Burundaki Siyah Noktalar için Maske Tarifi

Rline

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2012
1.315
75
Burunda oluşan siyah noktaların giderilmesi oldukça zordur. Ciltte en çok burun bölgesinde görülen siyah noktalar, düzenli olarak bakım uygulanarak temizlenebilmektedir. Cilt bakımı aksatıldığında burun bölgesinde siyah noktalar tekrardan oluşacaktır.
burun_siyah_nokta_maske.JPG

Sağlıklı bir cilt ve pürüzsüz bir yüz için düzenli bakım uygulamaları çok önemlidir. Bakım uygulanmayan ciltler kısa sürede yıpranır ve cilt yapısına bağlı olarak kuruyup pullanabilir yada yağlanıp sivilce ve siyah noktalar oluşabilir. Bu sebeple güzelliğiniz için yüz bakımınızı aksatmadan gerçekleştirmelisiniz. Aşırı güçlü maskeleri her gün kullanıp cildi yormak da yanlış bir harekettir. Siyah nokta ve sivilceleri giderici sirke içerikli maskelerin önerilen sürelerden fazla ciltte tutulması ve önerilen periyotlardan daha sık uygulanması cildinizi yoracak ve daha başka cilt problemlerini beraberinde getirecektir.

Bu önemli püf noktalarını öğrendikten sonra burnunuzdaki siyah noktaları temizlemenize yardımcı olacak peeling maskesi tariflerimize geçebiliriz.

Kahve ile Siyah Nokta Temizleme
  • 1 tatlı kaşığı Türk Kahvesi
  • 1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı
Türk kahvesi ve zeytinyağını belirtilen ölçülerde karıştırıp yüzünüzde siyah nokta oluşan bölgelere uygulayın. Bu maskeyi göz çevresi hariç tüm cildinizde kullanabilirsiniz. 5 dakika maskeyi cildinizde tuttuktan sonra soğuk su kullanarak cildinizi yıkayın. İlk uygulamadan 3 gün sonra maskeyi tekrardan cildinize uygulayın ve ardından 1 hafta bekleyip tekrar uygulayın. Sonraki zamanlarda 2 haftada 1 kez maskeyi tekrarlayarak siyah nokta oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Siyah Nokta Temizleme Kremi Tarifi
  • 1 çay kaşığı kahve
  • 1 çay kaşığı toz şeker
  • 1 çay kaşığı bal
Malzemelerin tümünü belirtilen ölçülerde bir kap içerisinde karıştırın. Hazır hale gelen karışımı cildinize uygulayın ve 10 dakika bekledikten sonra ılık su yardımıyla cildinizden temizleyin. Cildinizdeki siyah noktaları giderecek olan bu maskeyi, ihtiyaç duyduğunuz zaman tekrarlayabilirsiniz.

Siyah Noktalar İçin Etkili Çözüm Kil Maskesi
  • 2 yemek kaşığı kil
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  • Su
Malzemeleri bir kap içerisinde birleştirin ve krem kıvamı tutturacak şekilde su ekleyin. Göz çevresini hariç tutarak maskeyi cildinize uygulayın. Maske cildinizde kurumaya başladığında bol su yardımıyla cildinizi temizleyin. Siyah noktaların temizlenmesini sağlayan maskeyi ihtiyaç duyduğunuz zaman tekrarlayabilirsiniz.
 


Yukarı Alt