eczhnm

bekle, Güneş doğacak 🐣
Kayıtlı Üye
12 Mart 2020
813
794
Demirim vitaminlerim düşüktü ondan kullandım canım. İğneler yan etki yapmaz sanmıyorum sadece yumurtalar büyüdükçe oturup kalkarken bile baskı oluyordu bende. İnşallah seninde sağlıklı olur yumurtaların. Sayıya çok takılıyoruz biz kadınlar aslında ☺ Bi tanesi tutunup sağlıkla doğsa dünyalar bizim olucak 🌸
Benim de demirim düşük çıktı canım demir ilacı başladım b12 kaç çıkmıştı senin hatırlıyor musun
Bir de tüp bebek fiyatı ne kadar jimerde

Elen123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2017
573
447
opu zor mu peki ? bide dondurulmuş transfer mi iyi yoksa o ay mı acaba, senin doktorun ne dedi bu konuda
Opu hiç zor değil canım. Zaten anestezi aldığın için anlamıyosun sonrada hafif bir adet ağrısı oluyor 1-2 gün. Doktorum dondurulmuş transfer önerdi tabi başarı oranı artar mı bilmiyorum. Ben histereskopide olduğum için mecburen dondurulmuş transfer yaptırıcam.

Elen123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2017
573
447
Benim de demirim düşük çıktı canım demir ilacı başladım b12 kaç çıkmıştı senin hatırlıyor musun
Bir de tüp bebek fiyatı ne kadar jimerde
B12 374, Ferritin 6.91 çıkmış baktım şimdi. Tüp bebek 10.000 tl + ilaçlar, benim embriyo dondurma ve histereskopide olduğundan toplam 20.000 tl buldu.

patiliseker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2016
1.209
327
Opu hiç zor değil canım. Zaten anestezi aldığın için anlamıyosun sonrada hafif bir adet ağrısı oluyor 1-2 gün. Doktorum dondurulmuş transfer önerdi tabi başarı oranı artar mı bilmiyorum. Ben histereskopide olduğum için mecburen dondurulmuş transfer yaptırıcam.
Zaten benn anesteziden korkuyorum 🤦‍♀️😁

Elen123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2017
573
447
Zaten benn anesteziden korkuyorum 🤦‍♀️😁
Hayatımda ilk aneztezi deneyimini rahim filminde yaşadım. Bütün gece uyuyamamıştım ya anesteziden uyanamazsam diye 😂 Baktım ki hiç korkulacak bişey yokmuş onun üstüne 2 kere daha aldım opularda. Hatta dün opuya giderken eşimede dedim ben yakında anestezi bağımlısı olucam sanırım diye 😬 Sakin ol anlamıcaksın bile uyuduğunu bi bakmışsın uyanmışsın bitmiş herşey.

patiliseker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2016
1.209
327
Hayatımda ilk aneztezi deneyimini rahim filminde yaşadım. Bütün gece uyuyamamıştım ya anesteziden uyanamazsam diye 😂 Baktım ki hiç korkulacak bişey yokmuş onun üstüne 2 kere daha aldım opularda. Hatta dün opuya giderken eşimede dedim ben yakında anestezi bağımlısı olucam sanırım diye 😬 Sakin ol anlamıcaksın bile uyuduğunu bi bakmışsın uyanmışsın bitmiş herşey.
Hahahah bende uyanamazsam korkusundan anestezi almadim rahim filmi cekilirken, ama bundan kacisim yok.

Elen123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2017
573
447
Hahahah bende uyanamazsam korkusundan anestezi almadim rahim filmi cekilirken, ama bundan kacisim yok.
Vallahi insan herşeye alışıyormuş bu süreçte neler öğrendik. Evlendiğimde yumurtlama döneminin ne olduğunu bile bilmiyordum. Hatta ilk öğrendiğimde eşime anlattım inanmamıştı bana tavuk musun sen saçmalama demişti 😂 Şimdi kendisi soruyor kaç yumurta oldu kaç mm diye. Düşünüyorumda bazen bunları öğrenmeden hamile kalabilmek ne büyük şans.

Dubleangel

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2020
322
367
29
Her şey güzel olacak kızlar ♥

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-11-2020

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 124 gün kaldı.

Bebeğiniz önümüzdeki 4 hafta içinde önemli ağırlık kazanacaktır. Önümüzdeki hafta ve aylarda, bazı anne babalar bebeğini işitsel uyarı göndermek için (annenin karnına kulaklık dayamak, rahme doğru megafon ile konuşmak gibi) yoğun bir çaba içine gireceklerdir. Bu bebeğinize zarar vermez ama bir faydasıda olmaz. Sadece siz ara ara bebeğinizle konuşabilirsiniz. Bebeğiniz antikorları üretmeye başladı. Bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık olarak 20 cm civarında. Ağırlığı yarım kiloya yaklaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

eczhnm

bekle, Güneş doğacak 🐣
Kayıtlı Üye
12 Mart 2020
813
794
B12 374, Ferritin 6.91 çıkmış baktım şimdi. Tüp bebek 10.000 tl + ilaçlar, benim embriyo dondurma ve histereskopide olduğundan toplam 20.000 tl buldu.
Canım benim b12 273 ferritin 378 o zaman b12 takviyesi lazım, sana doktor mu önerdi
Benim de histereskopi olacak önce artık gözden çıkaracağız bu parayı napalım

Elen123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2017
573
447
Canım benim b12 273 ferritin 378 o zaman b12 takviyesi lazım, sana doktor mu önerdi
Benim de histereskopi olacak önce artık gözden çıkaracağız bu parayı napalım
Evet canım doktor önerdi bana b12yi. İnsan gözden çıkarıyor parayı sonu güzel olsun yeter ki. Geçen çarşamba oldum bende opu ve histereskopiyi beklemedeyim şimdilik.

eczhnm

bekle, Güneş doğacak 🐣
Kayıtlı Üye
12 Mart 2020
813
794
Evet canım doktor önerdi bana b12yi. İnsan gözden çıkarıyor parayı sonu güzel olsun yeter ki. Geçen çarşamba oldum bende opu ve histereskopiyi beklemedeyim şimdilik.
Allah hayırlısıyla evladına kavuştursun inşallah canım 🙏🏻
bir de sana şunu sorayım bugün DHEASO4 değeri var ya ona baktırmak için hastaneye gittim, kız kaç dakika olcak değer falan dedi, o yüzden yaptıramadım sana böyle bir şey sormuşlar mıydı 🤔

Elen123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2017
573
447
Allah hayırlısıyla evladına kavuştursun inşallah canım 🙏🏻
bir de sana şunu sorayım bugün DHEASO4 değeri var ya ona baktırmak için hastaneye gittim, kız kaç dakika olcak değer falan dedi, o yüzden yaptıramadım sana böyle bir şey sormuşlar mıydı 🤔
Amin canım hepimiz kavuşuruz inşallah 🙏🏻 Ben Suat Beyin istediği bütün kan tahlillerini şehir hastanesinde yaptırdım hiç öyle bişey sormadılar. Reyhan hemşirenin numarası varsa ona sor istersen. Eğer yoksa özelden yazayım yarın ararsın.

eczhnm

bekle, Güneş doğacak 🐣
Kayıtlı Üye
12 Mart 2020
813
794
Amin canım hepimiz kavuşuruz inşallah 🙏🏻 Ben Suat Beyin istediği bütün kan tahlillerini şehir hastanesinde yaptırdım hiç öyle bişey sormadılar. Reyhan hemşirenin numarası varsa ona sor istersen. Eğer yoksa özelden yazayım yarın ararsın.
Ay ben özelde yaptırmak zorunda kaldım bazılarını 600 lira tuttu 5 tahlil 🙄
Çok iyi olur canım yok bende numarası, ön görüşme yaptığımız için vermediler sanırım

Lilly2008

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2016
310
159
Her biri başka bişey söylemiş :) insanıın kafası karışıyor.. Rahim bozukluğundan benim iki arkadaşımı ameliyat etti o, sonrasında hamile kaldılar ama biri yine düşük yaptı, zaten onlar gebe kalıyordu düşük oluyordu. Muayene olsaydın keşke soranusta bana böyle dediler deseydin. Bana kesin ameliyat demişti ben kaçtım :)
Merhaba ne ameliyatı olacaktınız

burcusami

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2015
2.732
2.967
31

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-02-2021

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 229 gün kaldı.

Bebeğiniz geçen 8 kısa gün içinde iki kat büyüdü. Bebeğinizin boyu yaklaşık 8-11 mm. Bebeğiniz olağanüstü bir hızla büyüyor. Bebeğiniz doğduğunda bu hızla büyüseydi, 1 aylık olduğunda boyunu 15 metre olarak ölçebilirdiniz. Anneler hamilelik sırasında deri renginizde oluşacak değişiklikleri fark edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın