Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
  1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
  2. Notu Gizle

Cachymyn'den Semeler

Konusu 'Fıkralar' forumundadır ve cachymyn tarafından 27 Mart 2007 başlatılmıştır.

27 Mart 2007
    Konu Sahibi : cachymyn
  1. cachymyn

cachymyn Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    86
    >> >> >> >>Yasli ve zengin bir adamin hepsi
    > > > >birbirinden zeki 3 oglu varmis.> >> >>Birgun amansiz bir hastalikla
    > >yataga > >dusen yasli adam verasetini> >> >>aciklamak icin ogullarini
    > >yanina > >cagirmis.> >> >> - "Ogullarim benim vaktim geldi artik, ecel
    > >kapida. Ben > >olunce> >> >>tabi ki mallarimin hepsi sizin ve siz cok
    > >zekisiniz, ama siz > >mallarimi> >> >>boluseceksiniz diye,> >>
    > > >>birbirinize dusmemeniz icin > >sehrin kadisina gidin. O kadiya benim> >>
    > > >>selamimi soyleyin, o> >> >>size > >mirasi bolusturur."> >> >>> >> >>Ve
    > >adam oluuur...Ogullari da babalarinin > >istegi uzerine, kadiya gitmek> >>
    > > >>icinyola duserler.> >> >>Tabi yesillik > >yerlerden, golden, yagmurdan,
    > >camurdan falan gecerler.> >> >>Derken > >onlerine bir adam cikar ve bizim 3
    > >biradere sorar;> >> >>- " Efendiler ben > >devemi kaybettim siz yolda bir
    > >deve gordunuz mu?" > >>der.> >> >>> >> >> > >Buyuk kardes sorar;> >> >> -
    > >"Tek gozu kor muydu?"> >> >> Adam " Evet " > >der.> >> >>> >> >> Ortanca
    > >kardes sorar;> >> >> - " Kuyrugu kesIk miydi?"> > > >> >> Adam " Evet "
    > >der.> >> >>> >> >> Kucuk kardes sorar;> >> >> - " Bir > >ayagi topal miydi?
    > >"> >> >> Adam ona da " Evet " der.> >> >>> >> >> Bu > >sorulardan sonra 3
    > >birader devesini kaybeden adama;> >> >> - " Biz senin > >deveni gormedik "
    > >derler.> >> >>> >> >> Adam birden sinirlenir.> >> >> - " > >Yaa nasil olur.
    > >Hem butun ozelliklerini bildiniz, hem de> >> >>gormedik > >diyorsunuz.> >>
    > > >>> >> >>Bende sizinle beraber gidecegim ve gittiginiz > >yerdeki kadiya
    > >sizi > >>sIkayet> >> >>edecegim" der.> >> >>> >> >> > >Biraderler de " Olur
    > >gel" derler.> >> >>> >> >>Ve sonunda kadinin yanina > >varirlar, huzuruna
    > >cikarlar. 3 birader> >> >>der ki;> >> >> - " Efendim > >bizim babamiz vefat
    > >etmeden once mirasi bolusmemiz> >> >>icin size > >gelmemizi soylemisti. Biz
    > >de bu yuzden geldik. "> >> >>> >> >> Kadi > >devesini kaybeden adama doner
    > >ve;> >> >>> >> >> - " Sen niye geldin." der. > >Adam da;> >> >>> >> >> - "
    > >Efendim ben devemi kaybettim. Yolda bunlari > >gordum. Onlara> >> >>devemi
    > >gordunuz mu dedim ,onlar da devemin butun > >ozelliklerini > >>bildikleri>
    > > >> >>halde gormedik> >> >> dediler.> >> >>> > > >> >> Benbunlardan
    > >supheliyim" der.> >> >>> >> >> Kadi biraderlere doner > >ve sorar:> >> >>>
    > > >> >> - " Sen nerden bildin tek gozunun kor oldugunu."> > > >> >>> >> >> -
    > >" Efendim, yolda gelirken yesillik yerden gectik. Baktim > >ki> >> >>
    > >yesillikler hep bir tarafindan yenilmis, obur tarafina > >yanasilmamis> >>
    > > >>bile. Tek> >> >> gozunun kor oldugunu oradan anladim."> > > >> >>> >> >>
    > >- " Peki sen nerden bildin kuyrugunun kesIk oldugunu."> >> > > >>> >> >> -
    > >" Efendim, yolda gelirken deve pisligi gordum. Devenin > >pislikleri >
    > > >>hep> >> >>daginik dusmus.> >> >>> >> >> Halbuki kuyrugu > >olsaydi hep
    > >toplu duserdi. Oradan bildim kuyrugunun> >> >>olmadigini."> >> > > >>> >>
    > > >> - " Peki sen nerden bildin bir ayaginin topal oldugunu."> >> >>> > > >>
    > > >> - " Efendim, gelirken golden gectik. Baktim ki devenin 3 ayaginin > > >
    > > >>tam> >> >>izi,bir de yarim ayak izi var.> >> >>Tek ayaginin topal >
    > > >oldugunu oradan anladim."> >> >>> >> >> Kadi devesini kaybeden adama
    > >doner > >ve ;> >> >>> >> >> - " Kardesim bunlar senin deveni gormemisler"
    > >der.> >> > > >>> >> >> Kadi o adami gonderir ve dusunur;> >> >>> >> >> - "
    > >Ulan bunlar > >benden zeki, ben bunlara nasil miras bolusturecegim.> >> >>>
    > > >> >> Neyse > >ben bunlara bi ziyafet vereyim, sonra da kapi arkasindan>
    > > >> >>dinleyeyim > >bakalim ne konusuyorlar"> >> >> diye dusunur ve bizim 3
    > >biraderi evine > >goturur. Hanimina guzel bi> >> >>ziyafet
    > >hazirlattirir,yemek gelir ve > >kadi;> >> >>> >> >> - " Siz yemeginizi
    > >yiyin, ben bi yere varip gelecegim" > >der ve kapi> >> >>arkasina gecer.>
    > > >> >>> >> >> Buyuk kardes der ki;> >> > > >>> >> >> - " Yaa, kuzu cok
    > >iyiymis de, keske kopek emmeseydi."> >> >>> >> > > >> Kadi sasirir. Ortanca
    > >kardes der ki;> >> >>> >> >> - " Yaa, sarap > >iyiymis de, keske mezar
    > >topragindan yapmasalardi."> >> >>> >> >> Kadi iyice > >sasirir. Kucuk
    > >kardes de der ki;> >> >>> >> >> - " Yaa, kadi iyiymis de, > >keske ibne
    > >olmasaydi."> >> >>> >> >> Kadi bu lafi duyar duymaz, gelenlerin > >zeki
    > >oldugunu dusunerek> >> >>hemen arastirmaya gider.> >> >>> >> >> Kuzuyu >
    > > >aldigi adama;> >> >>> >> >> - " Bu kuzu ne emdi" diye sor ar. Adamda;> >>
    > > > > >>> >> >> - " Kuzunun annesi olduydu, ben de kapinin onunde yatan
    > >kopege> > > >> >> emzirttim" der.> >> >>> >> >> Daha sonra sarabi aldigi
    > >adama gider > >ve> >> >>> >> >> - " Bu sarabin topragi nerden" diye sorar.
    > >Adamda;> >> >>> > > >> >> - " Valla bizim burada en guzel toprak mezarlikta
    > >var, ben de mezar> > > >> >>topragindan yaptim" der.> >> >>> >> >> Kadi;>
    > > >> >> - " Ulan bunlar > >ikisini de bildi" diye dusunerekten annesinin> >>
    > > >>yanina gider ve> >> >>> > > >> >> - " Anne ben ibne miyim " diye sorar.
    > >Annesi de;> >> >>> >> >> - " > >Oglum hatirlamazsin, sen kucukken ormanda
    > >sana oduncu tecavuz> >> >>> >> >> > >etmisti" der.> >> >>> >> >> Kadi bu
    > >saskinliklar icinde bizim 3 biraderin > >yanina gider ve> >> >>baslar
    > >sormaya.> >> >>> >> >> Buyuk kardese;> >> >>> > > >> >> - " Soyle bakalim,
    > >kuzunun kopek emdigini nerden bildin." - "> >> >> > >Nerden olacak. Bak
    > >kuzunun budunun bu kenarinda yag olmaz. Ama > >>kopegi> > > >> >> emdigi
    > >icin burada yag var."> >> >>> >> >> Ortanca kardese;> >> >>> > > >> >> - "
    > >Soyle bakalim, sarabin mezar topragindan oldugunu nerden> >> > >
    > > >>bildin."> >> >>> >> >> - " Nerden olacak. Iciyorum iciyorum zevk yerine
    > > > >keder veriyor."> >> >>> >> >> Ve kucuk kardese sorar;> >> >>> >> >> - "
    > > > >Soyle bakalim, sen benim ibne oldugumu nerden bildin." - "> >> >>
    > >Nerden > >olacak, ibne olmasan girise .... takımının bayragini asmazdin."> > >

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.