Bu kadar kredi yükünün altına girmek rasyonel mi?

labfaresi

Elhamdülillah!
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2014
2.507
4.784
Düğün dernek olunca masraf ama o kadsr paraya araba alırken öderiz sıkıntı yok...

Bir de evlenmeden alacaksınız düğünden önce yine satacak filan. Ne gerek var evlenmediğiniz bir adamla bu kadar büyük yüke girmeye? Neden yani?

İsterseniz kötü niyetli deyin, seneye daha çookk var, benim burnuma kötü kokular geliyor..
 

sevde_

Sokak hayvanlarına su, yemek ve şefkat."Sevap"tır
Pro Üye
25 Şubat 2011
10.414
25.072
Ben böyle bir adamla evlenmezdim. Net. Size de evliliği ertelemenizi öneririm. Adam hem hesabını bilmiyor, hem savruk, hem de afedersiniz ama mantıksız. Sen para lazım diye arabanı sat, sonra git dünyanın parası tutan arabayı iste, boyundan büyük kredilere gir, bir de evlenelim diye tuttur. Yahu mantık bunun neresinde? Ki bu sadece başlangıç. Evlenince adam değişmeyecek ki... Yine insana saç baş yolduran icatlarla gelecek size. Yine böyle "biz ne oluyoruz" diyeceksiniz. Para harcamanın sınırı yok ki. Evlenmeden önce iyi düşünün. Sonra başınızı taşlara vurmayın. Böyleleri insanı çıldırtır zira.
 

nutcracker

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2013
7.824
10.012
Es gibisiniz ama değilsiniz gibisi var !es olursa da aynı şekilde devam eder merak etmeyin. şımarık çocuklar gibi şunu beğendim benimkin sattım senin için ama o malimi cok özlüyorum ama bu özlemime karşılık daha iyisini alalım . Bu arada eve ne alırsan en ince hesap kitabı yaparım . Ne gereği var hayat çok pahalı.
23 yasindasiniz kendinize olgun yüz yüze bir akıl fikir soracağıniz dost arkadas birini bulun. Öyle değil böyle değil diyorsunuz da verdiğinizi de almadan edememis. Bir kk üyesi de maaşının 5 bin olduğunu ve 195 binlik araç almayi düşündüğünü yazmış. Hangi maaşı nereye harcıyorlar acaba kiralar türkiyede ortalama 1000 1500 olmuş en az , elektirik doğalgaza %100 zam gelmiş , 5000 lira ile 195 _ 200 binlik araçlar . Faizler araç fiyatlarında % 40 lara dayanmış. Eğer bu geçim şartlarında yapabiliyor iseniz size helal olsun. Ben şahsen yapamazdim . Asgari ücretlinkin her gün dolu dolu tenceresinde et gordugunu i iddia etmesi gibi olmuş
konu sahibi ben değilim ama onu yazanlara öyle diyor ondan yazdım karışıklık olmasın

size katılıyorum bu arada.
 

Yabanelma

Kâh minare başındayım kâh kuyu dibinde...
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2018
4.935
22.278
Daha sevgiliyken ve kendi maaşı 4000 iken 200.000'lik araba almak istemenin hiçbir mantıklı, elle tutulur tarafı yok.
Bana kalırsa ikinizin toplam maaşıyla da o araba gereksiz pahalı.
Aylık 3000 kredi ödemeyle o kredi de yıllarca sürecek demek.

Daha evleneceksiniz, eşyalar vs.derken bir sürü borca gireceksiniz. Karşınızda mantıklı bir adam yok, evlenmeden sizin maaşınız üzerinden plan yapmasıda rahatsızlık verici.

Sizin diğer konuları da hatırlıyorum karşınızda bencil bir adam var. Evlilik kararınızın doğruluğu bile tartısılır bence. O yüzden böyle bir borcun altına tabi ki girmeyin.
 

Uyelog

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2016
458
660
4000 maaşla 200000lik araba (Henüz evli olmadığınız tek onun masını hesaba kattım, çünkü hayat bu ne olacağı belli olmaz. Sonuçta daha 13 ay var evlilige) çok uçuk değil mi? Nişanlıniz hesabını bilen biri değil bence. Arabayı bile evlilik hazırlığı deyip içten içe model yükseltme niyetiyle satmış bile olabilir.
 

slnkhrmn008

iyi düşün iyi olsun!
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2016
5.282
13.186
Bence konu sahibi beğenmedi cevapları 😏
Konu sahibi adına ben cevap vereyim

Ama ben onu çok seviyorum ve maddi konuları dert etmiyorum ama bi gün kazık yersem kalbim kırılır 🙄
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-05-2020

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 191 gün kaldı.

Bugün itibariyle bebeğinizin 20 adet bebek dişi ve diş oyukları, diş etinde oluşmuş durumda. Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin bağırsakları kıvrımlı bir form alacak ve villuslar(bağırsakların iç yüzeyini oluşturan ve besinlerin emilmesini sağlayan kılımsı çıkıntı yapılar) ile kaplı hale gelecektir. Hamilelik boyunca kendinizi daha unutkan görebilirsiniz. Diğer kültürlerde doğum : Yeni Gine'deki Arapesh halkı arasında taze hindistan cevizleri emziren kadınlar için ayrılır

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

bubo

🌍💕
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2018
538
1.630
Konuyu oldugu gibi esime anlattim. Bir erkek gozunden nedir bu konu hakkindaki dusuncen dedim. Adam dugun ve evleri hakkindaki giderleri dusunecegi yerde maasinin yetmeyecegi bir arabayi alma pesinde ve kadinin parasi uzerinden planlar yapiyor. Resmen kullaniyor dedi. Bu da bir erkek gorusu. Lutfen bir hata yapipta o krediyi cekme.. Bunca kisi yaniliyor olamaz degil mi?
 
Yukarı Alt