Bu kadar kredi yükünün altına girmek rasyonel mi?

Fastandfurious9

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2019
1.128
1.511
Maasini elinle kazaniyorsun ağzına ye ! Sana maaşın batıyor mu , yoksa dert görmeyince kaşıntı mi tuttu! Erkek arkadasin bu adam, kocan değil nisanlin değil. Aranızda aynı evi paylaşıp ,ortak gider paylaşmaktan başka resmi hiç bir şeyiniz yok! Adam nisan ve düğünü de bedavaya getirse, kendi maaşını rahat rahat tabiri caiz ise yese , sende kredi odesen , altinda da sonmodel arac oh ne güzel ! Lüküs hayat MİS ... Daha ne olsun. Güzel kardesim bak hayat tecrübesi edinmemis, gelen maaşı erkek arkadaşınla Tatillerde harcamış devede kulak birikim yapmışsınız. Erkek arkadaşınla bir nisanlanın evlilik hazırlığı yapın ,bir ekonomi planı yapin. Birbirimizin talep ve isteklerinize tam bir uyum halinde olun. Ondan sonra lüks yaşayın. Lüks çünkü 200000 tl araç fiyati , beyin maaşı 4 bin ,kurulan hayaller facia. Ben ve eşimin maddi durumuz gayet iyi iken orta halli araçlara binmekteyiz. Yatırımı daha makbul ve mantıklı yerlere yapmaya çalışıyoruz ki aylık giderimiz 20.000 tl yi bulmasına rağmen. Eşim her zaman sen ne düşünüyorsun , sana mantıklı gelmiyorsa olmasın diye fikir soruyor en azından. Kendi keyfine düşkün, bir tek kendini düşünen egoist , sonradan görmüş ve %90 farklı bir.plan üzerine davranış sergileyen insanlar erkek arkadaşınin sergilediği davranışlar sergiliyor ,haberin olsun ,aklının bir köşesinde bulunsun.
Erkek arkadaşımla maaşı tatillerde yediğim fikrine nereden kapıldın? Daha yeni mezun oldum yeni atandım. 23 yaşındayım üniversiteyi çalışarak okudum. O devede kulak birikim de oradan.

chamallows

evli mutlu çocuklu
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2015
7.225
10.867
maaşlariniz gayet guzel seneye hazirana kadar evinizi esyanizi borcsuz harcsiz gayet rahat alabilirsiniz araba satma isine falan neden girdiniz ki 3 5 ay sadece birinizin maasini yeseniz disinizi sikip zaten o parayi toparlardiniz

drlsxxx

Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2019
98
239
Surekli tatıl yapma planinizin oldugunu yazmissiniz ordan cikardim . Sanirim ilk tatiliniz ve arac alirsaniz kursaginizda kalacak. . Malesef sizin çalışarak kazandığınız elin oğlu buz gibi yiyebilir. Örnek vermek gerekirse yazdıklarınizi 3 kişi niyetine tarafsız okuyup anlamlandirmaniz. Siz saf saf ortak hesap aciverip durun , o hesaba birikimi yatırıverin ama aracın parası nerde diye merak etmeyin. Etmiş de olabilirsiniz belki . Konu sahibesi bazı beyanlara takilmayin yanlış olabilir o da sizin anlatimlarinizi an kaynaklanıyor ama tek gerçek tecrübesiz olan sizi şu anlattiklarinizdan erkek arkadaşınızın faydalanmaya çalıştığı.

slnkhrmn008

iyi düşün iyi olsun!
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2016
5.282
13.186
Ay bence ayrılın
Zihniyet ortada...

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-05-2020

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 191 gün kaldı.

Bugün itibariyle bebeğinizin 20 adet bebek dişi ve diş oyukları, diş etinde oluşmuş durumda. Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin bağırsakları kıvrımlı bir form alacak ve villuslar(bağırsakların iç yüzeyini oluşturan ve besinlerin emilmesini sağlayan kılımsı çıkıntı yapılar) ile kaplı hale gelecektir. Hamilelik boyunca kendinizi daha unutkan görebilirsiniz. Diğer kültürlerde doğum : Yeni Gine'deki Arapesh halkı arasında taze hindistan cevizleri emziren kadınlar için ayrılır

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

nomunomuchua

6üstü1ömür
Pro Üye
3 Eylül 2012
17.433
35.179
Yahu bu yaz gezmelik 30binlik bir araç alın.
Ayağınız yerden kesilsin maksat.
Evlendikten sonra istediği aracı almak için elinden geleni yapar.
Neden şimdiden en lüks?

zerenteacher

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2012
1.111
3.735
Yaaa niye öyle diyonuz ki, ben de 5 bin kazanıyom ama benim de baktığım arabanın sıfırı 195 bin , ama ben 2. eline de bakıyorum:))

birgaripyolcuhan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2018
5.316
11.828
Ben sizi hatırladım. Bu adam sizle siz sarhoşken ilişkiye girmişti. Siz hatırlamıyordunuz bile ne olduğunu. Cinsel ilişkiye de sırf o istiyor diye başlamıştınız zaten. Sonra da işini bitirip yatar moda geçiyordu. Bu adamın paçalarından bencillik akıyor ya. Aklınızı başınıza toplayın bence. Bu adam sadece kendisi için kullanıyor sizi. Evlenince de hep böyle olacak. Alışmış böyle yaşamaya.

TurkuaZveMoR

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2013
4.402
7.724
Ben evlenmek istemiyordum ki. Bana göre ailelerin bütçeleri bir olur. Ben aile olduğumu anlamıyorum öyle ayrı gayrı.
Evet riski farkındayım ama aşık olduğum adama güvenmek istiyorum. Diken üstünde evlilik mi olur
Evet , ailelerin bütçesi bir olur. Ama siz henüz evli değilsiniz ve bir ayrılık durumunda yasal bir dayanağınız yok. Ev giderlerine birlikte yaşarken katılmanız normal ama birikimlerinizi vermeniz ve ona araba almaya ortak olmanız normal değil.

nomunomuchua

6üstü1ömür
Pro Üye
3 Eylül 2012
17.433
35.179
Ya ben kiraya ve faturalara bile zorla ortak oldum aslında öyle şey bir insan da değildir ama kafam karıştı şimdi.
İlk ay tartıştık ben kiraya ve faturalara ortak olmazsam yanına taşınmam dedim. Sonra verdim hep de aldı yani. Bana da anormal gelmemişti bu zamana kadar. Anormal mi almamalı mıydı sizce?

Bide yeni mezunum okurken 10bin lira biraz da dolar biriktirmiştim. Bütçeleri birleştirelim diye ısrar ettim, küstüm falan onun hesabına yatırttırdım parayı. Sonuçta onu da kabul etti.
:işsiz::işsiz:
Benimle evlenir misin?

slnkhrmn008

iyi düşün iyi olsun!
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2016
5.282
13.186
Konu sahini lütfen aklını kullan pembe gözlükleri şöyle kenara koy :duduk:
Bu kadar kadın haksız olamaz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-05-2020

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 191 gün kaldı.

Bugün itibariyle bebeğinizin 20 adet bebek dişi ve diş oyukları, diş etinde oluşmuş durumda. Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin bağırsakları kıvrımlı bir form alacak ve villuslar(bağırsakların iç yüzeyini oluşturan ve besinlerin emilmesini sağlayan kılımsı çıkıntı yapılar) ile kaplı hale gelecektir. Hamilelik boyunca kendinizi daha unutkan görebilirsiniz. Diğer kültürlerde doğum : Yeni Gine'deki Arapesh halkı arasında taze hindistan cevizleri emziren kadınlar için ayrılır

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt