1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Çorbalar Oylama Başladı !
  Notu Gizle
 3. Merhabalar Ziyaretçi, Pınar ürün inceleme ankete katılım için tıklayınız.
  Notu Gizle

Burçak

Konusu 'Alternatif Tıp' forumundadır ve Elif tarafından 19 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

  19 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  28.522
  Beğenildi:
  15.225
  Ödül Puanları:
  488
  Faydaları

  Unu sirke ile karıştırılıp içilirse idrar söktürür.

  Bünyesi zayıf olanlara helva yapılıp yedirilirse şişmanlatır.

  Taneleri isilik ve mayasıla sürülür.

  Ciğer, dalak tıkanıklığına çok faydalıdır.

  Şehveti artırır.

  Süt yapar.

  Ciğeri besler.

  Lapasının Faydaları

  Lapası yapılıp sert urların üzerine konulduğunda iyileştirir.

  Sırt ağrılarını iyi eder.

  Yine lapası kırılan kemiklerin üzerine bağlandığında iyileştirir.

  Vücutta beliren lekelerin üzerine konursa çok faydalıdır.

  Vücudu güzelleştirir
   
 2. 16 Nisan 2013
  Konu Sahibi : Elif
 3. Caddy

  Caddy Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  28 Mart 2012
  Mesajlar:
  8.044
  Beğenildi:
  1.834
  Ödül Puanları:
  238
  Burçak tohumu kurutulup toz haline getirildikten sonra çeşitli ilaç yapımında kullanılır. İdrar söktürücüdür. Kalbi güçlendirir ve kalp hastalıklarına karşı korur. Taneleri isilik ve mayasıla iyi gelir. Unundan yapılan helva, zayıf vücutlara kuvvet verir. Cinsel gücü arttırır.

  Kansızlığa centiyane
  Centiyane bitkisinde pektin, tanen, çeşitli alkaloitler, yağ ve şeker bulunur. Mide ve tükürük salgılarını arttırır ve hazmı kolaylaştırır. Mide şikayetlerini azaltır. İdrar söktürür. Kas kramplarını çözer. Ateş düşürücüdür. Kansızlıkta faydalıdır. Vücuda kuvvet verir.

  Karaciğere kereviz
  Kereviz kandaki stres hormonlarını azaltır ve sinir yorgunluğunu giderir. Kanı temizler. Karaciğer şişliğini ve sarılığı giderir. Sivilceleri azaltır. Böbrek kumunun ve taşlarının dökülmesine yardımcı olur. Yüksek tansiyon, şeker ve prostat hastalarına faydalıdır. Hipertansiyonu ve kolesterolü düşürür.

  Sindirim için kara lahana
  Kara lahana, cilt, diş ve kemik dokularının sağlamlığını arttırır. Vücuttaki zehirli maddelerin uzaklaştırılmasını sağlar. Taze kara lahana suyu mide ve bağırsak ülserine iyi gelir, bağırsak kurtlarını düşürmeye yardımcı olur. Kansere karşı korur.

  Kansere kondurango
  Kondurango Güney Amerika'da yüksek kesimlerde yetişen bir ağaçtır. Gövde kabukları kurutularak ilaç olarak kullanılır. Antioksidan ve anti bakteriyel etkilere sahiptir. Kanser hücrelerini yok edici etkileri bulunmaktadır. Mide rahatsızlıklarına da iyi gelir.

  Temizlikçi kuşburnu
  Kuşburnu başta C vitamini olmak üzere bol miktarda vitamin içerir. Gözlere kuvvet verir. Cinsel isteği arttırır. Kan dolaşımını hızlandırır ve kanı temizler. Vücuttaki atık maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Kansere karşı iyi bir koruyucudur.

  Ağrı kesici kestane
  Kestane bedensel ve zihinsel yorgunluğu giderir. Hastaların iyileşmelerini hızlandırır. Kan dolaşımını düzenler ve hızlandırır. Varis ve basur şikayetlerini azaltır. Kestanenin kabukları haşlanıp suyu içilirse sinirleri yatıştırır ve baş ağrısını keser.

  Antidepresan çarkıfelek
  Mavi renkte çiçekler açan çarkıfelek, Latince'de pasiflora olarak bilinir. Pasiflorin, flavonlar, viteksin, cumarin gibi bileşikler içerir. Spazm çözücü, sakinleştirici ve uyuturucu etkileri vardır. Sinirsel rahatsızlıklara karşı faydalıdır. Gerginliği ve endişeyi giderir. Parkinson şikayetlerini azaltır.

  Aşkın sırrı çakşır otunda
  Çakşır otu bilinen en güçlü afrodizyaklardandır. Cinsel gücü ve isteği arttırıcı özelliklerinden dolayı cinsel isteksizlik tedavisi için faydalıdır. Ayrıca sperm sayısı ve hareketliliğini de arttırıcı etkilere sahiptir. Kas ağrılarını gidermeye yardımcı olur.