• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

    Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Buhar Kazanlı ütü

Sibel-46

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2017
24
2
Merhaba arkadaşlar. Buhar Kazanlı ütü alıcam. Marka olarak Philips düşünüyorum.Ama philipsin hangi modelini alıcam karar veremedim. İyi bişey olsun uzun yıllar kullanabileyim. İnternette en pahalı ütü modeline bile çok kötü diye yorumlar yapan da var, çok iyi diyen de. Memnun kaldığınız ve memnun kalmadığınız ütüleri yazarsanız bi fikrim olur. Isı ayarı olmayan ütüler var çok hoşuma gidiyor bu özellik, ama dezavantajı var mıdır acaba? Bi de buhar kazanlılar sadece buhar mı veriyor yoksa tabanı da çok ısınıyor mu?
Ütü de aradığım özellikler
1. kırışıklıkları çok iyi açsın
2. Bozulan ütüm koyu renkte gömlekleri ,eşimin klasik pantolonlarını normal ütülemede çok parlama yapıyordu o yüzden ters çevirip ütülüyordum. Artık üzerine bişey koymadan ve çevirmeden ütülemek istiyorum.O yüzden Kesinlikle PARLAMA yapmasın.
3 buhar gücü yüksek olsun
Biraz uzun oldu ama o kadar para veriliyor iyice araştırmadan almak olmaz dimi:) Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler ..
 

cynmsy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2018
1
0
Merhaba,
Buhar kazanlı ütü arayışı ve internetteki yorumları takip eden biri olarak ütü kararım sonrası , ben de faydalı olması açısından yazmak istedim.
Okuduğum yorumlardan kararasızlığa düşünce MediaMarkt'dan teşhir ürünleri deneyerek kararımı verdim. Ütü yaparken en zorlandığım gömleği de yanımda götürdüm. Önce Philips gc9650/80 buhar kazanlı ütüsünü denedim. Ütünün buhar çıkışı çok zayıf, normal philips azur ütümden farkı yok. Çalışan personele sordum bu buhar az değil mi diye , sonra turbosu varmış onu açtı, çok az farketti. Gömleği ütülüyor ama dediğim gibi normal ütümden farkı yoktu, ayrıca normal ütüdeki su püskürtme düğmesi de olmadığı için çizgi kırışıklıkları açmadı.
Ben memnun kalmadığımı söyleyince satış elemanı isterseniz bir tefal deneyin dedi. Gömleğin diğer tarafını da Tefal gv9060 ile ütüledim. Bu ütünün barı 7 olmasına rağmen (denediğim philips 7.5 bardı) buhar performansı farkedilir şekilde fazla, ütüyü gayet iyi yapıyor, 3 ayarı varmış, normal ayarı yeterli oldu, max. ayarı da denedim, buhar çok farketmiyor ancak sıcaklık arttığı için daha iyi bir performans sağlıyor.
Bu nedenle benim tercihim tefalden yana oldu. Daha önce beğendiğim gv9071 5 sıcaklık ayarlı 7.5 bar özellikleri olan buhar kazanlı ütüsünü aldım, umarım memnun kalırım.
Yorumum da benim gibi karasızlık yaşayanlar için faydalı olur.
 
Yukarı Alt