Bunun bir kurtuluş yolu yok mu?

tontriko

Rabbim sana emanetiz...
Pro Üye
Emoji Skoru
51.171
Kızlar uzatmadan konuya gireceğim. Nişanlımın ailesiyle yaşdığımız problemlerden dolayı düğün yapmaktan vazgeçtik. Onlra minnet etmemek için yalnızca nikah yapacağız. Ailesiyle yaşadığımız problemlere üzülemeden birde düğün salonuyla yaptığımız sözleşme ile uğraşıyoruz. Sözleşmede eğer sözleşmeden dönülürse ceza prası olarak anlaşılan paranın 3te biri ödenir diyor. Bu yüksek bir meblağ ve sözleşmede nişanlımın imzası var. Bunu kesinlikle ödeyebilecek durumda değiliz. Ailesiyle de bağlarımız kopmuş durumda. Bu sözleşmeden nasıl kurtulabiliriz yardımcı olur musunuz çok zor durumdayız. Nişan attık desek sözleşmeden kurtulabilir miyiz beklenmedik bir durum sonuçta? Salona maddi dururumuzun olmadığını söylesek anlayışla karşılayacağını sanmıyorum. Bu durumu yaşayan yada bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi. Düğün tarihine 3 buçuk ay var.
Dugun yapsaydiniz masrafin tamamini odeyecek durumdaydiniz, ama simdi ucte birini odeyemiyorsunuz oyle mi? Gelecek takikara mi guvendiniz?

Buarada maalesef kacisiniz yok bu isten. Adamlar islerini saglama sliyorlar. Yoksa herkes rezerve edip kolayca iptal eder

Esrbyrktro

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
11
Kaporayı alsınlar otursunlar bence yerlerine. Vermedikleri hizmetin bedelini mi alacaklar. Bırakın hiç vermeyin , uğraşacaklarını sanmıyorum. Kalkıp üç kuruş için sizi mahkemeye verecek halleri yok ya.
Bende almadığım hizmet için o kadar para istenmesini doğru bulmuyorum. Üstelik bu cayma parasının düğüne ne kadar kala için geçerli olduğuyla ilgili bilgi bile yok. :KK43:

MevsimlerGibisin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5.130
Bende almadığım hizmet için o kadar para istenmesini doğru bulmuyorum. Üstelik bu cayma parasının düğüne ne kadar kala için geçerli olduğuyla ilgili bilgi bile yok. :KK43:
. Siz tutmazsınız başkası tutar o gün o salonu, ki düğüne daha çok varmış. Sözleşmeyle sizi bağlamışlar biraz ama dediğim gibi kaporayı vermişsiniz onu unutun artık, başka da para ödemeyin. Kimse kalkıp da peşine düşüp sizi mahkemeye vermez. Üstelik şu an bile hiçbir hizmet vermeden para kazanmışlar zaten . Onların da işine gelir bu.

Esrbyrktro

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
11
Dugun yapsaydiniz masrafin tamamini odeyecek durumdaydiniz, ama simdi ucte birini odeyemiyorsunuz oyle mi? Gelecek takikara mi guvendiniz?

Buarada maalesef kacisiniz yok bu isten. Adamlar islerini saglama sliyorlar. Yoksa herkes rezerve edip kolayca iptal eder
Konuyu okumadınız galiba düğün parasını biz ödemeyecektik zaten. Eşimin ailesi ödeyecekti ve bu düğünü kendileri istediler. Sözleşmeyi nişanlım imzaladı sorunumuz bu. Şimdi ailesi ne haliniz varsa görün diyor. Takılara mı güvendiniz diyorsunuz da bu düğünü biz istemedik zor durumdayız zaten kırıcı olmaya gerek yok..

tontriko

Rabbim sana emanetiz...
Pro Üye
Emoji Skoru
51.171
Konuyu okumadınız galiba düğün parasını biz ödemeyecektik zaten. Eşimin ailesi ödeyecekti ve bu düğünü kendileri istediler. Sözleşmeyi nişanlım imzaladı sorunumuz bu. Şimdi ailesi ne haliniz varsa görün diyor. Takılara mı güvendiniz diyorsunuz da bu düğünü biz istemedik zor durumdayız zaten kırıcı olmaya gerek yok..
Takilara mi guvendiniz derken kirici olsun diye demedim.. oyle oluyor ya artik, gelen takilarla oduyor aileler. Yani bence bu isten siyrilamazsiniz

tontriko

Rabbim sana emanetiz...
Pro Üye
Emoji Skoru
51.171
. Siz tutmazsınız başkası tutar o gün o salonu, ki düğüne daha çok varmış. Sözleşmeyle sizi bağlamışlar biraz ama dediğim gibi kaporayı vermişsiniz onu unutun artık, başka da para ödemeyin. Kimse kalkıp da peşine düşüp sizi mahkemeye vermez. Üstelik şu an bile hiçbir hizmet vermeden para kazanmışlar zaten . Onların da işine gelir bu.
Cidden boyle mi? O sozlesmenin resmi degeri yok mu? Bosuna mi yapiyorlar yani?

Esrbyrktro

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
11
Bende sizin gibi düşünüyorum başka birine verebilirler o gün için ama sözleşmeden dolayı sıkıntı çıkarırlar diye korkuyorum. Yok mu böyle bir durum yaşayan :KK43:

Esrbyrktro

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
11
Takilara mi guvendiniz derken kirici olsun diye demedim.. oyle oluyor ya artik, gelen takilarla oduyor aileler. Yani bence bu isten siyrilamazsiniz
Üzgünüm biraz kusura bakmayın yanlış anlamışım. Salon masrafını gelen takılarla karşılayalım desek o kadar çağıracak kişi bulamayız zaten çoğu eşimin ailesinden gelecekti. Üstüne borçlu çıkacağız.....

Tatlianne20

Cennet Annesi♥
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
85.379
Bence siz esinizle evlenceniz olede bolede oarada firsat vermeyin ilerde belki barışılir ama siz düğününüzü mahvetmeyin gelen altinlarla kapanır.

Yukarı Alt