Burun ameliyatı olanlar görüşler (eski/yeni)

sepulik

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
106
105
30
Ne güzel yazmışsınız. Bugün 12. günüm inşallah ben de o günleri yaşarım. Bugün sadece uykuda yanlışlıkla burnumu çektim. Burna bir zararı olmuşmudur acaba ? :KK17:
Ufak tefek dokunma tarzı çarpmalardan ve hapşırma ya da çekme gibi olaylardan endişelenmeyin cidden, tampon çıktıktan sonra doktor ödemlerim insin diye burnuma flaster fabrikasını döşedi ve o flasterleri yapıştırma esnasında burnumun sırtına öyle bi bastırdı ki dedim heralde şimdi burun gitti ama bunu yapan neticede doktordu ve kontrollü bir işlemdi o andan sonra içim rahatladı, 1 aya kadar başım yüksekte uyurken kimbilir kaç kere yan düştüm bilmiyorum ama sabahları acaba yamuldu mu diye tedirgin uyanmalarım yerini artık günden güne artan mutluluğum doldurmaya başladı ve burun şeklimde asla bozulma olmadı. Şuan sırt üstüne geçiş yaptım ve inanın ne kadar dikkat etseniz de kafa yana düşüyor elimde olmadan bunu kontrol etmek de cok zor çünkü yandan destek yapsanız da uyku bu rem evresi gerçekliği var nasıl hareket ettiğinizi kontrol edemiyosunuz ve buna rağmen ciddi hiçbir şey olmadı. Çok tedirgin olmayın stres yapıyo vücut sonra e alarma geçiyor bünye şuan 2.ayım dolcak kıyafetlerimi zart diye geçiriyorum kafamdan burnuma da sürtüyor tabi dikkat ediyorum ama ilk 1 ayın hassasiyeti kalktığında artık burnunuza dokunabiliyosunuz da.

sepulik

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
106
105
30
Cok tesekkurler. Herkes yaptiriyor gorunce kolay bir sure saniyor insan. Asla degilmis. Tecrube oluyor.
evet maalesef kolay bir süreç değil ama şöyle düşününce insanı manevi olarak da rahatlatıyor. Hayatta güzel şeyler hiçbir zaman keyifle ve beklemeden elde edilmiyor, her güzelliğin bir bedeli oluyor.Ben o 1 haftada böyle düşündüm ve çok daha takmadan atlattım. Can sıkıcı ama kısa bir süreç emin olun geçiyor, hayatta her şeyin akıp geçtiği gibi.

kulup

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2013
101
48
5. günümden selamlar, evet burun tıkanıklığım devam ediyor anlıyorum ki daha birkaç ay vaktim var ama yorumlarınız beni çok rahatlattı, teşekkürler. Tampon çıkınca sağ taraftan rahat nefes alıyordum, şimdi o da gün içinde tıkanıp arada açılıyor. Bazen sol taraftan da nefes alabiliyorum ama çoğunlukla tıkalı. Ağızdan nefes almak çok yıpratıcı ve bende baş ağrısı da yapıyor. Sabah akşam maydanoz suyu içiyorum, arada ananas yiyorum. Umarım ödemler çabucak çözülür. Herkese çok geçmiş olsun tekrardan.

Solarsystm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2019
32
5
30
Arkadaşlar merhaba. Daha öncede yazmıştım bugün 12. günüm. Akşam saatlerinde başlayan bir sızlama var. Tam burun kökünde yani burnun alın ile birleştiği yerde. Bu güne kadar ameliyat sonrası üç ve ya dört gün ağrı kesici kullanmıştım. Sonra hiç ağrım olmamıştı. Şimdi bu sızlama nereden çıktı hiç bilmiyorum.:KK43: Ameliyatın ilerleyen günlerinde buşekilde sızlama yaşayan var mı ?

krpz

Guru
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2009
399
187
Arkadaşlar merhaba. Daha öncede yazmıştım bugün 12. günüm. Akşam saatlerinde başlayan bir sızlama var. Tam burun kökünde yani burnun alın ile birleştiği yerde. Bu güne kadar ameliyat sonrası üç ve ya dört gün ağrı kesici kullanmıştım. Sonra hiç ağrım olmamıştı. Şimdi bu sızlama nereden çıktı hiç bilmiyorum.:KK43: Ameliyatın ilerleyen günlerinde buşekilde sızlama yaşayan var mı ?
27.günden selamlar🤗akşam üstü başlayan sızılarım dikiş hassasiyetim mevcut,rahatsız eden bişi değil ama ben burdayım diye hissettiriyo kendini,pazartesi kontrolümde sorucam ama endişelenmiyorum artık 😬
Bide şunu farkettim,rüzgar esse,soğuğa çıksam filan daha da artıyo sankii 😣

Solarsystm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2019
32
5
30
27.günden selamlar🤗akşam üstü başlayan sızılarım dikiş hassasiyetim mevcut,rahatsız eden bişi değil ama ben burdayım diye hissettiriyo kendini,pazartesi kontrolümde sorucam ama endişelenmiyorum artık 😬
Teşekkür ederim cevap yazdığınız için. Birşey olunca sadece bende var gibi düşünüyorum. Ama içimi rahatlattınız.🙏🏻 Umarım çabucak geçer bu süreçler. 😊

staystrong94

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2019
35
7

Merhaba, benimde 21.günüm. Ağrıyor mu sızlıyor mu tam tarif edemiyorum ama ben buradayım dercesine rahatsız ediyor. Başıma kadar vurdu bugün ağrısı. Yarın kontrolüm var soracağım ama bu ağrıları uzun süre yaşayanlar var mı acaba?

krpz

Guru
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2009
399
187
Merhaba, benimde 21.günüm. Ağrıyor mu sızlıyor mu tam tarif edemiyorum ama ben buradayım dercesine rahatsız ediyor. Başıma kadar vurdu bugün ağrısı. Yarın kontrolüm var soracağım ama bu ağrıları uzun süre yaşayanlar var mı acaba?
Benim son bi haftadır;mesela çok gülünce burun kanatlarım geriliyor sonra acıyor,esnerken burun kemerim geriliyor, bide soğukta kalınca baya sızlıyor
Asıl sorunumsa burun sırtımdaki şişlik,kemer gibi gözükmekte çok tırsıyorum 😭

Solarsystm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2019
32
5
30
Benim son bi haftadır;mesela çok gülünce burun kanatlarım geriliyor sonra acıyor,esnerken burun kemerim geriliyor, bide soğukta kalınca baya sızlıyor
Aynen benimde gülerken ki gülemiyorum üst dudağımı kullanamıyorum çok burnumun kemerinde gerginlik baskı hissediyorum. Ani hareket yaptığımda yüksek sesle konuştuğumda sızlama hissediyorum. Bugün 13.günüm. Sakin olmak ve ümitsizliğe düşmemek gerek sanırım. Zamanla geçicek umarım:110:

staystrong94

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2019
35
7

doktorum beni ameliyatımdan bu yana 5 kere kontrole çağırdı. Her defasında burnuma masaj yaparak beni bandajladı. O kemer görünümü bende de vardı alçım çıktığında ama her bandaj sonrası çok güzeldi burnum. Hafta başı bandajları aldı tamamen, doktordan incecik burunla çıkmıştım eve gelene kadar özgürlüğünü ilan etmiş burnumdaki ödemler her yerden şiş şekilsiz görünüyor

SeptemberRose

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2014
5.096
4.788
Aynen benimde gülerken ki gülemiyorum üst dudağımı kullanamıyorum çok burnumun kemerinde gerginlik baskı hissediyorum. Ani hareket yaptığımda yüksek sesle konuştuğumda sızlama hissediyorum. Bugün 13.günüm. Sakin olmak ve ümitsizliğe düşmemek gerek sanırım. Zamanla geçicek umarım:110:
Arkadaşlar benim 1 yılım doldu geçti bile ama hala bazen soğukta sızlıyor, hala uç kısım sert biraz, sanki biraz daha inecekmiş gibi hissediyorum..
Bu işte biraz sabırlı olmak gerekiyor, moralinizi bozmadan, olumsuzluğa düşmeden kontrollerinizi aksatmayın ve doktorunuzun dediği her şeyi yapın ve bekleyin. Kendinizi çok dinlemeyin ve incelemeyin.

staystrong94

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2019
35
7
Arkadaşlar benim 1 yılım doldu geçti bile ama hala bazen soğukta sızlıyor, hala uç kısım sert biraz, sanki biraz daha inecekmiş gibi hissediyorum..
Bu işte biraz sabırlı olmak gerekiyor, moralinizi bozmadan, olumsuzluğa düşmeden kontrollerinizi aksatmayın ve doktorunuzun dediği her şeyi yapın ve bekleyin. Kendinizi çok dinlemeyin ve incelemeyin.

Ne mümkün incelememek. Her sabah uyanıp ne durumda diye fotoğrafını çekiyorum :)

dorritta

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2013
49
8
30
doktorum beni ameliyatımdan bu yana 5 kere kontrole çağırdı. Her defasında burnuma masaj yaparak beni bandajladı. O kemer görünümü bende de vardı alçım çıktığında ama her bandaj sonrası çok güzeldi burnum. Hafta başı bandajları aldı tamamen, doktordan incecik burunla çıkmıştım eve gelene kadar özgürlüğünü ilan etmiş burnumdaki ödemler her yerden şiş şekilsiz görünüyor
Aynen 😄 babam bugun avatara benzetti Beni. Kalbim kirik.

Solarsystm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2019
32
5
30
Doktorun eli değince düzeliyor burun. Demin çıktım kontrolden bastırdıkça gözlerim yaşardı ama eli sihirli galiba 😀
Benimde bugün üzerindeki bantlar çıktı. Daha sonra doktor masaj gösterdi. Fakat burnumun yanları yani yanağımla birleşen o yerler çok acıdı. :KK42:Ben başımı çektikçe doktor tuttu masajı yaptı. O anda ne gördüm nasıl oldu bilmiyorum. Allahtan annem yanımdaydı da o gördü. Burnun biraz inecek buna hazırlıklı ol dedi sadece bunu duydum. Diğer söylediklerini annemden öğrendim daha sonra.

İlk alçı çıkıp bant takılmadan önce burnumu göstermişti doktor bir hafta önce. Ozaman beğenmiştim. Sadece ucu kalkık gelmişti çok ama onunda ineceğini düşünüp teselli etmiştim kendimi. Bugün bantlar çıktığında O hengameyle burnuma bakamamıştım doktordan çıkıp telefonla bakıyım dedim şoka girdim. Gözlerim birbirinden ayrık, burun dudak mesafem çok fazla üst dudağım incelmiş, burnum çok kalkık. Bir başkasına bakıyorum gibi hissediyorum. Okadar üzüldüm ve ağladım ki hiç birşey düşünemez oldum. :KK42::KK43:
Şimdi mutlaka bu masajı yapmam lazım ama daha elimi bile süremezken okadar baskıyı nasıl yapıcağımı bilmiyorum. Aynı şeyleri yaşayanlar var mı lütfen yardım ???

staystrong94

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2019
35
7
Benimde bugün üzerindeki bantlar çıktı. Daha sonra doktor masaj gösterdi. Fakat burnumun yanları yani yanağımla birleşen o yerler çok acıdı. :KK42:Ben başımı çektikçe doktor tuttu masajı yaptı. O anda ne gördüm nasıl oldu bilmiyorum. Allahtan annem yanımdaydı da o gördü. Burnun biraz inecek buna hazırlıklı ol dedi sadece bunu duydum. Diğer söylediklerini annemden öğrendim daha sonra.

İlk alçı çıkıp bant takılmadan önce burnumu göstermişti doktor bir hafta önce. Ozaman beğenmiştim. Sadece ucu kalkık gelmişti çok ama onunda ineceğini düşünüp teselli etmiştim kendimi. Bugün bantlar çıktığında O hengameyle burnuma bakamamıştım doktordan çıkıp telefonla bakıyım dedim şoka girdim. Gözlerim birbirinden ayrık, burun dudak mesafem çok fazla üst dudağım incelmiş, burnum çok kalkık. Bir başkasına bakıyorum gibi hissediyorum. Okadar üzüldüm ve ağladım ki hiç birşey düşünemez oldum. :KK42::KK43:
Şimdi mutlaka bu masajı yapmam lazım ama daha elimi bile süremezken okadar baskıyı nasıl yapıcağımı bilmiyorum. Aynı şeyleri yaşayanlar var mı lütfen yardım ???
Ben her muayene gittiğimde sürekli düzeltme yapıyor burnuma ve hala çok acıyor. Üst dudağım çok ince ruj sürerken farkediyorum bi tık taşırıyorum mecburen. Bandajlardan sonra burun şişebiliyor. Masajlarını düzenli yap. Ve burun ucun bi tık düşecek. Çok takılma diyeceğim ama bende çok takılıyorum

krpz

Guru
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2009
399
187
Merhaba hayır hala gitmedim inşallah bir daha ki randevuya. Aynı şey hala duruyor. Ödemdir geçer diye umut ediyorum hala. 1 ay 11 gün oldu. Burunda ki hassaslık dokununca hafif acı hissi ne zaman geçiyor acaba kızlar 😔🙄
1.ay kontrolüne gittim bugün,
Burun sırtındaki şişlik dr un da garibine gitti 😱3.aya geçer ama hızlandırmak adına iğne yapabiliriz dedi,20 gün içinde etki gösterebileceğini söyleyip 1 ay sonraya tekrar randevu verdi.
Bu arada süreci desteklemek adına alerji tedavisi uygulamak için bi hap bi tanede burun spreyi verdi 🤦🏻‍♀️
beklemekten başka çarem yok 😔

kulup

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2013
101
48
Selamlar tekrar herkese, benim bugun 12. Gunum. Ise döndüm. Sanki hic ameliyat olmamisim gibi gayet rahat geciyor, arkadaslarimdan da olumlu yorumlar aldim o yuzden keyfim yerinde. Burnum odemden dolayi onden patlican gibi olsa da :) yandan gorunumunden cok memnunum bu odemli haliyle bile. Her gun maydanoz suyu icmeye devam, bir de dr burun yanlarindan goz altlarina dogru masaj verdi arada aklima geldikce onu yapiyorum. Baska oneriniz var mi odemden cabuk kurtulmak icin?? Buraya dr umun ameliyat sonunda cektigi ve benim 10. Gununde atel ciktigi gun cektigim fotoyu ekliyorum. Odemler inince ameliyat sonundaki haline donecek degil mi? Olumlu/olumsuz yorumlarinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dilberduda

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2019
7
1
36
Slm herkese ve gecmis olsun benimde 3 ay olcak ve burnumun ucunda sag tarafta mercimek kadar yuvarlak birsey var ilk bastan beri vardi ama sislikler gidince dahada belirgenlesti aranizda böyle bisi yasayan varmi doktora sordum tabi cevap yok

UmutsuzKedi

Belki bir gün..
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2019
194
128
9 Eylül 2015 te estetik oldum memnunum ameliyat sürecim kötü geçmişti mideme vs vurdu ama atlattım şükür

Solarsystm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2019
32
5
30
Merhaba bugün 22. günüm. En son 25 ekimde bantlar çıkınca şok olduğumu ve çok kalkık olduğunu yazmıştım buraya. Gün geçtikçe burnumun şişlikleri biraz olsun indi. Burnumun şekli ortaya çıkınca biraz içim rahatladı. Ama tabi daha hala şiş. İlk günlere göre kalkıklığı biraz insede bana hala kalkık geliyor. Alışmam zaman alıcak gibi çünkü benim ameliyattan önce kemerli ve aşağı düşük bir burnum vardı. Sonuçta bu burnu indiremiceğime göre kabul etmem gerek.:110:Her masaj yaptığımda şekli daha çok ortaya çıkıyor. Şuanda tek kafama taktığım şey üst dudağım,mimiklerim ve seyirmeler. Hala tam olarak gülemiyorum. Önceden gülünce diş etlerim gözükürdü. Şuanda sadece dişlerimin uçları gözüküyor. Üst dudağımı büzemiyorum. Burnumun üstündede tam olarak burun kanatlarımın bir tık üstünde seyirme oluyor. Hatta okadarki olan taraftaki üst dudağımı bile yukarı çekiyor. Böyle birşey yaşayan var mı acaba yazabilir mi ??:KK17::olamaz:

apple pie

23.08.2017:)
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2017
513
1.348
Merhaba bugün 22. günüm. En son 25 ekimde bantlar çıkınca şok olduğumu ve çok kalkık olduğunu yazmıştım buraya. Gün geçtikçe burnumun şişlikleri biraz olsun indi. Burnumun şekli ortaya çıkınca biraz içim rahatladı. Ama tabi daha hala şiş. İlk günlere göre kalkıklığı biraz insede bana hala kalkık geliyor. Alışmam zaman alıcak gibi çünkü benim ameliyattan önce kemerli ve aşağı düşük bir burnum vardı. Sonuçta bu burnu indiremiceğime göre kabul etmem gerek.:110:Her masaj yaptığımda şekli daha çok ortaya çıkıyor. Şuanda tek kafama taktığım şey üst dudağım,mimiklerim ve seyirmeler. Hala tam olarak gülemiyorum. Önceden gülünce diş etlerim gözükürdü. Şuanda sadece dişlerimin uçları gözüküyor. Üst dudağımı büzemiyorum. Burnumun üstündede tam olarak burun kanatlarımın bir tık üstünde seyirme oluyor. Hatta okadarki olan taraftaki üst dudağımı bile yukarı çekiyor. Böyle birşey yaşayan var mı acaba yazabilir mi ??:KK17::olamaz:
Ben de 20. Gündeyim ve anlattığınız sıkıntıların hepsi birebir bende de var. O üst dudağı yukarı çeken seyirmeler beni de çok korkutuyor. Eski gülüşüm de yerine gelmedi. Insallah düzelecek zamanla.

Zepzeyzey

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2019
2
0
28
Benim ameliyatımın üstünden 13 ay geçti..
İlk günler hissettiğim tek şey pişmanlıktı, kendime kızıp durdum günlerce..

Tamponlar 1 hafta kalmıştı bende, onlar çıktıktan sonra biraz rahatladığımı hatırlıyorum..
O zamana dair hiçbir şey net değil bende çünkü beynim unutmak istediğim şeyleri siliyor.
Sonrasında alerjik rinitimden dolayı çok sıkıntı çektim, burun etlerim şişti vs.. 2 kez radyofrekansla küçülttürdüm.

Yani kısacası biraz sabır her şey geçiyor..

Burnumun üstündeki bant ilk çıktığında 1 saat ağladığımı hatırlıyorum, çünkü çok kalkıktı burnum, domuz burnu gibiydi..
Zamanla normale döndü..
Merhaba benim ameliyatimin 10. günü, ben de burnumu şu an ki kalkikligindan ve kavisinden hoşlanmıyorum, gülüşüm bir tuhaf aynaya bakınca yuzumle uyumsuz bir burun görüyorum, ameliyat süreci çok zordu tekrar böyle bir şeye kalkışacak güçte değilim ama yeniden bir ameliyata ihtiyaç olup olmayacağını da anlamaya çalışıyorum. Sizin görüntü anlamında değişiminiz nasıl gerveklesti? Biraz daha detaylı paylaşabilir misiniz o süreci?

Zepzeyzey

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2019
2
0
28

Ben de yeni ameliyat oldum ve tam olarak aynı şeyleri yaşadım. Şu an 10. günüm gece uyku uyuyamıyorum çok mutsuzum. Siz nasıl oldunuz ? Doktorum 2 aya kalkikligi biraz iner dedi ama umutsuz hissediyorum, siz de bir değişim oldu mu?

elektra1993

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2015
1.312
3.076
27
Ben de yeni ameliyat oldum ve tam olarak aynı şeyleri yaşadım. Şu an 10. günüm gece uyku uyuyamıyorum çok mutsuzum. Siz nasıl oldunuz ? Doktorum 2 aya kalkikligi biraz iner dedi ama umutsuz hissediyorum, siz de bir değişim oldu mu?
Ilk aylar daha kalkık durur ödemler yüzünden bşr kaç aya o kalkıklık azalıyor emın ol düzleşiyor

SeptemberRose

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2014
5.096
4.788
Merhaba benim ameliyatimin 10. günü, ben de burnumu şu an ki kalkikligindan ve kavisinden hoşlanmıyorum, gülüşüm bir tuhaf aynaya bakınca yuzumle uyumsuz bir burun görüyorum, ameliyat süreci çok zordu tekrar böyle bir şeye kalkışacak güçte değilim ama yeniden bir ameliyata ihtiyaç olup olmayacağını da anlamaya çalışıyorum. Sizin görüntü anlamında değişiminiz nasıl gerveklesti? Biraz daha detaylı paylaşabilir misiniz o süreci?
merhaba, 10. gün çok yeni daha, biraz sabır gerekiyor, 1 yıl boyunca bile ödem kalabiliyor.
yavaş yavaş düşüyor burun, normale dönüyor. sabırla beklemeniz lazım.

Mahinev4343

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2020
6
1
26
Slm herkese ve gecmis olsun benimde 3 ay olcak ve burnumun ucunda sag tarafta mercimek kadar yuvarlak birsey var ilk bastan beri vardi ama sislikler gidince dahada belirgenlesti aranizda böyle bisi yasayan varmi doktora sordum tabi cevap yok
Merhaba benimde sol tarafta burun ucumda var elime yuvarlak bi doku geliyor şu an ne durumdasiniz