Bu ay gebelik bekleyen hatunlar gelin birlikte bekleyelim­čśÄ batlar─▒ alay─▒mmm

Elcindmla

Ge├žici Olarak Hesap Pasiftir !
├ťZG├ťN
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 Eyl├╝l 2018
73
12
Arkada┼člar test yapmadan ├Ânce birde sizlerin yorular─▒n─▒z─▒ alay─▒m bat 6 s─▒yd─▒ 1 g├╝n ge├žti ge├žen hafta lekelenme ve ka┼č─▒k a─čr─▒m vard─▒ ama ge├žmi┼čti. Bug├╝n hem g├╝n├╝m ge├žti hem de sa─č kas─▒─č─▒mdaki a─čr─▒ daha ┼čiddetli ┼ču an. Adet a─čr─▒m gibi de─čil ama ├žok a─čr─▒ yap─▒yor. En k─▒sa zamanda test yapacam ama neden b├Âyle oldu ki

Drkdrk

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
31 A─čustos 2018
1.160
1.560
Canim bnde gecen ay kimyasal gebelik yasadim bu ay ovulasyon la takip ettim 14.gunu olmasi gerekiyodu bugun 16.gun 2-3gun sildigimde cok cok az kahve leke gordum hala adet kanamasi yok acaba hamile olabilirmiyim­čĄĚÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 07-02-2020

Hamileli─čimin 39. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 10 g├╝n kald─▒.

Do─čumda hala lanugo (ge├žici t├╝yler) kalm─▒┼č ise bunlar bebe─čin omuzlar─▒, al─▒n ve boynu ├╝zerinde bulunur. Bir ├žok kad─▒n ger├žek do─čum kas─▒lmalar─▒n─▒, birikme, y├╝kselme, k─▒r─▒lma ve d├╝┼čme ┼čeklinde dalgalar olarak tan─▒mlar. Y├╝r├╝y├╝┼č do─čumu destelemek konusunda yard─▒mc─▒ olabilir.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 3200 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 50.7 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n

20Zeynaa

Annem gibi,anne olmak istiyorum!!!
Kay─▒tl─▒ ├ťye
29 Kas─▒m 2018
84
34
Arkada┼člar test yapmadan ├Ânce birde sizlerin yorular─▒n─▒z─▒ alay─▒m bat 6 s─▒yd─▒ 1 g├╝n ge├žti ge├žen hafta lekelenme ve ka┼č─▒k a─čr─▒m vard─▒ ama ge├žmi┼čti. Bug├╝n hem g├╝n├╝m ge├žti hem de sa─č kas─▒─č─▒mdaki a─čr─▒ daha ┼čiddetli ┼ču an. Adet a─čr─▒m gibi de─čil ama ├žok a─čr─▒ yap─▒yor. En k─▒sa zamanda test yapacam ama neden b├Âyle oldu ki
Cnm bence bi test yap adette gecikmi┼č zaten ├ž─▒kar

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 09-07-2020

Hamileli─čimin 17. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 163 g├╝n kald─▒.

├ľn├╝m├╝zdeki 2 hafta i├žinde bebe─činizin geli┼čimi aminosentez veya AFP (alfa feto protein) tarama testi ile de─čerlendirilebilir. Bu iki test ayr─▒ca do─čum kusurlar─▒n─▒ incelemek i├žin de kullan─▒l─▒r. E─čer AFP d├╝zeyi y├╝ksek ├ž─▒karsa, akabinde amniyosentez tavsiye edilir. AFP annenin kan─▒na yap─▒lan bir testdir. Amniyosentezde ise, kar─▒n ve rahim duvar─▒ndan bir i─čne sokularak amniyotik s─▒v─▒dan ├Ârnek al─▒n─▒r ve bu amniyotik s─▒v─▒ ├Ârne─či test edilir. Anneler hamilelik boyunca s─▒rt a─čr─▒lar─▒ ├žekebilirler. Hamilelik i├žin tasarlanm─▒┼č kemerlerden kullanabilirsiniz.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 150 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 13.1 cm. (Ba┼čtan Popoya)

ece_hatun1

15.09.2018 ­čĄÁ­čĹ░
Kay─▒tl─▒ ├ťye
27 Ocak 2019
237
78
Arkada┼člar bir┼čey sormak istiyorum sizlere... d├╝n ak┼čam az bir┼čey adet sanc─▒s─▒ gibi sancim oldu sabah kahverengi ak─▒nt─▒lar─▒m oldu ama bu hep b├Âyle oldu 10 g├╝n boyunca.. sanc─▒m var adet olam─▒yorum.. ├žok rahatsizim kasiklarim mahvediyor beni kramp giriyor, kasiliyor, batiyor ├žok a─čr─▒m oluyor adetliyken ├žekilen sanci da oluyor.. d├╝n teste yaptim bir┼čey ├ž─▒kmad─▒ neden b├Âyle oluyor olabilir.. bir de unutmadan diyeyim sinirlenince sanki adet olacak gibiyim sanci giriyor hareket etsem i├žimden bir┼čey dusecekmis gibi oluyorum...

morpella

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Nisan 2018
151
48
k─▒zlar bi sorum olacak reglimin 6. g├╝n├╝ hi├žbir zaman 6. g├╝n├╝mde kanamam olmazd─▒ en fazla 4 g├╝n s├╝rer ama bu d├Ânem hala kanamam var d├╝n ve bir ├Ânceki g├╝n yoktu neden ┼čimdi geldi anlamad─▒m ­čś│­čĄö

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 10-03-2020

Hamileli─čimin 34. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 42 g├╝n kald─▒.

E─čer bebe─činiz bug├╝n do─čarsa sadece rahminizden d─▒┼č d├╝nyaya etkin bir ge├ži┼č yapabilir durumda olmayacak ayn─▒ zamanda hastal─▒klara kar┼č─▒ diren├ž g├Âsterebilecektir. Bug├╝n hamileli─činizin 8. ay─▒ bitiyor. Hamilelik s├╝recinizde son d├╝zl├╝─če girdiniz. Bol miktarda su i├žmeniz, ├Âdem ve ┼či┼čliklere kar┼č─▒ size yararl─▒ olacakt─▒r.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 2200 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 45.1 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

Yukar─▒ Alt