• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
  1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
  2- Dirseğinize öksürün!
  3- Yüzünüze dokunmayın!
  4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
  5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
  5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Bronşit nasıl geçer

8tugce8

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2008
1.636
6
benim merak ettiğim öksürük azda olsa hep oluyor nekadar öksürürse korkmalıyız ide burun hep tıkalı
 

eliferdo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2010
1
0
sayın arkadaşlar siteye yeni üye oldum 10 aylık kızım var ama kızım alerjik bronşit oldu ama ilaç kullanıyoz hırıltısı bir türlü geçmiyo 15 günü geçti hava kullanıyo sizce ne yapmalıyım bilgilendirirseniz sevinirim:1no2:
 

cicekkk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2009
46
1
sayın arkadaşlar siteye yeni üye oldum 10 aylık kızım var ama kızım alerjik bronşit oldu ama ilaç kullanıyoz hırıltısı bir türlü geçmiyo 15 günü geçti hava kullanıyo sizce ne yapmalıyım bilgilendirirseniz sevinirim:1no2:
gecmis olsun canım benim kızımda 4.5 yasında bu kıs bizede alerjik astım bronsit tanısı konuldu. ben terlememesine dikkat ediyorum içi yünlü yada naylon karısımlı giysiler asla giydirmiyorum sabahları kahvaltıda limon sıkılmıs ıhlamur mutlaka veriyorum birde mevsimi suan değil ama geceden siyah turbun içini oyup icine bir kasık bal koyuyorum sabaha kadar bekletip ac karnına verdim hep bunu bazı doktorlarda tavsiye ediyorlar tamamen doğal. ayrıca bal zencefil tarcın herbirinden birer cay kasığı karıstırıp yine ac karnına verdim.bunlardan çok fayda gördüm ama en önemlisini terine çok dikkat etmek
 

nesrinduman

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2009
20
1
Arkadaslar yun atlet bronsitin 1 numarali tedavisidir.. Yun atlet giydirin ve evde uzerlik tohumu yakin bu dumanla evi tutsuleyin cocuk da solusun.. Benim kuzenim ve cok yakin arkadasimin cocugu bu yontemle iyilesti.. Hepinize gecmis olsun..
 

gazeldustubaglara

Popüler Üye
Pro Üye
10 Ocak 2012
10.435
2.195
oglum yazın temmuzda bronşit oldu ve epey agır atlattı hastanede yattık
6 tane iğne vuruldu
hava değişimden kaynaklandı

derken bir ay sonra yine yakalndı
bu sefer şuruplarla atlattık yine hava değişimiydi

be 2 hafta önce yine oldu
hava değişimi ile yine
3 tane iğne yedi düzeldi

doktorların yaptıgı iğne şurup ve ii bak demek

ii de bu hastalıgı geçirmek ve yaşamamk için n yapmak lazım
yaşayan anneler lütfen yardım
oglum 19 aylık
canım aynen senin durumundayım 19 aylık oğlum ar benimde..geçen kış bronşit oldu 2 gün yattık hastanede.. 3 tane serum yedi..ve taburcu olduktan sonrada 6 tane iğne ile iyileşti şükür.. ama bu bronşit biraz bakım ve dikkat gerektiriyor aynı soruyu sordum doktorumuza nasıl düzelir bu bronşit diye.. terletmemeye dikkat edeceksin dedi..ve inan canım önceden terlese pek önemsemezdim ama başa gelince anlıyo insan.. şimdi en ufak bi terlese hemen sırtına bez koyuyorum.. asla terli bbırakmıyorum...bu arada terledi diye hemen üzerini atletini değiştirmeye kalkma..çünkü terli iken hafiften bi titrese hemen başlıyo bronşit belirtileri.. sadece sırtına bez koy..teri kuruyunca bezi çıkar.. inan o kadar dikkat ediyorumki..eğer tekraralarsa bronşit kronik hale geçer dedi doktorumuz.. koruyacaksın dedi..hava değişimi çok doğru mümkünse bulunduğunuz yere yeterli derecede adapte olana kadar hava değişimi yaşatmayın.. buhar verin soğuk buhar makineleri var onun çok fayadasını görüyoruz biz.. önce kiralıyorduk şimdi satın aldık ve hafiften öksürmeye veya burnu akmaya başlasa bile hemen buhar veriyorum 15 dakka..düzeliyor.. çok makine kullandık canım seni çok anlıyorum ilaçlı nebulizatörler falan.. ventolin falan çok kullandık..ama sana tek tavsiyem sık sık hava değişimi yaşatma ve sakın terletme..terlerse de hemen değiştirme sırtına bez koy..allah yardımcın olsun canım..
 
Yukarı Alt