buda benim hikayem..

honey bunch

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2018
13.825
23.017
Daha cok gencsiniz yahu ne bu karamsarlık
Hem emin olun aklınızdan cıktıgında sizi buluyor
Cocuk elbetteki güzel bişey ama cocuksuzda cok güzel mutlu bir hayatınız varmıs
Bırakın vakti gelince sizi bulsun ona bu kadar kanalize olmayın

NorthCarolina

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2017
2.195
4.317
kkırmak istemiyorum ama bu kadar abartmanın manası yok bence. her şey kesinleşmeden herkese anlatmak, daha ilk haftalarda prenses edasına bürünmek... e sakınan göze çöp batar derler. biraz normal seyrinde yaşayın hayatı. yaşınız da küçük yani, bebek odaklı yaşamanın manası yok. hele hele ameliyat masası, kardeş vs muhabbeti yapmanız çok sağlıklı gelmedi bana.
Katiliyorum. Cok fazla dramatize etmis konu sahibi.
Bu yolda cok zorluklar yasaniyor., kac kere negatif sonuc aliyor insanlar.
Siz daha yolun basindasiniz.
Daha ilk haftalarda herkese anlatmak, prenses gibi yurumek, esiniz mac izlerken erkek bebek hayal edip aglamalar, ayni masada kardeslerinin icinize konmasina hazir olmamak falan. Garip.
Cok fazla abartiyorsunuz bebek odakli dusunme ve yasamayi.
Biraz akisina birakin, hatta biraz ara verip farkli aktivitelere yonelin bence.

Son düzenleme:

gulendam_34

inanmak yolun yarısıdır :)
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2012
10.464
9.637
kendi düşünceniz, dramatize ettiğimi düşünmüyorum kendi içimden gelenleri yazdım. yine aynı şey olmayabilir belki ama o her doktor kontrolünden insanın kalbi çarpıyor aksi bu durum var mı diye
Allah ım hayırlı zamanda hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin size ve tüm isteyenlere

daha çok gençsiniz sabredin dua edin birde isyan etmeyin

Kajmery34

Arrivederci KK❤️
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2012
11.509
21.226
Neyi çok fazla takarsak o strese yol açar . Bence siz çok stres yüklenmişsiniz .Rahat bırakın kendinizi. Hayırlısı için dua edin lütfen.
inşallah güzel haberi alırsınız .

isimsiz871

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2018
1.939
3.322
27
Bende hep 1 bebeğimiz olsun istedim evlendiğimizden beri
bizdede eşimde problem vardı

7 senede
2 aşilama
3 tüp bebek tedavisi denedik
Çok defa üzüldüm ama hiç bukadar karamsar olup karalara bağlamadım

Demekki hakkımda hayırlısı böyleymiş
Benimde çocuğum hiç bi zaman olmassa allahın bi bildiği vardır dedim isyan etmedim

Ama siz takıntı yapmışsınız bence
kendinizi bukadar üzmeyin etkinlikler yaratın kendinize

En sonki tüp bebek tedavimi devlet hastanesinde yaptirdim orda tedaViye başlamadan tüm hastaları pskiyatriye gönderiyolardi o doktor onaylarsa

Tüp bebek tedavisine başliyabiliyordun

Ozaman buna ne gerek var çok saçma diye düşünmüştüm ama şimdi niye gönderdiklerini anladım

Hakkınızda hayırlısı neyse o olsun inşallah.

Perili_MeLek

Rüzgarda Savruk Başına Buyruk!
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2014
3.438
5.038
Bende seni asla kırmak istemem, ama sen kendini cidden prenses moduna sokmuşsun ve çıkamıyorsun.
Anlatım tarzın bile baydı beni.
Öncelikle haline şükretmekle başla.
Şu yaptığın işlemler çok ciddi paralar gerektiren işler. Arkadaşlarının çocukları var diye onlarla arana mesafe fln koymaların çok saçma.
Yıllarca çocuğu olmayan çok isteyen maddi durumu el vermediği için evlat hasreti çeken insanlara yaptığın haksızlık var öncelikle. İmkanın varken hayata küsmüşsün. Ya olmasaydı? Şu içinde bulunduğun buhramdan bi çık Allah aşkına.

Allah İnşallah en kısa zamanda da hayırlı evlatlar nasip eder.

halfladybug

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2019
167
565
37
Asla kırıcı olmak istemem yaşadığınız elbet zor ama anlatış tarzınız biraz farklı.Sanki bebek değilde önemli olan hamile olup prenses gibi dolanmak yada eşinize bir erkek evlat vermek gibi odak noktanız.Tabiki sizin gibi ya da sizden daha kötü şeyler yaşamış bir sürü insan var.Herkesin acısı kendine zor kendisine özel.Ama anlatış tarzınız acınızdan çok hayal kırıklığınızı özetliyor gibi.

Filiziniz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2015
1.526
1.487
Olayi okadar dramatize etmissiniz ki evladini dogurup buyutup kaybeden anneler ne yapsin. Aşırı abarti amelyat masasina anlam yuklemeniz yok kardesi vs kendi kendinizi mahfediyosunuz ayrica cok erken insanlara haber vermissiniz prenses edasi falan garip...

Erva-Taha

كُنْ فَيَكُونُ
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2016
1.041
1.017
İnşallah bu sefer hersey istediğiniz gibi yolunda gider ve sağlıklı bir hamilelikle birlikte kucağıniza alırsınız... Asla umutsuz olmayin... Kün fe yekün... :KK69:

Kolikcanannesi

乇キ乇 🦁
Pro Üye
Anneler Kulübü
24 Ocak 2013
5.926
24.582
her çocuk kendi yaşamını hazırlayarak gelirmiş Allah yaşama fırsatı verirse evlatlarımız yaşar inşallah hayırlı evlatlar nasip etsin Rabbim Acılarını göstermesin inşallah bu kez herşey gönlünüzce olur

insurgent

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2014
1.271
1.937
Neyin hayırlı neyin hayırsız olduğunu bizler bilemeyiz.Oğlunuz dünyaya gelse ilerleyen dönemde sizi daha çok üzecek durumlar meydana gelebilirdi.Hicbir acı karsılastırılamaz elbette ama cocugu dogup 20-30 yasında olenler var.Bebeğini ölü doğuranlar var.Yani bu bir süreç.Tüp bebekte defalarca kez bebeğini kaybedebiliyor insanlar.Bu yüzden kardeslerinin yanında alındı vs gibi dramatize etmeye gerek yok durumu.Zaten uzun bir süreç oldugunu bilerek bu yola girmek gerekiyor

choccywhoccydoodah

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
19 Kasım 2013
14.194
19.684
Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.
Umarım en kisa zamanda sağlıkla kavuşun.
Ben belki sizin ruh halinizi anlayamam,kırmak ta istemem ama bence biraz daha az stresli olsanız daha kolay olabilir sizin için. Kolay değil biliyorum yasadıklarınız ama kendinize zarar veriyorsunuz böyle.
Sakin olun,kafanıza birşey takmadan gidin yaptırın işlemlerinizi. Sabredin bekleyin,sürece kimseyi dahil etmeyin,gebelik oluşunca hemen herkese duyurmayın ki insanlara açıklama yapmak durumunda kalmayın dilerim olmaz ama aksi birşey olursa. 4 ay civarı söylersiniz,alışverişinizi de yaparsınız ufak ufak.
Rahat olmaya çalışın biraz. Kitap okuyun,gezin,sinemaya gidin kafanızı dağıtın, öyle geçirin süreci derim.
Kolaylıklar dilerim.