Burun ameliyatı olanlar görüşler (eski/yeni)

krpz

Guru
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2009
394
184
tekrar merhaba, benim de 3. günüm. Bugün tamponlar çıktı. Sağdan çok rahat nefes alıyorum fakat sol taraf tıkalı. Tamponlar çıkar çıkmaz herkes çok rahat nefes aldı mı? Yoksa ödemden dolayı bir taraftan henüz nefes alamamam normal mi? Sola doğru deviasyonum da vardı ve yüzümün sol tarafında ödem daha fazla oldu, şu an çok yeni ve hala ödem var biliyorum fakat sağdan nefes alabiliyorken soldan alamamak biraz endişelendiriyor
Merhaba,geçmiş olsun
Bende tamponlar alınınca nefes alabildiğime sevinirken dr um çok heveslenme,içe doğru burnun şişicek çok kaliteli alamıcaksınız inene kadar dedi😒bugün 25. Günüm sürekli burun yıkama yapmama rağmen hala tam nefes alamıyorum 🥺

Tweety

-Zık-
Pro Üye
24 Ocak 2011
36.920
26.646
Güzel konu,
Benimde 1 buçuk seneyi doldurmama az kaldı. İlk gün nasıl dolacak bu 6 ay diyordum zaman su gibi akıp geçiyor.

kulup

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2013
61
24
Merhaba,geçmiş olsun
Bende tamponlar alınınca nefes alabildiğime sevinirken dr um çok heveslenme,içe doğru burnun şişicek çok kaliteli alamıcaksınız inene kadar dedi😒bugün 25. Günüm sürekli burun yıkama yapmama rağmen hala tam nefes alamıyorum 🥺
Size de cok gecmis olsun. Oyleyse normal bir durum, bekleyelim bakalim sabirr :)

wsra1

Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
253
235
Canım merhaba gittin mi doktora ?
Merhaba hayır hala gitmedim inşallah bir daha ki randevuya. Aynı şey hala duruyor. Ödemdir geçer diye umut ediyorum hala. 1 ay 11 gün oldu. Burunda ki hassaslık dokununca hafif acı hissi ne zaman geçiyor acaba kızlar 😔🙄

sepulik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
43
15
benim de iki gün sonra 2.ayım doluyor,içerisinde hala kabuklanmalar var ama normal yapıda artık kan pıhtısı kalmadı, nefes kalitem yerinde ara ara tıkanıklıklar oluyor, hala ödemli ki doktor 1.ay kontrolünde bana göre ödemlerimin baya inmiş olmasına rağmen çok ödemin var ama yavaş inecek şekli konusunda acele etme dedi. Bi sabah kalktığında bi tarafı şiş, diğer günse sırtını şiş bulabilirsin hatta gün içinde bile bu hassasiyet noktaları değişebilir dedi. Yani dokular hala iyileşme aşamasında dile kolay kemik yeniden şekillendiriliyor, bi kırığın bile tam anlamıyla hassasiyeti aylar sonra ortadan kalkıyor. Takıntı yapmadan zamana bırakınca endişelenmeyi de bırakıyosunuz. Bende şu aralar böyle burnumu yukarı çekme hareketi yaptığımda oluşan ağrı demiyim de hafif sızı tarzı bir şey. Kemikler sızlıyor çok hafif. Elimi dokundurduğumda da en hassas basıda bile sızlıyor. Tabi bunu da doktora sordum, kemikler kaynayana kadar normal dedi. Doktorunuza güvenin ve gerisini vücudunuzun mükkemmel rejenerasyon yeteneğine bırakın. Vücut her şeyi hallediyor. Mucize gibi bi organizmamız var çünkü.

Solarsystm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2019
26
3
Merhaba. Ameliyat olalı ameliyat gününü de sayarsak bugün tam 12 gün oldu. Burnumda herhangi nefes alma vs. bir sorun yoktu. Sadece kemerini alıp yanlarını inceltti. Burun ucuna vs. hiç dokunulmadı. 3.gün tamponlar 7.günde üzerindeki plastik alçı çıktı. Doktor üzerine bant yapıştırdı ve bir hafta sonra gelmemi onlarıda çıkarıp içini temizleyeceğini söyledi. Benim doktorum bu süre zarfında beş gün kullanacağım antibiyotik ve ağrı kesici dışında hiç bir şey vermedi. İçini hiç temizlemedim ve kendiside temizlemedi. Kapalı ameliyat olduğu için temizlerken yanlışlıkla iç kısımdaki dikişleri çekebileceği için hiç dokunmadı. Cuma günü üzerindeki bantı çıkarıp içini temizleyecek. İçi bir sürü kuru kan vs dolu bukadar kuru içi nasıl temizleyecek onuda bilmiyorum.:KK12:

Ama malesef şuanda bir sorunum var.:KK17: Burnumun sol tarafında hiç bir ağrı acı sızı dahi hissetmiyorum. İçi hiç temizlenmediği için çok az nefes alıyorum haliyle. Fakat sağ tarafın içinde sanki bir şey var. Veçok sızlıyor. Hatta var olduğunu hissedebiliyorum burnumu çektiğimde yukarı doğru çıktı. Ani bir harekt yaptığımda konuştuğumda bile aşırı sızlıyor.
Böyle bir sorun yaşayan var mı? Bu ne olabilir? Dikişlerin sadece kapalı ameliyatta uç kısımda olduğunu biliyorum. Daha içeride dikiş var mı ? Lütfen aynı sorunu yaşayan varsa cevap verebilir mi çok endişeliyim:KK43:

lion mother

Rabbi temmim bi'l-hayr .
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2013
1.171
365
Merhaba. Ameliyat olalı ameliyat gününü de sayarsak bugün tam 12 gün oldu. Burnumda herhangi nefes alma vs. bir sorun yoktu. Sadece kemerini alıp yanlarını inceltti. Burun ucuna vs. hiç dokunulmadı. 3.gün tamponlar 7.günde üzerindeki plastik alçı çıktı. Doktor üzerine bant yapıştırdı ve bir hafta sonra gelmemi onlarıda çıkarıp içini temizleyeceğini söyledi. Benim doktorum bu süre zarfında beş gün kullanacağım antibiyotik ve ağrı kesici dışında hiç bir şey vermedi. İçini hiç temizlemedim ve kendiside temizlemedi. Kapalı ameliyat olduğu için temizlerken yanlışlıkla iç kısımdaki dikişleri çekebileceği için hiç dokunmadı. Cuma günü üzerindeki bantı çıkarıp içini temizleyecek. İçi bir sürü kuru kan vs dolu bukadar kuru içi nasıl temizleyecek onuda bilmiyorum.:KK12:

Ama malesef şuanda bir sorunum var.:KK17: Burnumun sol tarafında hiç bir ağrı acı sızı dahi hissetmiyorum. İçi hiç temizlenmediği için çok az nefes alıyorum haliyle. Fakat sağ tarafın içinde sanki bir şey var. Veçok sızlıyor. Hatta var olduğunu hissedebiliyorum burnumu çektiğimde yukarı doğru çıktı. Ani bir harekt yaptığımda konuştuğumda bile aşırı sızlıyor.
Böyle bir sorun yaşayan var mı? Bu ne olabilir? Dikişlerin sadece kapalı ameliyatta uç kısımda olduğunu biliyorum. Daha içeride dikiş var mı ? Lütfen aynı sorunu yaşayan varsa cevap verebilir mi çok endişeliyim:KK43:
Bendede vardı. Deniz Suyuyla temizliyomusunuz. Once sol sonra sağ tarafdan abartmıyorum o tamponlar kadar sert ve büyük kabuklar düştü. Hatta başta baya korktum ekledim felan pıhtılaşmış kan ama aşırı sertleşmiş. Biraz sabredin. 22. Günü felanda galiba ilki düştüğünde.surekli deniz suyunuzu yapin

Solarsystm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2019
26
3
Bendede vardı. Deniz Suyuyla temizliyomusunuz. Once sol sonra sağ tarafdan abartmıyorum o tamponlar kadar sert ve büyük kabuklar düştü. Hatta başta baya korktum ekledim felan pıhtılaşmış kan ama aşırı sertleşmiş. Biraz sabredin. 22. Günü felanda galiba ilki düştüğünde.surekli deniz suyunuzu yapin
Teşekkür ederim cevabınız için. Malesef doktor bana deniz suyu vs krem yağ hiç birşey vermedi. Kendiside temizlemedi. Cumayı bekliyorum. Hem üzerindeki bantlar tamamen çıkacak hemde içini temizlicek. İnşallah düzelir temizlendiğinde en azından o acı geçsin şu an için başka birşey istemiyorum. Umarım kemikle alakalı bir sorun değildir. Sürekli çökme kayma olurmu diye endişe edip duruyorum. Hiç iyi değilim malesef:KK43:

dorritta

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2013
47
5
Herkese merhaba, benim de bir hafta oldu. Sisliklerim morluklarim gecti neyse ki, fakat burnum tikali ve yikasam da acilmiyor. Zaten yikanmiyor da tikanikliktan. Nefes sorunum da yoktu, su an biraz mutsuzum acikcasi dertsiz basima dert acmis olmaktan.

Benim sorum, silikonlar vs alindiktan sonra burnunuzu silebiliyor musunuz? Ben bir de gribim cunku, ve ayda bir nezle oluyorum :KK43:

Bilmiyorum cok zaruri degilse gerek yokmus bu islere diyorum su an

Yukarı Alt