Bunalımdayım anlatacak kimsem yok

Milana22

Guru
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
14.785
58.529
Evet yaşıtlarım üniversitede ben ise iğrenç bir hayatın içindeyim ne kadar kötü bir durumun içerisinde olduğumun farkındayım. Utancımdan hiçbir arkadaşımla bile görüşmüyorum
Utanacak birsey yok , insanlar hata yapar , bir an once ayaga kalkin ve gidin ailenizin yanina , su anda gec degil hicbir sey icin

Berfn56

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2020
17
-3
Utanacak birsey yok , insanlar hata yapar , bir an once ayaga kalkin ve gidin ailenizin yanina , su anda gec degil hicbir sey icin
Zaten şuan abilerimle aramın düzelmesini bekliyorum ondan sonra durumu onlara anlatıcam eminim onlarda bana yardımcı olurlar ama şu durumdayken gidemem dışlanacağımı biliyorum

RumiOak

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Mart 2020
156
745
Çok ciddi suçlar işleyen insanlar bile yok hükmün açıklanmasının geri bırakılması, yok indirim, yok denetimli serbestlik derken doğru düzgün cezaevine girmiyor. Kocanız artık ne yaptıysa küçücük yaşında içeri girmeyi başarmış. Yok girdiğinde yaşı küçük değilse siz 15 yaşındaymışsınız, el kadar çocukla işi neymiş? Bence hiç de saf ya da akılsız bir kadın değilsiniz, ben 15 yaşındayken değil böyle bi adamla arkadaşlık etmek, tanımadığım biri bir şey dese korkumdan cevap veremezdim. Şuana kadar sizi mahveden aklınızı kızınızla güzel bir hayat kurmak için kullanın. Yaşınız genç okuyun meslek edinin çalışın, hiçbir şey için geç değil :super:

Berfn56

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2020
17
-3
Gel kuzum bende sarılayım sana. Daha çok küçüksün. Bakma sen anne olduğuna. Sen çocuksun daha. Şimdi öncelikle o adamdan artık bir şey bekleme. Yaptı diye sevinme yaparsa diye bekleme. Sen kendine odaklan. Hemen al test kitaplarını üniversiteye hazirlan. Çok çalışırsan yaparsın. Elinde iyi bir mesleğin olsun. Kaş göz güzelliğinden daha çok öz güven sağlar sana. Kilo da verilir saclar da tekrar çıkar merak etme. Benim çıktı doğum sonrası dokulen saçlarım. Okulunu bitir mesleğini eline al. O arada kızın da büyümüş olur. İkinci kere evlenirsin. Daha yolun çok başındasin. Boşver kayın aileyi falan. Elalem ne deri. Sen her fırsatta ders çalış. YouTube da eğitim videolari izle al eline kağıt kalemi. Yeme içme suyu uyuma ders calis... Senin için çıkış yolu bu. O erkek musvettesinde değil
Çok sağolun ya o kadar yorum içinde moral buldum bu mesaj içinde şuan açıktan çocuk gelişimi okuyorum zaten 1. Sınıf ama derslere hiç çalışmıyordum bundan sonra çalışıcam inşallah kendimi çok geliştirmek istiyorum

Berfn56

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2020
17
-3
Çok ciddi suçlar işleyen insanlar bile yok hükmün açıklanmasının geri bırakılması, yok indirim, yok denetimli serbestlik derken doğru düzgün cezaevine girmiyor. Kocanız artık ne yaptıysa küçücük yaşında içeri girmeyi başarmış. Yok girdiğinde yaşı küçük değilse siz 15 yaşındaymışsınız, el kadar çocukla işi neymiş? Bence hiç de saf ya da akılsız bir kadın değilsiniz, ben 15 yaşındayken değil böyle bi adamla arkadaşlık etmek, tanımadığım biri bir şey dese korkumdan cevap veremezdim. Şuana kadar sizi mahveden aklınızı kızınızla güzel bir hayat kurmak için kullanın. Yaşınız genç okuyun meslek edinin çalışın, hiçbir şey için geç değil :super:
Ya pardon da ben saftım akılsızdım demedim yeni lîseyê başlamıştım ve çevreye uydum 15 yaşında tanıdım onu oda benden pek büyük sayılmaz zaten 22 yaşında ben akılsızdım saftım demiyorum arkadaşlar bir hata yaptım ve hayatımı mahvettim diyorum bu kadar

pandaseverkiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2018
1.893
4.651
Yanlış kararlar almışsın olan olmuş ama önemli olan bundan sonrası . Kendine böyle bir hayatı layık görme bebeğinde sende çok değerlisiniz. Kesinlikle okulunu tamamla sonra cabuk is imkanı olan belki 2 yıllık düzgün bir bölüm olabilir onu oku hayırlısı ile işin de hepside olur . Sadece vazgeçme ve kendine güven. Ne güzel en azından bir ailen var .herşey çok güzel olsun senin icin inşallah

Clarkkent

Bir kedi annesi...
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2017
2.081
4.220
25
Yolun çok başındasın. Mutlaka bir çare çözüm bulabilirsin. çalışıp kendini doğrultursun. Ailen destek olursa okuyabilirsin. Annene durumu açık açık anlat. Zaten çok cahil, gençsin. Annen üzülür ama elinden geleni yapar.18 yaşında olduğun çocuk doğup yalnız kaldığınız anda dank etmiş. Sıkıntıya Düştüğün an 'ben gencim, küçüğüm ama' demek yerine dimdik ayağa kalkmanız gerekir. Kaçıp evlenirken ama ben küçüğüm demediniz. Evlenince de korunmak yerine bir günahsızı hayatınıza kattınız. (gerçi o durumda ne bileceksiniz korunmayı) Boyun büktükçe en büyük kötülüğü yanındaki günahsız bebeğe yapıyorsun. Eşin de çocukmuş zaten. Daha liseden yeni mezun olmuş insanlardan başka ne beklenirdi ki. Ne anlar vefadan ev geçindirmekten. Bu saatten sonra beraber büyüseniz bile aradaki saygı sevgi kopup gitmiş zaten. kendine gelip bebeğine güzel bir gelecek hazırla. Allah yolunu açık etsin.

kimlanbu

Kalbi kırılan tüm kadınların hesabını soracağız!👊
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2008
258
475
Canım bir hata yapmışsın, ancak geri dönülmeyecek bir hata değil. O yaşlar hata yapmaya çok müsait. Maalesef erişkinlik yaşı 18 değil 26 diye biliyorum. Çocukça bir hata ancak annen ne güzel arkanda durmuş. Ailene sığın ve hayatını yeniden yarat hatalarından ders alarak. Yolun açık olur umarım...

olive12

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2014
2.853
7.859
20 yaşında ve hala çocuksun. Şu an boşansan, çocuğa ailen bakar ve okula devam edersin. Drama ve bataklığa takılma. Kendini bir maceraya atmışsın. Üzülme, artık olan olmuş. Bitirip hiç yok gibi kendini derse ve okula ada, üniversite oku ve çevreni normal, ahlaklı, eğitimli insanlarla doldur. İşler çirkefleşmeden adamdan kurtul.

holymoly

Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2019
131
387
28
Olan olmuş artık bir hata yapılmış ama şanslısın ki ailen arkanda duran bir aile. Kaçmana, adamın hapse girmesine falan aldırmayıp ne güzel sahip çıkmışlar bak. Eğer boşanırsan, diğer üyelerin dediği gibi çocuğa onlar bakar sen de okuluna bakarsın. Kendin ve meleğin için güzel bir gelecek hazırlarsın. Çocuğun mutsuz bir ailede mi büyüsün, yoksa mutlu ve kariyer sahibi bir anne ile mi ? Secim senin. Bak bir üye ne güzel demiş "kızınla kahve keyfi yaptığını hayal et" diye. Okurken ben bile umut doldum. Lütfen kendine ve çocuğuna kötülük yapma, boşan ve ailene sığın. Beraber bu yaraları sararsınız, çocuğun da bir hatanın getirdiği beklenmedik bir ödül, bir arkadaş oluverir sana :)

Bissunicole

🐬♋
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2019
1.726
4.977
15 yaş çocuk yahu.İnsan 15 yaşında biriyle nasıl gelecek düşünebilir aklım almıyor.Birde çocuk olmuş değinmiyorum o konuya...İçinizi dökmek için yazmış olmanız yorum yapacak insanları pek ilgilendirmiyor.Bunu not defterine yapın bari kalbiniz kırmasınlar.

Berfn56

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2020
17
-3
Ay içim şişti okurken.
Kaçarken ya da çocuk yaparken hiç cahil olmuyorsunuz değil mi?
Yapıp yapıp sonra cahildim demeyin Allah aşkına, yaptıklarınızın arkasında durun rica ederim.
Okuma yazman yok galiba cahildim diye birşey mi diyorum ben Allah aşkına bir kaybol şurdan senin gibi birine içimi dökmektense silerim daha iyi nasıl insanlarsınız siz ya ben sana kalk hayatıma müdahale etmi diyorum da kalkıp bana bu şekilde atarlanma hakkını kendinde buluyorsun. Yaptığım hatayı ben kabul etmesem zaten burda içimi dökmem kalkıp eşim beni zorla kaçırdı cahildim kandırıldım gibi bir cümlemi kurdumda böyle bir yorum yapıyorsun. Çok kötüsün emin ol.

-Cheryl Blossom

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2018
7.620
19.748
Okuma yazman yok galiba cahildim diye birşey mi diyorum ben Allah aşkına bir kaybol şurdan senin gibi birine içimi dökmektense silerim daha iyi nasıl insanlarsınız siz ya ben sana kalk hayatıma müdahale etmi diyorum da kalkıp bana bu şekilde atarlanma hakkını kendinde buluyorsun. Yaptığım hatayı ben kabul etmesem zaten burda içimi dökmem kalkıp eşim beni zorla kaçırdı cahildim kandırıldım gibi bir cümlemi kurdumda böyle bir yorum yapıyorsun. Çok kötüsün emin ol.
Yorumunu sonradan düzenledim, okudunuz mu? Sizin okuma yazmanız yok sanırım.
Bilip bilmeden saldırmayın bir zahmet. Hadsizlik arşa çıkmış sanki kaçıp üstüne çocuk yapan benim de bana birşeyler öğretmeye çalışıyorsunuz. Sesinizi bana çıkaracağınıza kocanıza çıkarıp boşanın bir zahmet. Daha fazla yazmayacağım, iyi günler.

Berfn56

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2020
17
-3
Yorumunu sonradan düzenledim, okudunuz mu? Sizin okuma yazmanız yok sanırım.
Bilip bilmeden saldırmayın bir zahmet. Hadsizlik arşa çıkmış sanki kaçıp üstüne çocuk yapan benim de bana birşeyler öğretmeye çalışıyorsunuz. Sesinizi bana çıkaracağınıza kocanıza çıkarıp boşanın bir zahmet. Daha fazla yazmayacağım, iyi günler.
Ya Allah aşkına insan olun biraz kaçıp çocuk yapan benmişim gibi laflar ne demek yaa her insan gibi bende bir hata yapmış olabilirim gidip önüme gelen biriyle yatıp kalkmadım öyle bir izlenim yaratıyorsunuz ki sanki önüme gelen biriyle yatıp kalkmışım kazayla çocuk olmuş evet erken yaşta evlenmem hataydı ama sonuçta bu kararı ben aldım kimse beni zorlamadı kızımı da seviyorum pişman olmadığım tek konu bu. Sen kalkıp bana çocuk yaparken kaçarken cahil değilsinde şimdi mi cahilsin dersen ben sana karşılık veririm doğal olarak ben burda anlayışlı insanların olduğunu düşünerek sadece içimi döktüm senin gibiler gelip de burda böyle hadsizlikler yapsın diye yapmadım. Kocama ses çıkardım ben zaten bunu demek senin haddine değil yazma zaten.