımden de şampuanımdan da cok memnunum..

tabi bu sıcakta denıze gırmemek havuza gırmemek sıkıntı boneyle gırıyorum anca..

keratın sac tonumu 1 ton açtı ozellıkle dıplerını halıyle dıplerım şuan belırgınleştı..

dıp boya bozmaz dedıler ancak korkuyorum,deneyımı bılgısı olan varsa bana yazabılır mı?

Dip boya kesinlikle bozuyor canım fönü. Çünkü ben 2 kez kuaförde yaptırdım , 1 kez de kendim brezilya fönü yaptım ve ne zaman sadece diplerine sürsem bile fönüm bozuldu.Yine dediğin gibi saç rengini bir hatta birkaç ton açıyor bu fön.

Ayrıca şu Doa'nın şampuan ve saç kremini ben de denemek istiyorum.Tavsiyen için teşekkürler.

Şu an Nude kullanıyorum hem nemlendirici hem de hacimlendirici olanı var. Nude saçlarımı yağlandırmıyor ama sanki bütün hacmini alıyor saçın. Basık , sönük duruyor.İçerisine argan yağı da kattım bilmiyorum ama saçlarım bu şampuanla çok cansız görünüyor.

Btsmtc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2011
199
2

eskısehır dıstribütörü dediğiniz hangisi anlamadım özelden yazabilirmisiniz.?
Doa marka şampuanı neredne bulabiliriz acaba?

Btsmtc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2011
199
2

Canım bende salı günü yıkadım saçlarımı ilk yapısa göre gayet iyi oldu walla çok büyük rahatlıkmışş :KK16:
Fakat bendede var o sorun jilet gibi dümdüz olsun istiyorum bende düzleştirim diyorum ama kabarıyor :KK1:
kehkülümü yamuk yapmısım mesela düzleşmiyor şmdi orası ama yumusak saçlarım vede düz o bile yetiyor insana :KK16:

princessgrace

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2012
31
0
Dip boya kesinlikle bozuyor canım fönü. Çünkü ben 2 kez kuaförde yaptırdım , 1 kez de kendim brezilya fönü yaptım ve ne zaman sadece diplerine sürsem bile fönüm bozuldu.Yine dediğin gibi saç rengini bir hatta birkaç ton açıyor bu fön.

Ayrıca şu Doa'nın şampuan ve saç kremini ben de denemek istiyorum.Tavsiyen için teşekkürler.

Şu an Nude kullanıyorum hem nemlendirici hem de hacimlendirici olanı var. Nude saçlarımı yağlandırmıyor ama sanki bütün hacmini alıyor saçın. Basık , sönük duruyor.İçerisine argan yağı da kattım bilmiyorum ama saçlarım bu şampuanla çok cansız görünüyor.

yaaa ciddi misin :KK43: ama benim saçlarım karamel ve diplerden kestane saçım geldi 3 cm ve ben dayanamıyorum kötü duruyor :KK43:

önlerine çok hafıf sureyım o halde ya :KK43: saç uçlarımı folyoyla sarıp oyle dıp yaparım bende.

nudeye gelınce aynen canım basık ve agır bır saç yapıyor doa ıse harıka

eskısehır dıstribütörü dediğiniz hangisi anlamadım özelden yazabilirmisiniz.?
Doa marka şampuanı neredne bulabiliriz acaba?

bnm msj hakkım henuz yok galıba yenı uyeyım ondan bı denıyım

Btsmtc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2011
199
2
yaaa ciddi misin :KK43: ama benim saçlarım karamel ve diplerden kestane saçım geldi 3 cm ve ben dayanamıyorum kötü duruyor :KK43:

önlerine çok hafıf sureyım o halde ya :KK43: saç uçlarımı folyoyla sarıp oyle dıp yaparım bende.

nudeye gelınce aynen canım basık ve agır bır saç yapıyor doa ıse harıka

bnm msj hakkım henuz yok galıba yenı uyeyım ondan bı denıyım

yok cnm en az 100 olması gerek msj atabilmen için neyse artık :)