Bunun bir kurtuluş yolu yok mu?

Esrbyrktro

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
11
Bence siz esinizle evlenceniz olede bolede oarada firsat vermeyin ilerde belki barışılir ama siz düğününüzü mahvetmeyin gelen altinlarla kapanır.
Düşündükçe ağlıyorum tek derdimiz bu borçltan kurtulmak düğüne heves meves kalmadı bende.. huzurlu olmak istiyorum sadece

Tatlianne20

Cennet Annesi♥
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
88.288
Düşündükçe ağlıyorum tek derdimiz bu borçltan kurtulmak düğüne heves meves kalmadı bende.. huzurlu olmak istiyorum sadece
Allah yardimcin olsun canım yinede konusun yalvarin iptal oldu deyin falan dicemde bilmiyom bisiler edin nekadar dusuyorsada allah inşallah yardim eder yada bir miktar para verip kabul etmezmj.

Gulenay4040

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
602
Kızlar uzatmadan konuya gireceğim. Nişanlımın ailesiyle yaşdığımız problemlerden dolayı düğün yapmaktan vazgeçtik. Onlra minnet etmemek için yalnızca nikah yapacağız. Ailesiyle yaşadığımız problemlere üzülemeden birde düğün salonuyla yaptığımız sözleşme ile uğraşıyoruz. Sözleşmede eğer sözleşmeden dönülürse ceza prası olarak anlaşılan paranın 3te biri ödenir diyor. Bu yüksek bir meblağ ve sözleşmede nişanlımın imzası var. Bunu kesinlikle ödeyebilecek durumda değiliz. Ailesiyle de bağlarımız kopmuş durumda. Bu sözleşmeden nasıl kurtulabiliriz yardımcı olur musunuz çok zor durumdayız. Nişan attık desek sözleşmeden kurtulabilir miyiz beklenmedik bir durum sonuçta? Salona maddi dururumuzun olmadığını söylesek anlayışla karşılayacağını sanmıyorum. Bu durumu yaşayan yada bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi. Düğün tarihine 3 buçuk ay var.
Sözleşme yasalmı kendi kafalarına göremi yazmışlar bi bakın yasalmı derken her işyerinin bağlı olduğu bi ticaret odası vardır o ticaret odasının düzenlediği bişeymi eğer kafalarına göre yasal olmayan bişeyse korkmayın hiç bişey olmaz ama yasal bişeyse kanuni alma hakkı vardır..ılımlı yaklaşın durumu anlatın anlayışlı insanlar ise almazlar yada bi şekilde anlaşırsınız senet fln imzalamadığınızdan emin olun eğer anlaşma yoluna gitmezlerse dediğim gibi bağlı olduğu ticaret odası ile irtibata geçin...inşallah anlaşma olur

Esrbyrktro

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
11
Allah yardimcin olsun canım yinede konusun yalvarin iptal oldu deyin falan dicemde bilmiyom bisiler edin nekadar dusuyorsada allah inşallah yardim eder yada bir miktar para verip kabul etmezmj.
Paraya sıkışığız benim ailem bir noktaya kadar yardım edebiliyor. Bu sıkışıklıkta havaya para atmak gibi. Ne yapsak çaresi yok diyorsunuz yani. Kredi çekip ödeyeceğiz o zaman paşa paşa hemde bir düğün bile yapmadan.

Esrbyrktro

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
11
Düğune daha 3 ay varmış belki tekrar aranız düzelebilir aileyle?
Onlara yalvarırsak belki evet.. çok kötü şeyler yaşandı babamı hastanelik ettiler babam kalbi rahatsız herşeyi kaldıramıyor. Bu yaptıkları da son noktayı koydu. Düzelecek gibi değil anlayacağınız.

Esrbyrktro

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
11
Sözleşme yasalmı kendi kafalarına göremi yazmışlar bi bakın yasalmı derken her işyerinin bağlı olduğu bi ticaret odası vardır o ticaret odasının düzenlediği bişeymi eğer kafalarına göre yasal olmayan bişeyse korkmayın hiç bişey olmaz ama yasal bişeyse kanuni alma hakkı vardır..ılımlı yaklaşın durumu anlatın anlayışlı insanlar ise almazlar yada bi şekilde anlaşırsınız senet fln imzalamadığınızdan emin olun eğer anlaşma yoluna gitmezlerse dediğim gibi bağlı olduğu ticaret odası ile irtibata geçin...inşallah anlaşma olur
Sözleşmeyi kendileri hazırlamışlar bilgisayar çıktısı yapıp verdiler tek taraflı imza var sadece nişanlımın imzası. Bir de bu ceza parasıyla ilgili hiçbir süre belirtilmemiş. O an düşünemedik böyle şeyler olacağını okuyıp imzaladık hemen. :KK43:

Gulenay4040

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
602
Sözleşmeyi kendileri hazırlamışlar bilgisayar çıktısı yapıp verdiler tek taraflı imza var sadece nişanlımın imzası. Bir de bu ceza parasıyla ilgili hiçbir süre belirtilmemiş. O an düşünemedik böyle şeyler olacağını okuyıp imzaladık hemen. :KK43:
Korkmayın müşteriyi çaydırmamak için yapılmış basit bi kağıt parçası kanunen hakları yok tabi zorbalıkla almaya kalkarlarsa bilemiycem

deepsimply

Popüler Üye
Pro Üye
Emoji Skoru
2.762
Cayma süresi yok mu sözleşmede şu tarihten önce şeklinde daha 3.5 ay varmış uzun bi süre,tüketici haklarına vericem salonu kapattıtıcam diye bi tehdit edin bakalım

Yukarı Alt