Bugün ne aldin kaç tl harcadin

Scss94

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2016
4.000
9.510
26
Kolay gelsin kuzum🤗Bende mesaideyim iş yok artık geziniyorum o odadan o odaya.Öğle arasındayız Kıymalı kaşarlı pide söyledim birde ayran çok acıktımmm
afiyet olsun canım 😍😍benim işlerde bitmek üzere inşallah 🙄

Scss94

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2016
4.000
9.510
26

zerya271210

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2014
2.072
6.061
İşlerimi bitirdim oğlanın yemeğini yaptım meyve suyu da yapıyorum ocağa koydum pişiyor.

kendime yulaf lapası yaptım bitter çikolatalı muzlu incirli 😍 canım tatlı çekti yicem.

akşam yemeği dünden kalan kapuskam var onu yerim yoğurt ile.

aslında kilo veriyorum ama tek bir gün bile bozsam tekrar ödem topluyo vücudum tartıda + çıkıyor.

Geçen hafta anneme gittiğimde gönlümce abartmadan yedim hemen farketmiş kilom.

Sinir oluyorum verirken ne kadar zor veriyoruz , alırken hemen alıyoruz.

ama inat ettim 63 ‘e kadar durmayacam kilo sen mi büyüksün ben mi 🤣

Scss94

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2016
4.000
9.510
26
kayınvalide hemencik gelecek mi okyonus okyonus

Scss94

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2016
4.000
9.510
26
İşlerimi bitirdim oğlanın yemeğini yaptım meyve suyu da yapıyorum ocağa koydum pişiyor.

kendime yulaf lapası yaptım bitter çikolatalı muzlu incirli 😍 canım tatlı çekti yicem.

akşam yemeği dünden kalan kapuskam var onu yerim yoğurt ile.

aslında kilo veriyorum ama tek bir gün bile bozsam tekrar ödem topluyo vücudum tartıda + çıkıyor.

Geçen hafta anneme gittiğimde gönlümce abartmadan yedim hemen farketmiş kilom.

Sinir oluyorum verirken ne kadar zor veriyoruz , alırken hemen alıyoruz.

ama inat ettim 63 ‘e kadar durmayacam kilo sen mi büyüksün ben mi 🤣
Derslerim bitti ama galiba beynim eridi.

Şimdi bi kahve içip bulaşık makinesini yerleştirip cocukları almam gerek.

Domates çorbası ile karışık kızartma var akşama. Çocuklara da sebzeli bulgur pilavı yaptım. Yoğurtla yerler.
en sevdiğim karışık kızartma 😭😭😭

okyonus

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2011
11.776
12.244
kayınvalide hemencik gelecek mi okyonus okyonus
Valizi hazırladım dedi.Biz 2 haftaya ancak taşınacağız.Cocugu anneme bırakacağım temizleriz biraz perdeleri falan takarız odasını ayarlarlarız sonra gelip cocugu alırız diyorum.Annemden baya bir erzak alacağım buzdolabı 1 gün çalışmadan beklemesi lazım gazı varmış onun inmesi için.Dondurıcıdan aldıklarım erir biraz düzeni kurup alacaklarımı alıp cocugu alıp döneriz diyoruz.Benim izin 15 gün olacak eşimin 20gün.Biraz çocuğa o bakar son 2 gün kala kayınvalide gelir.Tabi eşim 20 gün izin alabilirse 15 alır belki ozaman daha erken gelir kayınvalide.

Scss94

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2016
4.000
9.510
26
Valizi hazırladım dedi.Biz 2 haftaya ancak taşınacağız.Cocugu anneme bırakacağım temizleriz biraz perdeleri falan takarız odasını ayarlarlarız sonra gelip cocugu alırız diyorum.Annemden baya bir erzak alacağım buzdolabı 1 gün çalışmadan beklemesi lazım gazı varmış onun inmesi için.Dondurıcıdan aldıklarım erir biraz düzeni kurup alacaklarımı alıp cocugu alıp döneriz diyoruz.Benim izin 15 gün olacak eşimin 20gün.Biraz çocuğa o bakar son 2 gün kala kayınvalide gelir.Tabi eşim 20 gün izin alabilirse 15 alır belki ozaman daha erken gelir kayınvalide.
tühh ya kayınvalide olmayaydı cok daha hiycanlı olurdu 🙄

okyonus

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2011
11.776
12.244
tühh ya kayınvalide olmayaydı cok daha hiycanlı olurdu 🙄
Çocuğa bakacak ya mecbur.Durumumuz olsa 6ay ücretsiz izin alırdım ama kira krediler masraflar mümkün değil.Kasım gibi gelecek 5-6 ay bakar sonra anneme gönderirim biraz diyorum bakalım.Hep annem baktı 2 yasına kadarda ben baktım ücretsiz izin aldım.

Scss94

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2016
4.000
9.510
26
Çocuğa bakacak ya mecbur.Durumumuz olsa 6ay ücretsiz izin alırdım ama kira krediler masraflar mümkün değil.Kasım gibi gelecek 5-6 ay bakar sonra anneme gönderirim biraz diyorum bakalım.Hep annem baktı 2 yasına kadarda ben baktım ücretsiz izin aldım.
öyle canim sağlık olsun yapacak bişi yok huzurunuzu bozmasında yeter 😍

okyonus

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2011
11.776
12.244
öyle canim sağlık olsun yapacak bişi yok huzurunuzu bozmasında yeter 😍
Valla eşime tembihleyecegım.Eşim dedi anneme tv alsak akşam odasında takılsın alınırmı dedi boşver dedim bizle bir dizi izler otururuz olmaz öyle.Ben zaten çocukla ilgilen hizmet et vakit olmaz tv izlemeye kayınvalide kendi takılır çocukla ilgileniriz akşamları zaten yeterince babaya hasret büyüdü geceleri haftasonları babasıyla takılsın.

Esila09

Guru
Pro Üye
1 Ekim 2010
10.281
17.913
Merhaba kizlar
Sabah ise gidemedim
Uyandim kardesim yakin bir yerde kahvaltiya gitmis oraya gittik. Yemyesil bahce kopekler tavuklar gunes sirtima iyi geldi
Sonra doktora gectim dayak yedim geldim.
Saka degil
Reflex alayim derken koluma vurdu cok acidi durdurdum ama olan oldu kolum sis ve mor
Allahtan bu tarz maceralara aliskinim ve kimseyle ugrasacak enerjim yok. Gercekten yok. Fizik tedavi onerdi ama bir kur ilac istedim. Insallah gecer
Yarinda evdeyim. Ilaclarimi ictim yatiyorum
Yemek var biraz dinlenir markete gideriz

Zeynep Gulru

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2018
773
2.441
34
Merhaba kizlar,
Yogun bir haftasonundan sonra bacaklarim hala agriyor. Cumartesi alisverise gittik, gunun geri kalaninda da aldiklarimizi hazirlayip yerlestirmekle ugrastik. Toplam 330$ gibi harcamamiz oldu, toplu alisveris yaptik.
Un, seker, kiyma, dana eti, kuzu eti, tavuk, balik, kemikli et (babam kemikli et seviyor, yahni icinde), kanat, salca, tereyag, ekmek ici, hurma, kuru incir, sebze ve meyve ve baska ivir zivirlar. Esim tavuklari temizledi, bi kismini tavuk doner olacak sekilde sosladi bir kismini yemeklik olarak posetledi. Annem baligi temizledi kesti, eti kusbasi dogradi, ben de kiymayi yarisini yemeklik olarak posetlere ayirdim, yarisiyla kofte yogurdum, kuzu etinden coucuklarin corbalari icin et bulyon yaptim, biraz da kuzu sis hazirladim, 4 kilo sutten yogurt mayaladim. Ev de herkes calisti, babam da cocuklarla ilgilendi biraz.
Pazar gunu camasir yikandi, karisik kuru dolma yaptim, ogleden sonra da mangala gittik. Cocuklar parkta oynadi, kumla banyo yaptilar resmen, eve gelince direkt banyo yaptirdim. Hava guzeldi, bir daha boyle guzel hava olmayabilir.
Bizim evde yemek biraz sorun, soyle ki babam her yemegi yemez (oglumun yemek konusunda kime cektigini anlamissinizdir), her baharati sevmez annem de ona gore yapar, esim de baharatsiz sevmez, babam kemikli et esim kemiksiz et sever, bunun gibi farkliliklar var. Annem ve ben hemen hemen her seyi yeriz, uyum saglariz, tipik cefakar turk kadini iste. Ben de cozumu anne biz bizim yemegi yapariz, bizimkini begenmezse sen de babamin istedigini yap, ne lazimsa soyle alalim dedim napim artik. Onca yemek olsun istemezse oturur sadece ekmek yer babam. Esime de dedim baharatsiz olsun nolcak idare et biraz, bizim icin buradalar diyorum, yok kabul etmiyor, oyle yiyemezmis. Neyse orta yolu bulmaya calisiyorum, herkesi mutlu etmeye calisiyorum ama cok yipraniyorum bazen.