Bu evlilik bitmeli mi?

Cakiltasinsm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2018
2.933
2.937
28
Piskolok bıle adamı ıstemedıyse demekkı yaptıklarını kabul etmıyor kendını hep uste cıkarıyor boyle bı adamla ugrasmak zor. Cocugunuz yok meslegınız var aılenız destekcınız 5 yılınız gıtmıs daha fazla neden zamanınız gıtsınkı. Sevıyor olabılırsınız ama mutluda degılsınoz kımse sevdıgı adamdan ayrı kaldıgı ıcın ölmez en fazla uc bes gun uzulur aglarsınız. Zaten bosanma durumunda cırkınlesecegı ıcın ozmanda gercek yuzunu gorunce sogursunuz yada duzelır bılemıyorum denemekte fayda var bence

Annefrank

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2018
336
426
33
Merhaba kızlar
5 yıllık evliyim ve bu evliliğin sonu ne olmalı onu bilmiyorum.Sizin fikirlerinize çok ihtiyacım var.
Eşimle aile dostlarinin yardimiyla tanistik ve evlendik.İkimizde memuruz.Sorunumuz ise ilk baslarda annesi idi.Annesi esimi babasiz buyutmus,onu oglu degilde kocasi gibi gormus ve 30 yıl böyle yaşamışlar.Biz evlenincede beni yok sayip yine ayni hayati devam ettirmeye calisti.Benim evimde beni yönetmeye,ezmeye calisti,bizimle birlikte yasamak istedi.Ve esimle kavgalarimiz basladi.iki kere ayrilmaya ciktim.Son kavgada kayinvalidemin bizi ayirmak icin evime büyü yaptirdigi ortaya cikti bosanma davasini actigim halde vazgectim davadan ve bir kez daha denemeye karar verdim.Bu asamada ailem arkadaslarim hep yanimdaydi.Yaşadiklarimi anlattigimda herkes bana hak verdi esimin abileri bile.Kayinvalidemin 6 tane cocugu var ama hepsi kacmis baska sehirlerde yasiyorlar.Eger orada kalirsak bizi eslerimizden bosatir bu annemiz diyorlar.Ben sadece bayramlarda gorusuyorum.Ama esimi duygu sömürüsü ile sürekli bana karsi dolduruyor.Esim annesinin bu yalnizligini sorumlusu benmişim gibi davraniyor bana ve icten ice ofkeleniyor bana hissesiyorum.
Gelgelelim eşime,
İyiyken cok iyi ,kötüyken cok kötü.Para,yeme-icme,gezme konusunda cok iyi.istedigim herseyi yapmaya çalisir.Ama annesi yüzunden bana ve aileme karsi gecmeyen ve ara ara kendini gosteren bi nefreti var. Çok kotu bi siniri ve kontrol edemedigi bi öfkesi var.sinirliyken gozu hicbiseyi gormez bagirmalar,hakaretler,küfürler,bikac kerede uzerime yurudu ve vurdu bana.siniri gecince gelip ozur diler.ama ben kabul etmedim agladi yetistirme tarzi boyle annemden biz boyle gorduk herkese herseye karsi bi ofkemiz var ve ne yaptigimi hatirlamiyorum bile dedi.Psikologa gitmeyi kabul etti ama onlarda da sorun yasadi 3 psikolog degistirdik ve bitanesi esimle terapiyi devam ettirmek istemedi sen neden bosanmıyorsun bu adamdan dedi bana. Baska bi psikolog 2 tane ilac verdi 8 ay kullandi ama suan ne ilaca ne de psikologa devam etmek istiyor.
Esimden dolayi cocugumuz da olmuyor ve belki de hic cocuk sahibi olamiyacagiz.
Simdi be ne yapmaliyim?
Bu adamin beni sevdigini biliyorum ama cok sorunlu ve bozuk bi psikolojisi var.
Bende esimi cok seviyorum ama artik gercekten cok yoruldum.Benim arkadaslarim ikinci cocuklarinin dogumunu beklerken ben bunlarla ugrasmaktan gercekten bunaldim.Artik yaptigim hicbirsey bana tat vermiyor gibi hissediyorum.
Bi yandan da bosanmak istemiyorum cunku gercekten esimi seviyorum.Onun yaşadıgi hayati ben yasasaydim nasil olurdum diye de dusunuyorum
Lutfen bana bi yol gosterin

Eşin kendi psikolojisinin sorunlu olduğunu kabullenmedikçe ve tedavi olmayı reddettikçe
Böyle böyle bir gün o sevgin de bitecek

Boleyn Kizi

Lütfen Alıntı Yapmayın🤚
Pro Üye
14 Ekim 2016
5.165
28.494
Ananın ağzına bakmak ne zamandır psikolojik bir hastalık oldu. Bahaneye gel.

Kandırıyor seni.

Anacıyım diyemiyor da hastayım diyor.

Madem ki hastasın neden iyice tedavi olup kurtulmaya çalışmıyorsun? Diye sordun mu hiç...

3 tane doktorun 3ü de sorunlu ama eşin sorunsuz öyle mi?

Eşin sorunlu bir adam. Hasta filan değil. Huysuz. Geçimsiz. Anacı.

Keske bunların bir tedavisi olsa. Ama yok.

Ugraşmak uzun vadede çok yıpratır insanı. Bilemiyorum. Iyice düşün taşın.

Yabanelma

Guru
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2018
10.332
56.568
Eşinizin sizi sevdiğini zannediyorsunuz, psikolojisi bozuk diye sizde bunun arkasına sığınmayın.

Bu kadar zarar gördüğünüz birini nasıl hala çok seviyorsunuz anlamıyorum.

5 yılınız boşa gitmiş, anacı olmakta ne zaman hastalık olmuş da haberimiz yok. Eşiniz değişmez, düzeltmeye çalışarak yormayin kendinizi.

Evcilpiton

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2017
1.858
4.893
35
Evliliği ayakta tutmak için sevmek yeterli değil...Eşinizin kendini savunmak için söylediği "biz annemden böyle gördük" cümlesi koskoca bir bahane. Eşinizin huyu bu. Sanırım annesine çekmiş..

cimcime28

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2015
1.250
1.855
Şiddet olmasaydı çözülür derdim ama. Koskoca okumuş kendi ayakları üstünde duran bi kadın bile şiddete maruz kalıyor. Kesinlikle boşanmalısın

yenieleman

iyi insan. iyi ki geldin..
Kayıtlı Üye
25 Mart 2012
1.118
350
Hadi diyelim ki eşiniz Bi şekilde değişti kendine çeki düzen verdi, e bide sırada annesi var.hatta en zoru annesi bile bence. Onu nasıl değiştirebileceksiniz. Gücünüz, psiklojiniz yetecek mi dayanacak mısınız? Şimdiden ble bunalmışken bunlarla nasıl başaçıkacaksınız? Bende tam olarak böyle biriyle sözlüyüm. Annesi ve kendisi böyleydi. Biz ayrıldık. Ben evlendim ikinciye hamileyim. Ama o hala annesinin dizinin dibinde. Değişme yok yani. Değişmezlerde. Keşke yapabileceğiniz bişeyler olsa llah yardımcınız olsun inşallah