bu da dert mi demeyin lütfen :(

Kocayaslisiskodunya

Who are you when no one's watching?
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2016
670
567
Biliyorum konumu okuyan bir çok kişi bana kızacak ama son zamanlarda tek derdim bu.. kilo alamıyorum ve gittikte zayıflıyorum:KK43:(
Garip gelebilir ama ben kiloyu seviyorum yanaklarım dolgun olsun istiyorum kollarıma dokununca dolgunluk hissetmek istiyorum:KK43:
Çok çok hafif bi antidepresana başladım, yan etkilerinde iştah kaybı vardı ama bu kadar olacağını düşünmemiştim. Sabah uyanıyorum akşama kadar bişey yemesem acıkmıyorum tokmuşum gibi geliyor.
Önceye göre porsiyonlarım azaldı, önceden iştahla iki tabak yediğim yemeği bile zor bitiriyorum.
Boyum 160 kilom bu aralar 50. Tartıya çıkmaya korkuyorum yine kilo vermişimdir diye.
Görenlerin aaa neden böyle zayıfladın noldu sana demelerinden bıktımmm.
Yüzün küçücük kalmış yemek yemiyomusun sen diye tepki vermeleri gerçekten çok üzüyor beni.
Biliyorum kilo vermeye çalışan çok insan var ama inanın bende zayıflamışsın dedikleri zaman çok üzülüyorum.
İştahlı olsam her şeyden bol bol yesem ne güzel, hemen acıksam ağzım boş durmasa keşke..
İki ay boyunca kan ilacı kullandım şu meşhur kırmızı olandan. Yine fayda etmedi. Ara ara d vitamini de alıyorum. Ama ben iştahım açılsın istiyorum. Doktora gitmeden evde yapabileceğim şeyler var mı?

dystopian

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2012
167
239
160 boya 50 cm çok ideal bir kilo. Benim boyum 158 ve 50 kiloyum. İki kilo alacağım diye ödüm kopuyor. Bu boya bu kiloyla zayıf görünmezsiniz aslında.

Her neyse, konu bu değil. Normal kilom bu ve bundan rahatsızım deseniz sizi kesin topa tutarlardı. :KK70:

Ama bu şekilde hızlı bir kilo kaybınız varsa kaynağını mutlaka araştırın.

Antidepresandan olduğunu düşünüyorsanız doktorunuzla görüşüp değiştirin.

Eşim birkaç ay önce hızla çok kilo kaybetti mesela, adamın hipertiroidi varmış onu öğrendik. İlaç kullandı, verdiği kiloları geri aldı.

Bir dahiliye uzmanına gidip bütün kan değerlerinize detaylıca baktırın. Yapabileceğiniz en mantıklı şey bu. Bir sorun çıkmazsa güzel bir diyet ve spor programıyla kilo alırsınız.

ladylena

Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2019
310
287
1.60 boya en fazla 55 kilo olmalısınız zaten fazlasıda sağlıksız şu anki kilonuz boyunuza görede normal sayılır. Yapmanız gereken şey kilo almaya çalışmaktan ziyade kilo vermemeye çalışmak. Bunuda önce doktora gidip sağlığınız hakkında bilgi sahibi olarak, düzenli beslenerek yapabilirsiniz

Ask-Erim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2016
816
875
Dr söyle cnm ilacini degistirsin istah acanlarda var cünkü
seni anliyorum zayiflik gercekten zayiflik insan küçuk hissediyor kendini hele birde miyonsa benim gibi, 45.5 oldugum gunleri hatirlamak bile istemiyorum
Suan 29 haftalik hamileyim ve yeni 58 olabildim bende 158 im bu kilo gayet iyi benim icin versemsem tabi
Takintilarin varsa once bunlardan kurtul alsanda verirsin cunku bende oyleydim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-11-2019

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 68 gün kaldı.

Bebeğinizin doğuma kadar olan süredeki boyunun uzaması ve kilo alması artık daha yavaş. Yavaşlamış olsada bebeğiniz bu ay yaklaşık 800-900 gr. arasında ağırlaşacak. Artık bebeğinizin beyni o kadar karmaşık ve gelişmiş bir yapıda ki, eğer bebeğiniz bugün doğsa, görebilir, duyabilir, hatırlayabilir ve öğrenebilir. Bebeğinizin tekmeleri artık daha güçlü ve daha enerjik.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt