Bu nasıl kurabiye? tarifini arıyorum

sevdes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
un kurabiyesi dedıler pastaneden alırken

dışı yumuşak içi hafif sert ama ağızda dağılan bir kurabiye çok lezzetli ve güzel yiyen tüm arkadaşlarım çok beğeniyor evde yapmak istedik ama bunun gibi olmadı içinde neler var söylemiyorlar nişasta yokmuş o kadarını bılıyoruz

lütfen pastanelerde gördüyseniz yada yapıyorsanız tarifini verirsenız çok memnun olucam

Son düzenleme:

tualina

batuhan'ım can oğlum...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
bende arıyorum o tarifi nette buldum un kurabiyesi diye yaptım alakasız bişey olduu....

sevdes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
evet ınternette kı tarıflerı denedım ama bu sekılde olmuyo yalnız resmı ekleyemedım bır turlu ya

vasfi

krizantem
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
1 su bardağı sıvıyağ
1 su bardağı pudra şekeri
1 paket kabartmatozu
alabildiğince un
Püf noktası ise unu azar azar ekliyorsun . Eklediğin unu yedirmeden un ekleme . Hamur avucunun içinde yuvarlak şekil almaya başladı ise işlem tamamdır. Şekil verilip fırınlanabilir.Bu kurabiyenin altı üstünden önce kızarır.Altı kızarınca pişmiş demektir.160-170 derecede pişer.Üzeri beyaz kalır.İnşallah aradığınız tariftir.cokacimcoook :1hug:

Libyana

Allah var, Allah yâr...
Pro Üye
Emoji Skoru
27
1 paket oda sıcaklığında margarin
1 kahve fincanı sıvıyağ
3 kaşık pudra şekeri (bence 4-5 yemek kaşığı da olabilir 3 kaşık biraz az geldi.)
4 kaşık buğday nişastası
Alabildiği kadar un (4,5 - 5 bardak)
1 çay bardağı pudra şekeri (Üzeri için)
Hazırlanması:

Yumuşamış margarini ve pudra şekerini krema kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra sıvıyağı ilave edin ve tekrar güzelce karıştırın. Nişasta ve unu ekleyerek hamuru yoğurun.
Daha sonra hamurdan bir avuç büyüklüğünde parçalar koparıp iki elinizin parmaklarıyla rulo şekline getirin ve bıçakla verev şeklinde kesin. Yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizin.
Önceden ısıtılmış 160C fırında beyaz kalacak şekilde (fırına göre 15-17 dk.) pişirin. Fırından çıkınca pudra şekerine bulayın.

Ben çk sık yaparım bu tarıfle ve harıka olur canım dene...
Suanda fotograf yok elımde karamela dan aldım;ama ıstersen yapıp foto da koyalım..Sevgiler.

roseaysegul

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
Libyanacim fotografsiz olmaz sekerim :))) bir tabakta postaya vercen :))

mavi_ay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
canım bende un kurabiyesini çok severim ve yaparım güzel de olur

malzemeler
1 paket margarin (oda sıcaklığında yumuşamış olacak)
yarım çay bardağı (isteğe göre 1 çay bardağıda olabilir) pudra şekeri
1 paket vanilya
3-3,5 su bardağı un

yapılışı
önce margarinle pudra şekerini iyice ezeceksin sonra vanilyayı ekleyeceksin sonrada elenmiş unu yavaş yavaş ekleyip yoğuracaksın
yuvarlayım hafif yağlanmış tepsiye diz
175 C ısıtılmış fırında hafif pembeleşinceye kadar pişir
yaklaşık 15-25 dakika arası
fırından çıkardıkdan sonra hafif ılınınca pudra şekerine buluyosun

afiyet olsun gece gece canım çekti yafffff

Yukarı Alt