Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Calisan annelerin cocuklariyla iletisimlerinde yasanan sorunlar

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve iyivakit tarafından 2 Eylül 2006 başlatılmıştır.

  2 Eylül 2006
  Konu Sahibi : iyivakit
 1. iyivakit

  iyivakit Aktif Üye Üye

  Katılım:
  9 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  159
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  mrb benim 18 aylık bi kızım var sürekli beraberdik ama artıkban çalışıyorum oda annanesinde.beni görünce hem çok seviniyo hem de kızıyo vuruyo saçımı çekiyo.annemin yaptırabildiği pek çok şeyi benle yapmıyo yada zor yapıyo.neyapacağımı bilemiyorum.
   
 2. 2 Eylül 2006
  Konu Sahibi : iyivakit
 3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

  Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.584
  Beğeni:
  11
  Ödül Puanları:
  306
  Kızınızın size kızgın olması son derece normal. Kızınızın kendi evinizde bakılma imkanı yok mu? Kızınızın sizden ayrı olması sakıncalı.
   
 4. 4 Eylül 2006
  Konu Sahibi : iyivakit
 5. iyivakit

  iyivakit Aktif Üye Üye

  Katılım:
  9 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  159
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  evde bakılacak olsa sorun cözülecek mi ki.Sorun benden ayrı kalması ise evde de bakılsa benden ayrı kalmış olacak .yanılıyor muyum
   
 6. 9 Eylül 2006
  Konu Sahibi : iyivakit
 7. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

  Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.584
  Beğeni:
  11
  Ödül Puanları:
  306
  Sevgili Dostlar, doktorların vazifesi iç ferahlatıcı tavsiyeler vermek değildir, gerçekçi değilse eğer. Doktorlar, çerçevedeki optimumu bulmaya çalışırlar. Çalışan annelerin çocukları sorunlu, evde oturanlarınki sorunsuz diye bir çıkarım yapmak son derece yanlış olmuş. Tam tersi, sürekli çocukları ile birlikte olan anneler, çocuklarına karşı en çabuk sabrı tükenen annelerdir. 24 saat çocukları ile olmak, kendilerine hiç zaman ayıramamak ve dış dünyadan tamamen soyutlanmış olmanın, anne-çocuk ilişkisine son derece zarar verdiği yapılan araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Önemli olan çocukla ne kadar uzun zaman geçirdiğiniz değildir, ne kadar kaliteli zaman geçirdiğinizdir. Ayrıca anne ve babanın çalışması sadece maddi nedenlerle değil, çocuklarımıza sağlıklı rol modeller olabilmek açısından da çok önemlidir.
  Çocuklar değişikliklerden hoşnut kalmazlar. Zaten anne ve babaları onları bırakıp işe gidiyor (çocukların bakış açısından), bu yetmiyormuş gibi, bir de evlerinde bile olamıyorlar. Bir başka eve gitmek zorundalar. Bu çocukların ebeveynlerine kızgınlık geliştirmelerine neden oluyor. Eğer şartlar imkan veriyorsa, çocuklarımızın yuvaya gidene kadar kendi evlerinde bakılmalarında büyük fayda var. Eğer şartlar buna imkan vermiyorsa, çocuğa bunu anlatmamız ve akşamları 1 saatten daha uzun bir süre dolu dolu sadece çocuğumuz ile ilgilenmeliyiz. Bu ifade ettiklerim sadece anneler için geçerli değil, babalar için de geçerli.
  Eğer bu yazdıklarımdan daha farklı bir problem olduğunu düşünüyorsanız ve yüzeysel öneriler istemiyorsanız, yakınınızda bulunan ve çocuklarla çalışan bir meslektaşımdan yardım almalısınız. Meslektaşım sizi aile olarak gözlemledikten sonra, sağlıklı öneriler getirecektir.
  Hepiniz sağlıkla kalın,