Bunun bir kurtuluş yolu yok mu?

Esrbyrktro

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2019
12
11
Kızlar uzatmadan konuya gireceğim. Nişanlımın ailesiyle yaşdığımız problemlerden dolayı düğün yapmaktan vazgeçtik. Onlra minnet etmemek için yalnızca nikah yapacağız. Ailesiyle yaşadığımız problemlere üzülemeden birde düğün salonuyla yaptığımız sözleşme ile uğraşıyoruz. Sözleşmede eğer sözleşmeden dönülürse ceza prası olarak anlaşılan paranın 3te biri ödenir diyor. Bu yüksek bir meblağ ve sözleşmede nişanlımın imzası var. Bunu kesinlikle ödeyebilecek durumda değiliz. Ailesiyle de bağlarımız kopmuş durumda. Bu sözleşmeden nasıl kurtulabiliriz yardımcı olur musunuz çok zor durumdayız. Nişan attık desek sözleşmeden kurtulabilir miyiz beklenmedik bir durum sonuçta? Salona maddi dururumuzun olmadığını söylesek anlayışla karşılayacağını sanmıyorum. Bu durumu yaşayan yada bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi. Düğün tarihine 3 buçuk ay var.
 

ignores

Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2018
390
706
Nişanı attık deseniz bile nafile. Adamlar sadece düğün salonundan vazgeçme olmasın diye mi o sözleşmeyi yapıyor sanıyorsunuz? Nişan da atılsa, düğünden de vazgeçilse kapora olarak tutulan miktar alınır veya alındıysa geri verilmez. He verirse de düğün mekanının insiyatifine kalmış.
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-03-2020

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 62 gün kaldı.

Bebeğiniz bu noktada beş duyu organından gelen bilgileri kaydedebilir. Bu ay bebeğinizin ciğerlerinize yaptığı baskı artığı için nefes darlığınızda artış olabilir. Bebeğiniz yaklaşık 29 cm uzunluğunda ve yaklaşık 1,5 kg in üzerinde ağırlığa sahiptir. Bebeğinizin hareketlerinde bir hareketsizlik hissettiğinizde hemen doktorunuza başvurunuz. İdar kaçırma yaşıyor olabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Esrbyrktro

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2019
12
11
Zaten o sözleşme iş bozulma durumu içindir düğünden vazgeçmek gibi sorunlar için değil, keşke atmasaymış, kağıt üstünde onlar haklı gözüküyor, ailesine kızdınız diye düğünden vazgeçmeyin cünkü salon parası takıyla çıkar.
İnsan imzalarken bunların yaşanacağını düşünmüyor maalesef:KK43:
 

1sadekahve

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2019
3.465
6.520
Nişanı atsanizda para yok deseniz de o parayı sizde birakmazlar.
Hem esinin ailesi yüzünden düğün yapmamazlik yapma bak içinde kalırsa birdaha o koru sonduremezsin. İkna edin tarih erteleyin 1 sene sonraya falan. Nikah kiyin misal düğünü bekleyin. Tabi düğün meragin varsa
 
Yukarı Alt