Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Burcunuz Başarılı mı ?

Konusu 'Burçlar, Tarot ve Astroloji' forumundadır ve mum tarafından 21 Şubat 2007 başlatılmıştır.

  21 Şubat 2007
  Konu Sahibi : mum
 1. mum

  mum Guru Üye

  Katılım:
  8 Ocak 2007
  Mesajlar:
  97
  Beğeni:
  2
  Ödül Puanları:
  288
  KİMLERLE ÇALIŞILIR
  İŞKOLİK OĞLAK
  Bir numarada olan Oğlak Burcu insanı, çok tutarlı, inatçı ve kendi işine çok saygılıdır, içgüdüleri ile realiteyi birleştirir. Herkesin sandı-ğının aksine Oğlak, inanılmaz duygusal derinliği olan bir burçtur. Ama bunu ortaya çıkartmak için karşısındaki insanın çok yetenekli olması lazım. Özellikle Oğlak kadını çok enteresandır. Yaprak yaprak onu açmak gerekir, ki hüner ister. Oğlak iş hayatında tuttuğu işe inatçı bir şekilde sarılır ve muhakkaka ulaşır. ilişkilerde de böyledir.

  Oğlak, mali konularda da başarılıdır ve parayı nereden kazanacağını bilme içgüdüsüne sahiptir.

  En dayanıklısı, Oğlak
  Oğlak'ın psikolojik olarak bir yorulmazlığı vardır ki, kolay yara aldığım belli etmez. İçinde kanlar akar ama anlayamazsınız.
  Boğa ise küser, çekilir köşesine ve kapanır. Onun için iş hayatında, yönetici pozisyonunda, Boğa da liderlik vasıfları taşıdığı halde, Oğlak daha şayanı tercihtir. Çünkü Oğlak kolay kolay çekmez.

  Bir Oğlak'ı tek bir olay, iki olay, üç olay asla yıkamaz. Beş-on olay bir araya gelmiştir. Sonunda bir olayla çöküm noktası başlar.

  Ama Zodyak'ın en dayanıklı burcu Oğlak'tır. Burçların en soğukkanlı burcu Oğlak'tır diyebiliriz rahatça. Ki Akrep zannedilir, çünkü Akrep kişiliğinde soğukkanlılık vardır, soğuk insanlardır; ama Oğlak kadar soğukkanlı değildir Akrep.
  Oğlak, Akrep'ten öte bunu yaşayan kişidir. En büyük skandalda bile Oğlak insanlarının
  vakur durdukları görülür.
  YATIRIMCI BAŞAK
  Toprak grubunda genelde para konularında bir sıralama yapılırsa bu kez Başak bir numaraya geçer. Başak çok iyi para kullanır, yatırımcıdır, titizdir, dikkatlidir, detayları çok iyi görür.

  Geleceği güvence altına almanın yollarım hep bulur.
  KOKTEYL BOĞA
  Boğa ise bu iki burcun kokteylidir. Hem nereden para kazanacağını bilir, hem paradan anlar, hem de işe asılır. Yoramazsınız Boğa'yı... 48 saat nonstop çalışabilir...
  KOÇU POHPOHLAYIN
  "Koç'un liderlik vasfı vardır ama bu vasıf birinci olmak için değildir hiçbir zaman. Koç'a birinci olduğu zannını verin yeter. Ki genelde öyle zanneder ama değildir ve bir Oğlak, ya da Boğa yanında birinci olmak şansı pek yoktur. Ama öyle sansın, bu iş yeri için çok yararlı olur. İşi alır ve götürür. Bir numara olduğunu zannederek, çok güzel işler çıkartır. Çünkü çok yüksek enerji-si vardır Koç'un ve dönem dönem çok iyi kullanılır bu şansı. Yalnız arada bir Koç'un bıkkınlık anlarım yakalayıp dinlendirmek lazımdır.
  KREATİF YENGEÇ
  Koç'tan sonra Yengeç'i iyi çalıştırabilirsiniz. Yaratıcıdır. Çünkü sabah akşam ayaklanan bir tip ve "ay çocuğu" olduğu için genelde ondan çok yararlanırsınız.
  KOVAYI GEMLEYİN
  Tabii Kova'dan da çok iyi yararlanabilirsiniz. O da yaratıcı, üretici bir tiptir. Yalnız Kova'yı daima planlayıcı bir güç koymalısınız. Örneğin, Kova'nın basma bir Boğa koymalısınız ki, Kova'nın o marji-nalliğini, ufuksuzluğunu durdursun. Zodyak'ın en garip burcudur Kova.

  Bir Kova insanı sözgelimi, yann öbür gün Amerika başkanı olacağı-nı hayal edebilir. Onu durdurmak ve ayağım yere bastırmak gerek. Reklam sektörü çok uygundur Ko-va'lar için. Çünkü çok yaratıcı tiplerdir. Ancak Kova'nın dizginlen-mesi şarttır iş hayatında. Astrolojik tabirle, Kova insanına gem vurdurmak şarttır. Otoriter ve çok sert burçlara bu konuda müracaat etmek gerekir. Aslan, Boğa, Oğlak ve Yay gibi ödün vermeyen burçlar gerekir ona... Kova'nın Zodyak içinde İkizler'e yakın çok üstün bir zekası vardır. Ama bir tür yüktür bu zeka... Öyle Kova'lar vardır ki yüksek zekası yüzünden hayatı boyunca zarar görmüştür.
  HER İŞE BİR İKİZLER
  Astrolojinin genel değerlendirmelerine göre, İkizler insanı çok zor bir tip. İkizler, burçlar arasında en zeki burçtur. Merkür etkisinde olduğu için zekayı simgeler. Ancak çoğu kez bu zekayı kullanacak platform varsa kullanabilir. Biraz da İkizler insaninin zekası, fırsatlarla eşdeğerdir. Ama çok geçici ve kısadır, kalıcı olamaz. Ekibinizde eğer bir İkizler çalışıyorsa, onun dönemini yakalamak gerekir. Farz edelim ünlü bir sinema yıldızı var ve İkizler burcu. Bir filminde çok başarılı olup, ötekinde çok kötü olabilir... Tutarsızdır ki bu da zekasının getirdiği bir çelişkidir. Çünkü İkizler çift karakterli bir burçtur. Bu yüzden özellikle ciddi iş hayatında İkizler burcundan bir insanın tutarlı olduğunu göremezsiniz. Bir gün ak dediğine bir başka gün kara der. İkizler bir handikaptır iş hayatında ama onun zekasından mutlaka yararlanmak gerekir. Yani her iş yerinde en az bir İkizler bulunmalıdır.  KİMLERLE ÇALIŞILMAZ

  YAYLA ANLAŞAMAZSINIZ
  Zodyak'ta çalışılması en zor olan burcun Yay olduğu iddia ediliyor...

  Çünkü Yay, temel yasada kendine güvenir, kendine inanır ama herkese güvenmez.

  Ama Yay'ı herhangi bir şekilde birisi etkilemiş ve gönlüne girmişse, Yay insanı o kişiye bağlanır. Her Yay insaninin bağlı olduğu bir veya iki kişi vardır. Yaşamı onlarla götürürler, hatta bir anlamda onlara taparlar.

  Eğer Yay'ın yaşamında böyle bir insan yoksa karşınıza bir tür negatif bir Yay çıkar. Dağınıktır, düzensizdir, disiplinsizdir. Emir altına girmekten hiç hoşlanmaz, tutamazsınız. Hiçbir kural dinlemez, aykırıdır. Böyle bir tiple çalışmak kolay değildir.

  Ama Yay insaninin dağınıklığının altında yatan bilinci ve düzeni görebiliyorsa yönetici, o zaman Yay işe yarar. Çünkü Yay'ın bir farklı tarafı da o içindeki süper enerjidir, tükenmez! Yeter ki bağlı olsun olaya, sevdiği için çalışsın. Sevmediği bir işi Yay insanına yaptıramazsınız.
  PROJELER İÇİN AKREP
  Akrep insaninin iş hayatındaki yerinin gerçekten kritik olduğunu iddia ediyor astrologlar. Bir kere başta saydığımız lider ve yönetici burçlarla dostluğu ve senkronize olması çok zordur. Temel olarak açık değildir. Bir Oğlak'ın, bir Boğa'nın, bir Başak'ın beklediği o netliği ve bir an önce ne dediğini anlaması arzusunu Akrep karşılamaz. Susar Akrep ve bekler.
  Olayları içine atar. Karşısındaki kişinin özelliklerim önce anlamaya, tanıma-ya çalışır. Bunun yanı sıra duygularım da absorbe eden bir tip olduğu için tansiyonunu da anlayamazsınız. Tabii klasik bir Akrep insanından bahsediyoruz. Profesyonel astrologlar, Akrep burcu insanı için belli projelerin adamıdır derler. Akrep'in bir başka özelliği de Zodyak'ın en kindar burcu olmasıdır. Hiçbir şeyi unutmaz. 20 yıl önceki bir olayı dahi unutmaz. Güzel bir şeyi de unutmaz tabii. Ama güzel bir şey yapıldığında, süper egosuyla bunun kendisine tanınan doğal bir hak olduğuna inanır. Akrep, egosu en yüksek burçtur.
  Riske eğilimli olan ve yeni projelere kendisini tamamen kaptıran Akrep, çalıştığı kişilere yeni heyecan ve planlar getirmekte ustadır. Başladığı işi yanm bıraktığı hiç görülmemiştir. Kararlıdır ve enerjisuü sonuna kadar tüketir. Bu yüzden de iş hayatında çok gerilimlidir ve kimi zaman sert, acımasız davranır. Kuşkucu olduğu için insanlara kolay kolay güvenmeyen Akrep ile çalışmak zordur ve ona zaman tanıma k gerekir.
  BALIKLA ASLA İŞ YAPMA
  Elbette iş dünyasında başarılı Balık'lar vardır ama büyük bir ihtimalle onların yükselenleri çok etkilidir. Aslında duygusal Balık'larla aşk yapmak iş yapmaktan çok daha iyi ve zevklidir.
  Çok duygusal olan Balık insanı, bütün yaşantısını aşk hayatına ve anlık duygularına göre ayarlar. Bu yüzden de işlerine yeteri kadar ilgili davranmaz, daha doğrusu dravranamaz. Çünkü bütün aklı aşktadır. Balık'lar çift karakterli olduğu için de onlara pek güvenilmez. Çünkü bir anları bir anlarına uymayacaktır. Durum böyle olunca da iş konusunda onlara güvenmek zorlaşıyor. Hatta aşak için sizi yarı yolda bırakıp gidebilirler de.

  İş dünyasında başarılı olan Balık'lara nadir olarak rastlasak bile bunun altında başka bir iş aramak gerekir. O, işine aşık bir Balık olabilir. Ya da patronuna veya orada çalışan birine aşık olması ise daha büyük bir ihtimal...

  Balık hayalperesttir, inanılmayacak kadar ayrıntılı hayaller kurar ve kurduğu hayallere öylesine inanır ki, sizinle paylaştığında ona katılmaktan kendinizi alamazsınız. Ancak o, düş gerçeklerinden çabuk kurtulur ve yenilerine yönelir, siz ise şaşar kalırsınız. Balık'ın 4 hayatında bir yönünü kullanabilirsiniz, o da para...

  Son derece eli sıkı bir burçtur. Onları veznedar veya muhasebeci yaparsanız ise yarar.
   
 2. 22 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : mum
 3. nuresma

  nuresma Aktif Üye Üye

  Katılım:
  7 Nisan 2008
  Mesajlar:
  57
  Beğeni:
  14
  Ödül Puanları:
  88
  kızlar ben aslan burcunu göremedim ya
   
 4. 9 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : mum
 5. nuray_dyn

  nuray_dyn mucizem 2 yaşında Üye

  Katılım:
  23 Ocak 2008
  Mesajlar:
  746
  Beğeni:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  ben yay burcuyum ve işimi seviyorsam köpek gibi çalışırım.(biraz kaba oldu ama)
  fakat sevmiyorsam ve bulunduğum ortamdan memnun değilsem beni orda kimse tutamaz.
   
 6. 14 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : mum
 7. Juliet

  Juliet Ziyaretçi

  hani aslan nerde canım eklersen sevinirim
   
 8. 4 Mart 2010
  Konu Sahibi : mum
 9. melenela

  melenela Leylek Yola Çıktı:) Üye

  Katılım:
  6 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  1.434
  Beğeni:
  5
  Ödül Puanları:
  106
  terazi nerede
   
 10. 5 Nisan 2011
  Konu Sahibi : mum
 11. ayse_ayse

  ayse_ayse Aktif Üye Üye

  Katılım:
  1 Mart 2011
  Mesajlar:
  168
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  41
  KOÇU POHPOHLAYIN
  "Koç'un liderlik vasfı vardır ama bu vasıf birinci olmak için değildir hiçbir zaman. Koç'a birinci olduğu zannını verin yeter. Ki genelde öyle zanneder ama değildir ve bir Oğlak, ya da Boğa yanında birinci olmak şansı pek yoktur. Ama öyle sansın, bu iş yeri için çok yararlı olur. İşi alır ve götürür. Bir numara olduğunu zannederek, çok güzel işler çıkartır. Çünkü çok yüksek enerji-si vardır Koç'un ve dönem dönem çok iyi kullanılır bu şansı. Yalnız arada bir Koç'un bıkkınlık anlarım yakalayıp dinlendirmek lazımdır.

  ay burcunu ve yükselenini de hesaba katarak davranın bence kimi koclar buna uymuyor :)))
   
 12. 5 Nisan 2011
  Konu Sahibi : mum
 13. mehtap51

  mehtap51 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  14 Aralık 2007
  Mesajlar:
  801
  Beğeni:
  5
  Ödül Puanları:
  86
  eşim yengeçtir ve bir iş verin 4 4lük yapar.gözünüz arkada kalmaz.çok düzenlidir.
  oğlum yaydır.Dağınıktır, düzensizdir, disiplinsizdir. Emir altına girmekten hiç hoşlanmaz, tutamazsınız. Hiçbir kural dinlemez, aykırıdır. enerjii hiç tükenmez.
  ben balık burcuyum.ama çok duygusal hayal dünyasında yaşayan biri değilimdir.para harcamayıda çok severim.benden mhasebeci değil ama alışveriş canavarı olur.
   
 14. 6 Nisan 2011
  Konu Sahibi : mum
 15. ankh0fyelisss

  ankh0fyelisss Aktif Üye Üye

  Katılım:
  4 Mart 2011
  Mesajlar:
  626
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  HER İŞE BİR İKİZLER
  Astrolojinin genel değerlendirmelerine göre, İkizler insanı çok zor bir tip. İkizler, burçlar arasında en zeki burçtur. Merkür etkisinde olduğu için zekayı simgeler. Ancak çoğu kez bu zekayı kullanacak platform varsa kullanabilir. Biraz da İkizler insaninin zekası, fırsatlarla eşdeğerdir. Ama çok geçici ve kısadır, kalıcı olamaz. Ekibinizde eğer bir İkizler çalışıyorsa, onun dönemini yakalamak gerekir. Farz edelim ünlü bir sinema yıldızı var ve İkizler burcu. Bir filminde çok başarılı olup, ötekinde çok kötü olabilir... Tutarsızdır ki bu da zekasının getirdiği bir çelişkidir. Çünkü İkizler çift karakterli bir burçtur. Bu yüzden özellikle ciddi iş hayatında İkizler burcundan bir insanın tutarlı olduğunu göremezsiniz. Bir gün ak dediğine bir başka gün kara der. İkizler bir handikaptır iş hayatında ama onun zekasından mutlaka yararlanmak gerekir. Yani her iş yerinde en az bir İkizler bulunmalıdır.

  aynen aynenn :KK9:
   
 16. 7 Nisan 2011
  Konu Sahibi : mum
 17. aycan77

  aycan77 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  18 Aralık 2008
  Mesajlar:
  1.138
  Beğeni:
  5
  Ödül Puanları:
  106
  YAYLA ANLAŞAMAZSINIZ
  Zodyak'ta çalışılması en zor olan burcun Yay olduğu iddia ediliyor...

  Çünkü Yay, temel yasada kendine güvenir, kendine inanır ama herkese güvenmez.

  Ama Yay'ı herhangi bir şekilde birisi etkilemiş ve gönlüne girmişse, Yay insanı o kişiye bağlanır. Her Yay insaninin bağlı olduğu bir veya iki kişi vardır. Yaşamı onlarla götürürler, hatta bir anlamda onlara taparlar.

  Eğer Yay'ın yaşamında böyle bir insan yoksa karşınıza bir tür negatif bir Yay çıkar. Dağınıktır, düzensizdir, disiplinsizdir. Emir altına girmekten hiç hoşlanmaz, tutamazsınız. Hiçbir kural dinlemez, aykırıdır. Böyle bir tiple çalışmak kolay değildir.

  Ama Yay insaninin dağınıklığının altında yatan bilinci ve düzeni görebiliyorsa yönetici, o zaman Yay işe yarar. Çünkü Yay'ın bir farklı tarafı da o içindeki süper enerjidir, tükenmez! Yeter ki bağlı olsun olaya, sevdiği için çalışsın. Sevmediği bir işi Yay insanına yaptıramazsınız.

  dağınık düzensiz ve disiplinsiz haricinde hepsi uyuyo bana :KK66: :KK66: :KK61: :KK61:
   
 18. 9 Ekim 2011
  Konu Sahibi : mum
 19. adelia

  adelia yengeç ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  20 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  6.414
  Beğeni:
  991
  Ödül Puanları:
  188
  ben yengecim. Yaptığım işi seviyorsam gerçekten çok iyi çalışırım.
   
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.