Bu kadar kredi yükünün altına girmek rasyonel mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

labfaresi

Elhamdülillah!
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Katılım
22 Kasım 2014
Mesajlar
2.174
Emoji Skoru
2.818
Düğün dernek olunca masraf ama o kadsr paraya araba alırken öderiz sıkıntı yok...

Bir de evlenmeden alacaksınız düğünden önce yine satacak filan. Ne gerek var evlenmediğiniz bir adamla bu kadar büyük yüke girmeye? Neden yani?

İsterseniz kötü niyetli deyin, seneye daha çookk var, benim burnuma kötü kokular geliyor..
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-08-2019

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 94 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni hızlı büyümesini sürdürüyor. Bebeğiniz artık ağlayabilir. Yoğurt iyi bir protein kaynağıdır. Yoğurt sütten daha fazla kalsiyum içerir ve hamilelikte daha yaygın olan maya mantarları riskini azaltan aktif bakteri kültürlerini içerirler. Sofranızdan yoğurt etksik etmeyiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

sevde_

Sokak hayvanlarına su, yemek ve şefkat."Sevap"tır
Pro Üye
Katılım
25 Şubat 2011
Mesajlar
10.266
Emoji Skoru
24.418
Ben böyle bir adamla evlenmezdim. Net. Size de evliliği ertelemenizi öneririm. Adam hem hesabını bilmiyor, hem savruk, hem de afedersiniz ama mantıksız. Sen para lazım diye arabanı sat, sonra git dünyanın parası tutan arabayı iste, boyundan büyük kredilere gir, bir de evlenelim diye tuttur. Yahu mantık bunun neresinde? Ki bu sadece başlangıç. Evlenince adam değişmeyecek ki... Yine insana saç baş yolduran icatlarla gelecek size. Yine böyle "biz ne oluyoruz" diyeceksiniz. Para harcamanın sınırı yok ki. Evlenmeden önce iyi düşünün. Sonra başınızı taşlara vurmayın. Böyleleri insanı çıldırtır zira.
 

kara biberimmm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
23 Ocak 2013
Mesajlar
7.230
Emoji Skoru
9.229
Es gibisiniz ama değilsiniz gibisi var !es olursa da aynı şekilde devam eder merak etmeyin. şımarık çocuklar gibi şunu beğendim benimkin sattım senin için ama o malimi cok özlüyorum ama bu özlemime karşılık daha iyisini alalım . Bu arada eve ne alırsan en ince hesap kitabı yaparım . Ne gereği var hayat çok pahalı.
23 yasindasiniz kendinize olgun yüz yüze bir akıl fikir soracağıniz dost arkadas birini bulun. Öyle değil böyle değil diyorsunuz da verdiğinizi de almadan edememis. Bir kk üyesi de maaşının 5 bin olduğunu ve 195 binlik araç almayi düşündüğünü yazmış. Hangi maaşı nereye harcıyorlar acaba kiralar türkiyede ortalama 1000 1500 olmuş en az , elektirik doğalgaza %100 zam gelmiş , 5000 lira ile 195 _ 200 binlik araçlar . Faizler araç fiyatlarında % 40 lara dayanmış. Eğer bu geçim şartlarında yapabiliyor iseniz size helal olsun. Ben şahsen yapamazdim . Asgari ücretlinkin her gün dolu dolu tenceresinde et gordugunu i iddia etmesi gibi olmuş
konu sahibi ben değilim ama onu yazanlara öyle diyor ondan yazdım karışıklık olmasın

size katılıyorum bu arada.
 

Yabanelma

İnsan ancak kendi öz eyleminin alemidir.
Kayıtlı Üye
Katılım
25 Şubat 2018
Mesajlar
2.830
Emoji Skoru
11.051
Daha sevgiliyken ve kendi maaşı 4000 iken 200.000'lik araba almak istemenin hiçbir mantıklı, elle tutulur tarafı yok.
Bana kalırsa ikinizin toplam maaşıyla da o araba gereksiz pahalı.
Aylık 3000 kredi ödemeyle o kredi de yıllarca sürecek demek.

Daha evleneceksiniz, eşyalar vs.derken bir sürü borca gireceksiniz. Karşınızda mantıklı bir adam yok, evlenmeden sizin maaşınız üzerinden plan yapmasıda rahatsızlık verici.

Sizin diğer konuları da hatırlıyorum karşınızda bencil bir adam var. Evlilik kararınızın doğruluğu bile tartısılır bence. O yüzden böyle bir borcun altına tabi ki girmeyin.
 

Uyelog

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Mart 2016
Mesajlar
407
Emoji Skoru
576
4000 maaşla 200000lik araba (Henüz evli olmadığınız tek onun masını hesaba kattım, çünkü hayat bu ne olacağı belli olmaz. Sonuçta daha 13 ay var evlilige) çok uçuk değil mi? Nişanlıniz hesabını bilen biri değil bence. Arabayı bile evlilik hazırlığı deyip içten içe model yükseltme niyetiyle satmış bile olabilir.
 

bubo

Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
14 Şubat 2018
Mesajlar
180
Emoji Skoru
446
Konuyu oldugu gibi esime anlattim. Bir erkek gozunden nedir bu konu hakkindaki dusuncen dedim. Adam dugun ve evleri hakkindaki giderleri dusunecegi yerde maasinin yetmeyecegi bir arabayi alma pesinde ve kadinin parasi uzerinden planlar yapiyor. Resmen kullaniyor dedi. Bu da bir erkek gorusu. Lutfen bir hata yapipta o krediyi cekme.. Bunca kisi yaniliyor olamaz degil mi?
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı Alt